Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse handelsminister: je hoeft niet te hamsteren bij no-deal

Britse handelsminister: je hoeft niet te hamsteren bij no-deal

LONDEN (ANP/RTR) - Het is volstrekt niet nodig om vanwege het mogelijk uitblijven van een Brits-Europees handelsakkoord te gaan hamsteren. De Britse minister van Handel Alok Sharma sprak deze geruststellende woorden, terwijl 'in de verlenging' geprobeerd wordt om toch nog tot een akkoord te komen over de handelsrelaties. De Britten verlaten feitelijk de Europese Unie op 1 januari.

De winkels zijn ook zonder handelsakkoord goed instaat het publiek te voorzien, zei Sharma. De EU is verreweg de grootste handelspartner van het Verenigd Koninkrijk. Meer dan de helft van wat het koninkrijk momenteel importeert, komt uit de EU en 43 procent van de export gaat naar de EU. Veel Britten vrezen dat bepaald voedsel of bepaalde medicijnen straks niet meer of pas na lange vertragingen beschikbaar zullen blijken. Veel ondernemers hebben overigens voorraden aangelegd voor het geval de goederenstroom hapert.

Meer uit Financieel

Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

2 minuten geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

15 minuten geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

1 uur geleden
OPEC verlaagt verwachting wereldwijde olievraag door hoge prijzen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.

1 uur geleden
CO2-heffing industrie levert voor het eerst geld op

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.

2 uur geleden
Beleggers in New York schrikken van stijging producentenprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.

4 uur geleden
Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

5 uur geleden