Britse economie kwam in februari onverwacht tot stilstand
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De groei van de Britse economie is in februari onverwacht tot stilstand gekomen, waar eerder werd uitgegaan van een kleine groei. Dat meldt het Britse statistiekbureau ONS. De stagnatie komt door de vele stakingen in Groot-Brittannië die drukten op de economische productie.
Analisten gingen eerder uit van een economische groei van 0,1 procent ten opzichte van januari. Maar gedurende februari nam het aantal stakingen toe, onder meer door spoorwegpersoneel, verpleegkundigen en ambtenaren. Als gevolg daarvan daalde de productie in de dienstensector. Ook een kleine verwachte groei in de industriële sector bleef uit.
ONS stelde daarnaast de economische groei voor januari positief bij, van 0,3 procent tot 0,4 procent. In combinatie met de cijfers van februari en een verbetering van de wereldwijde economische omstandigheden, lijkt een recessie afgewend. Als ONS de cijfers uit februari niet herziet, lijkt de Britse economie in het eerste kwartaal van dit jaar met 0,1 procent te groeien.
Wel blijft Groot-Brittannië op koers voor een langere periode van economische stilstand. Maar de Britse minister van Financiën Jeremy Hunt zegt dat het vermijden van een recessie een overwinning is voor het economische beleid. "De economische vooruitzichten zien er beter uit dan verwacht", zei hij in een verklaring.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
37 minuten geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
3 uur geledenEKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
4 uur geleden