Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brinkman loopt CPC Loop als laatste test voor marathon Boston

Brinkman loopt CPC Loop als laatste test voor marathon Boston

DEN HAAG (ANP) - Nienke Brinkman staat zondag 12 maart aan de start van de CPC Loop in Den Haag. De 29-jarige jarige atlete loopt de halve marathon door Den Haag en Scheveningen als voorbereiding op de marathon van Boston op 17 april.

Brinkman is Nederlands recordhouder op de marathon met een tijd van 2.22.51. Ze won afgelopen zomer als eerste Nederlandse een medaille bij de vrouwen op de marathon bij de Europese kampioenschappen. Brinkman pakte brons in München. Ze was eerder deze maand de snelste in de winterklassieker Halve van Egmond.

"We zijn blij om zo’n indrukwekkende en inspirerende atlete als Nienke aan de start te hebben van ons evenement, dat traditioneel een prachtige mix is van toppers en recreanten van alle leeftijden", zegt wedstrijddirecteur Mario Kadiks van de CPC Loop, die 30.000 deelnemers verwacht.

Brinkman heeft een persoonlijk record van 1.10.44 op de 21,1 kilometer. Die tijd wil ze in de CPC Loop aanvallen.

Meer uit Sport

Laros stapt met blessure uit op 5000 meter bij WK atletiek

TOKIO (ANP) - Niels Laros is met een achillespeesblessure uitgestapt op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. Hij lag in zijn serie met nog ongeveer een kilometer te gaan op de tweede plaats toen hij ineens inhield. De 20-jarige atleet ging vervolgens zitten op de atletiekbaan van het Japan National Stadium, om kort daarna het stadion te verlaten.

4 minuten geleden
Alle deelnemers krijgen gps-tracker bij WK wielrennen in Rwanda

AIGLE (ANP) - Alle wielrenners tijdens het aankomende WK in Rwanda krijgen gps-trackers. De technologie moet de veiligheid bevorderen. Dat meldde wielerunie UCI vrijdag.

46 minuten geleden
Laros start toch op 5000 meter op WK atletiek in Tokio

TOKIO (ANP) - Niels Laros gaat vrijdag van start op de 5000 meter bij de WK atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter loopt rond 13.15 uur Nederlandse tijd in de tweede serie.

5 uur geleden
WK korfbal in 2027 in Nederland

ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.

21 uur geleden
Tennisster Rus bereikt kwartfinales WTA-toernooi in Tolentino

TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.

21 uur geleden
Gregorius en Schoop spelen op EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.

22 uur geleden
McLaughlin-Levrone wint WK-goud op 400 meter in tweede tijd ooit

TOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.

22 uur geleden