'Brits-Amerikaans handelsakkoord laat nog jaren op zich wachten'
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk slagen er waarschijnlijk niet in om een handelsakkoord te sluiten voor 2023. De Amerikaanse president Joe Biden vindt dat investeringen in de eigen economie en de moeizame verhouding met China nu meer aandacht verdienen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
De vertraging zou een grote tegenvaller zijn voor de Britse premier Boris Johnson. Nu het Verenigd Koninkrijk niet meer bij de Europese Unie hoort, gelden de handelsafspraken tussen het landenblok en de VS niet meer voor de Britten. Johnson hoopte een snel handelsakkoord met de Amerikanen te presenteren als succesverhaal na de brexit.
De Amerikaanse president heeft dankzij een eerder aangenomen wet tot 1 juli 2021 de mogelijkheid om internationale handelsakkoorden versneld door het Congres te loodsen. Die speciale bevoegdheid wordt waarschijnlijk niet verlengd, omdat dit met het oog op de tussentijdse verkiezingen voor het Congres in 2022 te controversieel is. Een bron uit regeringskringen meldt aan Bloomberg dat de regering-Biden niet van plan is de nog overgebleven tijd te gebruiken voor een deal met het Verenigd Koninkrijk.
Johnson en andere brexitvoorstanders stelden eerder juist dat het Verenigd Koninkrijk, eenmaal uit de EU gestapt, zou kunnen floreren als internationaal georiënteerde handelsnatie die de trans-Atlantische banden aanhaalt. Het Britse ministerie voor internationale handel meldt nu dat een goede handelsdeal belangrijker is dan een snel akkoord. "Het VK heeft altijd duidelijk gemaakt dat een breed en voor beide landen gunstig akkoord belangrijker is dan een deal voor een vooraf gestelde deadline", aldus een woordvoerder.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
4 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
10 uur geleden