Brits bedrijf leverde neponderdelen vliegtuigen Airbus en Boeing
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Een bedrijf uit Londen heeft mogelijk neponderdelen geleverd voor straalmotoren van oudere types vliegtuigen van Airbus en Boeing. Dat meldt het Europees Agentschap voor de veiligheid van de luchtvaart (EASA) na vragen van persbureau Bloomberg. AOG Technics zou onderdelen voor CFM56-motoren hebben verspreid die ongedocumenteerd of vervalst waren.
Fabrikanten en toezichthouders sloegen weken geleden al alarm. Wereldwijd is vervolgens geprobeerd de door AOG Technics verspreide onderdelen te traceren. Het is niet duidelijk om hoeveel onderdelen het gaat of hoeveel onderdelen al geïnstalleerd zijn in vliegtuigen. Wel is de CFM56 ‘s werelds meest verkochte straalmotor. Deze zitten veelal op type vliegtuigen die het grootste deel van de mondiale vloot uitmaken, zoals de Boeing 737 en de Airbus A320.
Externe bedrijven als AOG Technics leveren onderdelen aan de werkplaatsen waar gesleuteld wordt aan de commerciële vliegtuigen. Het EASA heeft luchtvaartmaatschappijen nu opgedragen onderdelen met mogelijk vervalste documenten te isoleren. De waakhond stelt dat er op donderdag nog altijd geen duidelijkheid was vanuit AOG Technics over de herkomst van de onderdelen.
Nieuwe motoren van producent CFM International zouden niet getroffen zijn. Het gaat dan bijvoorbeeld om de opvolger van de CFM56, die wordt gebruikt op de nieuwste toestellen van Airbus en Boeing, zoals de A320neo en 737 MAX. CFM International zegt samen te werken met klanten "om de authenticiteit van de documentatie te beoordelen voor onderdelen die ze direct of indirect van AOG Technics hebben verkregen".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
5 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
8 uur geleden