
Britse economie kwam in februari onverwacht tot stilstand
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De groei van de Britse economie is in februari onverwacht tot stilstand gekomen, waar eerder werd uitgegaan van een kleine groei. Dat meldt het Britse statistiekbureau ONS. De stagnatie komt door de vele stakingen in Groot-Brittannië die drukten op de economische productie.
Analisten gingen eerder uit van een economische groei van 0,1 procent ten opzichte van januari. Maar gedurende februari nam het aantal stakingen toe, onder meer door spoorwegpersoneel, verpleegkundigen en ambtenaren. Als gevolg daarvan daalde de productie in de dienstensector. Ook een kleine verwachte groei in de industriële sector bleef uit.
ONS stelde daarnaast de economische groei voor januari positief bij, van 0,3 procent tot 0,4 procent. In combinatie met de cijfers van februari en een verbetering van de wereldwijde economische omstandigheden, lijkt een recessie afgewend. Als ONS de cijfers uit februari niet herziet, lijkt de Britse economie in het eerste kwartaal van dit jaar met 0,1 procent te groeien.
Wel blijft Groot-Brittannië op koers voor een langere periode van economische stilstand. Maar de Britse minister van Financiën Jeremy Hunt zegt dat het vermijden van een recessie een overwinning is voor het economische beleid. "De economische vooruitzichten zien er beter uit dan verwacht", zei hij in een verklaring.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
29 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft Dan Katz, een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van Financiën, voorgedragen voor de op een na hoogste positie bij het internationale instituut voor financiële stabiliteit. De benoeming van Katz als eerste plaatsvervangend directeur-generaal moet nog worden goedgekeurd door de bestuursraad van het IMF.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.
3 uur geleden