Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits onderzoek naar mogelijk marktmisbruik Amazon en Microsoft

Brits onderzoek naar mogelijk marktmisbruik Amazon en Microsoft

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse kartelautoriteiten gaan onderzoek doen naar mogelijk marktmisbruik door de clouddiensten van Amazon en Microsoft. Uit jarenlang eigen onderzoek door de Britse telecomwaakhond Ofcom zou zijn gebleken dat Amazon en Microsoft het klanten moeilijk maken om meerdere leveranciers te gebruiken of over te stappen naar een andere cloudaanbieder. Ofcom heeft daarom de Britse Competition and Markets Authority (CMA) gevraagd een ​​formeel onderzoek naar de twee concerns uit te voeren.

Volgens Fergal Farragher, de directeur van Ofcom, zijn over de clouddiensten van Amazon en Microsoft verschillende klachten van Britse bedrijven binnengekomen. Het zou onder meer gaan om hoge kosten voor het overdragen van gegevens uit de cloud, gebrekkige uitwisselbaarheid en kortingen die een langer verblijf bij een provider moeten stimuleren.

Samen zijn Amazon en Microsoft goed voor ongeveer 80 procent van de omzet in de Britse cloudindustrie, terwijl Google Cloud van Alphabet nog eens 5 tot 10 procent voor zijn rekening neemt.

Europese Unie

De marktonderzoeken van de CMA duren doorgaans ongeveer achttien maanden en het bureau heeft de macht om fors in te grijpen bij bedrijven. Zo kan de toezichthouder eisen dat een concern een deel van zijn activiteiten verkoopt om meer concurrentie mogelijk te maken.

De Europese Unie heeft ook klachten ontvangen over mogelijk marktmisbruik door de clouddiensten van Microsoft. De Duitse kartelwaakhond kondigde eerder dit jaar een onderzoek aan naar het concern.

Meer uit Financieel

KLM vliegt langer niet naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.

1 uur geleden
IEA: Iran-oorlog zorgt voor grootste verstoring oliemarkt ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.

2 uur geleden
KVNR: reders evacueren bemanning Perzische Golf voorlopig niet

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.

2 uur geleden
India in gesprek met Iran over veilige doorgang tankers

NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.

2 uur geleden
Reisorganisatie: meer vakanties in Europa door oorlog

DEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI en Corendon zien veranderingen in het zoek- en boekgedrag.

2 uur geleden
Nederlandse fabrikant stapt met Rheinmetall in defensietrailers

WIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.

2 uur geleden
AEX-index licht omlaag door aanhoudende stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.

3 uur geleden