Brighton & Hove Albion houdt Liverpool op gelijkspel
BRIGHTON (ANP) - Liverpool is in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League blijven steken op een gelijkspel. De ploeg van coach Jürgen Klopp speelde 2-2 tegen Brighton, dat later deze maand de tegenstander van Ajax is in de Europa League.
Beide ploegen blijven door het gelijkspel in de subtop van de Engelse competitie. Liverpool heeft 17 punten, 3 minder dan koploper Tottenham Hotspur. Brighton heeft 16 punten. Manchester City kan de koppositie nog overnemen als het later zondag wint bij Arsenal.
Simon Adingra opende de score voor de thuisploeg, nadat Liverpool-aanvoerder Virgil van Dijk de bal slapjes had ingespeeld. De bezoekers kwamen op gelijke hoogte door een schot van Mohamed Salah. Na een slordige pass van Brighton-doelman Bart Verbruggen enkele minuten later, moest Pascal Gross ingrijpen bij een actie van Dominik Szoboszlai, waardoor Liverpool een strafschop kreeg. Salah faalde oog in oog met de Nederlandse keeper niet.
In de tweede helft zette Lewis Dunk Brighton op gelijke hoogte uit een vrije trap van Solly March. Ryan Gravenberch, ingevallen in de tweede helft, had nog een schot op doel.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
13 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
13 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
18 uur geleden