Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brits-Amerikaans handelsakkoord laat nog jaren op zich wachten'

'Brits-Amerikaans handelsakkoord laat nog jaren op zich wachten'

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk slagen er waarschijnlijk niet in om een handelsakkoord te sluiten voor 2023. De Amerikaanse president Joe Biden vindt dat investeringen in de eigen economie en de moeizame verhouding met China nu meer aandacht verdienen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

De vertraging zou een grote tegenvaller zijn voor de Britse premier Boris Johnson. Nu het Verenigd Koninkrijk niet meer bij de Europese Unie hoort, gelden de handelsafspraken tussen het landenblok en de VS niet meer voor de Britten. Johnson hoopte een snel handelsakkoord met de Amerikanen te presenteren als succesverhaal na de brexit.

De Amerikaanse president heeft dankzij een eerder aangenomen wet tot 1 juli 2021 de mogelijkheid om internationale handelsakkoorden versneld door het Congres te loodsen. Die speciale bevoegdheid wordt waarschijnlijk niet verlengd, omdat dit met het oog op de tussentijdse verkiezingen voor het Congres in 2022 te controversieel is. Een bron uit regeringskringen meldt aan Bloomberg dat de regering-Biden niet van plan is de nog overgebleven tijd te gebruiken voor een deal met het Verenigd Koninkrijk.

Johnson en andere brexitvoorstanders stelden eerder juist dat het Verenigd Koninkrijk, eenmaal uit de EU gestapt, zou kunnen floreren als internationaal georiënteerde handelsnatie die de trans-Atlantische banden aanhaalt. Het Britse ministerie voor internationale handel meldt nu dat een goede handelsdeal belangrijker is dan een snel akkoord. "Het VK heeft altijd duidelijk gemaakt dat een breed en voor beide landen gunstig akkoord belangrijker is dan een deal voor een vooraf gestelde deadline", aldus een woordvoerder.

Meer uit Financieel

Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

4 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

5 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

5 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

6 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

7 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

8 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

8 uur geleden