
Britse band Wax Machine komt naar De Piek
VLISSINGEN - De Britse band Wax Machine speelt zaterdag 2 april in De Piek. Het is het enige optreden dat de band tijdens hun huidige tournee in Nederland speelt. Wax Machine grijpt qua sound en stijl terug op de jaren zeventig met een eigentijdse draai. Liefhebbers van psychedelische muziek zullen zeker aan hun trekken komen.
Muziekaal bevindt Wax Machine zich in de voorhoede van een groeiende psychedelische scene. Denk dan aan King Gizzard and The Lizard Gizard. Maar ook vergelijkingen met Pink Floyd in de beginjaren, Soft Machine en Gong zijn zeker niet uit de lucht gegrepen. De band bracht twee jaar geleden ‘Earthsongs Of Silence’ uit, een plaat vol avontuurlijke, psychedelische en uiterst muzikale songs.
Hoewel hun sound en stijl onmiskenbaar Brits aan doen, is bandleider, zanger en gitarist Lau Ro afkomstig uit Brazilië en opgegroeid in Italië. Z’n tienerjaren bracht hij door in Brighton, in zijn woorden een magische kustplaats waar je invloeden van andere culturen en een hoopvreemde (muzikale) vogels vindt. Zodoende is Wax Machine weer een samensmelting van andere lokale creatieve bands, als Rokurokubi en Strange Cages. Isobel Jones voegt haar zoetgevooisde, vervreemdende vocalen en fluitspel toe.
Frankie
Voorprogramma is de Nederlandse artiest Frankie, die met begeleiding van Mooon een lekkere hippe set folkpsych serveert. Frankie was eerder bekend als Frankie Fuzz van de Ballet Bombs. Hij zingt zowel en Engels als in Nederlands en is daarin behoorlijk beinvloed door vroege Britse folk van Donavon, Syd Barrett en vooral ook door Boudewijn de Groot in z’n beginjaren. Frankie wordt begeleid door de beatband Mooon uit Brabant, tevens de band van de Franstalige zangeres Fleur. Kaarten voor de optredens zijn verkrijgbaar voor 12,50 euro in de voorverkoop en 15 euro aan de deur. Het concert begint om 21 uur.
Meer uit Vlissingen
OOST-SOUBURG - Een automobiliste is dinsdagmiddag gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht na een botsing met een andere auto in de Bermweg in Oost-Souburg.
3 uur geledenVLISSINGEN - De politie heeft dinsdag negen personen bekeurd bij een verkeerscontrole in Vlissingen.
4 uur geledenVLISSINGEN - De verkoop van de 73 nieuwbouwappartementen in het Singelkwartier in Vlissingen verloopt voorspoedig. "Sinds het verkoopevent is er grote belangstelling. Inmiddels zijn 25 appartementen verkocht en is er een flink aantal opties genomen", vertelt makelaar Arthur Aerssens.
8 uur geledenVLISSINGEN - De 27e editie van Film by the Sea in Vlissingen is in volle gang. Dit weekeinde was actrice Monique van de Ven eregast en kreeg de Career Achievement Award uitgereikt. Het filmfestival duurt nog tot en met zondag (21 september) en brengt dagelijks een vol programma.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Een deels omgevallen boom heeft maandagochtend voor een tijdelijke afsluiting gezorgd van een toerit van de A58 bij Oost-Souburg.
1 dag geledenVLISSINGEN- Op de kruising van de Burgemeester van Woelderenlaan en de Paauwenburgweg heeft in de nacht van zaterdag op zondag een eenzijdig ongeval plaatsgevonden. De bestuurder van een Tesla reed hier rechtdoor, rakelings langs een herdenkingsmonumentje, een droge sloot in. De politie en ambulancedienst kwamen met spoed ter plaatse. Medewerkers van de ambulancedienst controleerden de bestuurder maar hij bleek niet gewond te zijn geraakt. Later werd ook de brandweer opgeroepen omdat er mogelijk brand was. Hier bleek geen sprake van te zijn. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. De politie heeft de bestuurder overgebracht naar het politiebureau. Ook heeft zij een andere betrokkene gehoord.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Karolingenmarkt, wedstrijd ringrijden, kleedjesmarkt en meer brengt zaterdag een gezellige hoeveelheid publiek op de been in Oost-Souburg.
3 dagen geleden