Britse krant The Sunday Times steunt voor eerst sinds 2005 Labour
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse krant The Sunday Times, een van 's lands grootste kwaliteitskranten, heeft aangegeven dat ze zich achter Labour schaart bij de parlementsverkiezingen van 4 juli. Volgens de krant heeft het Verenigd Koninkrijk behoefte aan een "radicale reset" na veertien jaar onder de Conservatieve Partij.
Sinds 2005 heeft The Sunday Times, die eigendom is van mediamagnaat Rupert Murdoch, bij elke verkiezing de Conservatieve Partij gesteund. Het is in de Angelsaksische pers de gewoonte om als krant in aanloop naar de verkiezingen in een opiniestuk een politieke voorkeur te uiten.
"Er komt een tijd dat verandering de enige optie is", staat in het artikel. "We kunnen niet doorgaan zoals nu en we geloven dat dit het juiste moment is om Labour de opdracht te geven de competentie van de regering weer te herstellen".
De Britse opiniepeilingen laten een duidelijke voorsprong zien van Labour onder partijleider Keir Starmer op de Conservatieve Partij van premier Rishi Sunak. De verwachting is dat Starmer de volgende premier van het VK wordt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - In Iran zijn 1230 doden gevallen door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land, meldt het Iraanse staatspersbureau Tasnim. De Verenigde Staten en Israël vallen Iran sinds zaterdag aan.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een tweede Iraans marineschip bevindt zich vlak buiten de territoriale wateren van Sri Lanka. Dat meldde een Sri Lankaanse minister in het parlement, zonder verder in detail te treden. Een ander Iraans oorlogsschip werd deze week door een Amerikaanse onderzeeër tot zinken gebracht bij de eilandstaat.
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - In de Qatarese hoofdstad Doha zijn zware ontploffingen geweest. Iran bestookt de stad al langer met drones en raketten als vergelding voor de Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Journalisten van Reuters en AFP hebben knallen en rook gemeld. Het ministerie van Defensie in Qatar zegt bezig te zijn met het afweren van een raketaanval.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft met de Verenigde Staten gesproken over de mogelijkheid om de volgende onderhandelingsronde met Rusland uit te stellen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Zij hebben het ook gehad over het eventueel wijzigen van de locatie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken en van de Golfstaten bespreken donderdag of en hoe de EU de Golfstaten kan ondersteunen bij de verdediging tegen Iraanse aanvallen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voor het begin van de videobijeenkomst.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot heeft in een telefoongesprek met zijn Iraanse ambtsgenoot Abbas Araghchi de Iraanse aanvallen in het Midden-Oosten veroordeeld en opgeroepen tot de-escalatie. Ook sprak de Franse bewindsman zijn bezorgdheid uit over Fransen die worden vastgehouden in Iran. Hij vroeg om hun onmiddellijke en onvoorwaardelijke vrijlating, meldt zijn ministerie.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De Portugese schrijver António Lobo Antunes is op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn uitgeverij bekendgemaakt. Hij geldt als een van de belangrijkste auteurs in het Portugese taalgebied.
2 uur geleden