Britse economie kwam in februari onverwacht tot stilstand
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De groei van de Britse economie is in februari onverwacht tot stilstand gekomen, waar eerder werd uitgegaan van een kleine groei. Dat meldt het Britse statistiekbureau ONS. De stagnatie komt door de vele stakingen in Groot-Brittannië die drukten op de economische productie.
Analisten gingen eerder uit van een economische groei van 0,1 procent ten opzichte van januari. Maar gedurende februari nam het aantal stakingen toe, onder meer door spoorwegpersoneel, verpleegkundigen en ambtenaren. Als gevolg daarvan daalde de productie in de dienstensector. Ook een kleine verwachte groei in de industriële sector bleef uit.
ONS stelde daarnaast de economische groei voor januari positief bij, van 0,3 procent tot 0,4 procent. In combinatie met de cijfers van februari en een verbetering van de wereldwijde economische omstandigheden, lijkt een recessie afgewend. Als ONS de cijfers uit februari niet herziet, lijkt de Britse economie in het eerste kwartaal van dit jaar met 0,1 procent te groeien.
Wel blijft Groot-Brittannië op koers voor een langere periode van economische stilstand. Maar de Britse minister van Financiën Jeremy Hunt zegt dat het vermijden van een recessie een overwinning is voor het economische beleid. "De economische vooruitzichten zien er beter uit dan verwacht", zei hij in een verklaring.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
5 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
6 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
10 uur geleden