Brits bedrijf leverde neponderdelen vliegtuigen Airbus en Boeing
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een bedrijf uit Londen heeft mogelijk neponderdelen geleverd voor straalmotoren van oudere types vliegtuigen van Airbus en Boeing. Dat meldt het Europees Agentschap voor de veiligheid van de luchtvaart (EASA) na vragen van persbureau Bloomberg. AOG Technics zou onderdelen voor CFM56-motoren hebben verspreid die ongedocumenteerd of vervalst waren.
Fabrikanten en toezichthouders sloegen weken geleden al alarm. Wereldwijd is vervolgens geprobeerd de door AOG Technics verspreide onderdelen te traceren. Het is niet duidelijk om hoeveel onderdelen het gaat of hoeveel onderdelen al geïnstalleerd zijn in vliegtuigen. Wel is de CFM56 ‘s werelds meest verkochte straalmotor. Deze zitten veelal op type vliegtuigen die het grootste deel van de mondiale vloot uitmaken, zoals de Boeing 737 en de Airbus A320.
Externe bedrijven als AOG Technics leveren onderdelen aan de werkplaatsen waar gesleuteld wordt aan de commerciële vliegtuigen. Het EASA heeft luchtvaartmaatschappijen nu opgedragen onderdelen met mogelijk vervalste documenten te isoleren. De waakhond stelt dat er op donderdag nog altijd geen duidelijkheid was vanuit AOG Technics over de herkomst van de onderdelen.
Nieuwe motoren van producent CFM International zouden niet getroffen zijn. Het gaat dan bijvoorbeeld om de opvolger van de CFM56, die wordt gebruikt op de nieuwste toestellen van Airbus en Boeing, zoals de A320neo en 737 MAX. CFM International zegt samen te werken met klanten "om de authenticiteit van de documentatie te beoordelen voor onderdelen die ze direct of indirect van AOG Technics hebben verkregen".
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.
7 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.
10 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.
12 uur geleden