Britse coronaregels zitten Deens voetbalelftal dwars
LONDEN (ANP) - De aangescherpte coronamaatregelen in Groot-Brittannië hebben consequenties voor een aantal voetbalwedstrijden in deze interlandperiode. De Britse overheid sloot zaterdag met onmiddellijke ingang de grenzen voor reizigers uit Denemarken uit vrees voor besmetting met een gemuteerd coronavirus, dat is gevonden bij nertsen in dat land. Het leidde tot nogal wat vraagtekens bij onder meer de nationale ploeg van Denemarken.
Bondscoach Kasper Hjulmand vreest dat hij nu niet kan beschikken over zeven internationals die in Engeland voetballen: Kasper Schmeichel, Jonas Lössl, Andreas Christensen, Jannik Vestergaard, Henrik Dalsgaard, Mathias Jensen en Pierre-Emile Højbjerg. Zij zouden namelijk twee weken in quarantaine moeten als ze na de interlandperiode terugkeren bij hun Engelse clubs. Hjulmand haalde daarom uit voorzorg alvast negen andere spelers bij zijn selectie voor de oefeninterland van woensdag tegen Zweden, dat dan ook vijf internationals mist die in Engeland spelen (Robin Olsen, Emil Krafth, Filip Helander, Victor Lindelöf en Ken Sema).
De Denen hopen daarna wel met hun sterkst mogelijke ploeg te kunnen aantreden in de Nations League tegen IJsland (zondag in Kopenhagen) en België (18 november in Leuven). De Deense bond hoopt samen met de UEFA en de Engelse autoriteiten tot een oplossing te komen, zodat de zeven internationals uit Engeland alsnog kunnen aansluiten.
Ook het doorgaan van de wedstrijd Engeland - IJsland in de Nations League is door de hele situatie onzeker geworden. Beide landen treffen elkaar volgende week woensdag op Wembley. De IJslanders spelen echter eerst in Denemarken en zouden daarom Engeland niet in mogen.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
7 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
8 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
11 uur geleden