Britse agent vrijgesproken na doodschieten Chris Kaba
LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse jury heeft een agent vrijgesproken van een geruchtmakend schietincident waarbij een ongewapende zwarte man om het leven kwam. De dood van Chris Kaba (24) leidde destijds tot landelijke protesten.
Kaba kwam in 2022 om het leven toen de politie zijn auto beschoot in Streatham. Het voertuig was in verband gebracht met een schietincident. Politiemensen verklaarden volgens Britse media dat Kaba weg probeerde te rijden toen de politie hem insloot. Aanklagers noemden het niet te rechtvaardigen dat politieman Martyn Blake toen besloot te schieten. De agent verklaarde zelf dat hij vreesde dat Kaba wilde inrijden op zijn collega's. Hij stelde ook dat hij de twintiger niet wilde doden.
Het proces van Blake in Londen duurde enkele weken. De BBC berichtte dat de nicht van Kaba haar hoofd schudde toen de uitspraak werd voorgelezen. Agent Blake haalde diep adem, maar reageerde verder niet.
Meer uit Buitenland
SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
12 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
14 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
17 uur geleden