Britse krant The Sunday Times steunt voor eerst sinds 2005 Labour
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse krant The Sunday Times, een van 's lands grootste kwaliteitskranten, heeft aangegeven dat ze zich achter Labour schaart bij de parlementsverkiezingen van 4 juli. Volgens de krant heeft het Verenigd Koninkrijk behoefte aan een "radicale reset" na veertien jaar onder de Conservatieve Partij.
Sinds 2005 heeft The Sunday Times, die eigendom is van mediamagnaat Rupert Murdoch, bij elke verkiezing de Conservatieve Partij gesteund. Het is in de Angelsaksische pers de gewoonte om als krant in aanloop naar de verkiezingen in een opiniestuk een politieke voorkeur te uiten.
"Er komt een tijd dat verandering de enige optie is", staat in het artikel. "We kunnen niet doorgaan zoals nu en we geloven dat dit het juiste moment is om Labour de opdracht te geven de competentie van de regering weer te herstellen".
De Britse opiniepeilingen laten een duidelijke voorsprong zien van Labour onder partijleider Keir Starmer op de Conservatieve Partij van premier Rishi Sunak. De verwachting is dat Starmer de volgende premier van het VK wordt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
5 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
5 uur geleden