Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bretly D. naast moord Rotterdam verdacht van wurgen man in Zutphen

Bretly D. naast moord Rotterdam verdacht van wurgen man in Zutphen

ROTTERDAM (ANP) - Bretly D. (24) uit Rotterdam wordt naast het doodschieten van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven aangeklaagd voor een poging tot doodslag, omdat hij in Zutphen heeft geprobeerd een man te wurgen en met een mes te verwonden. De advocaat van het Zutphense slachtoffer bevestigt in aanloop naar de eerste inleidende zitting volgende week dat haar cliënt onder andere in een wurggreep is genomen waarbij met kracht zijn keel is dichtgeknepen.

Bretly D. wist in oktober vorig jaar dagenlang uit de handen van de politie te blijven, die zijn volledige naam met foto's had verspreid. Hij werd uiteindelijk op 25 oktober gearresteerd bij een hotel aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam, vier dagen nadat de 32-jarige man in Zutphen alarm sloeg.

Tijdens de jacht op de vuurwapengevaarlijke D. omschreef de politie het incident in Zutphen alleen als een steekincident, vermoedelijk bij een uit de hand gelopen ruzie, en werd niet over een poging tot verwurging gesproken. "Mijn cliënt is slachtoffer van een heel ernstig feit. Hij beseft achteraf dat hij van geluk mag spreken dat hij het heeft overleefd", zegt advocaat Petra Breukink.

Zware mishandeling

De man uit Zutphen is in zijn been gestoken, wat justitie beschouwt als een poging tot zware mishandeling. In zijn woning zijn tal van spullen vernield. "De impact van de gebeurtenissen op mijn cliënt is heel groot", zegt zijn raadsvrouw. "Hij is zelf slachtoffer, maar moet ook laveren met de wetenschap dat er in Rotterdam een moord is gepleegd en hoe dit moet zijn voor de nabestaanden. Die kennis is voor hem ingewikkeld, want hoewel hij zich óók slachtoffer voelt, staat het in contrast met wat er met de psychiater is gebeurd. En tegelijk beseft hij 'hoe had het mij kunnen aflopen?'"

De man uit Zutphen zal woensdag niet aanwezig zijn bij start van het proces in rechtbank in Rotterdam, waar de stand van het onderzoek wordt besproken. "Uit bescherming voor zichzelf. Hij is ongewild slachtoffer en ongewild in een zeer heftige zaak betrokken."

Schietincident

Advocaat Sébas Diekstra staat de nabestaanden bij van psychiater Van Griensven. Hij laat weten dat de nabestaanden voor de zitting nog worden geïnformeerd door het OM en benadrukt dat het voor zijn cliënten "een enorm verlies is". Van Griensven overleed op 13 oktober in zijn woning aan het Handelsplein in Rotterdam als gevolg van een schietincident. Hij werd na een brand door de brandweer gevonden.

De advocaat van D. wil voorafgaande aan de start van het proces niets kwijt. In november zei raadsman Errol Jobse wel dat D. geshockeerd was, omdat hij dagenlang te boek stond als most wanted, maar dat hij alles ontkent en zich verder beroept op zijn zwijgrecht.

Meer uit Binnenland

Rijkswaterstaat waarschuwt: maandagochtend druk en glad op wegen

DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.

2 uur geleden
NS: hou ook maandag rekening met hinder door de sneeuw

UTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.

2 uur geleden
Protest tegen aanval VS op Venezuela in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.

2 uur geleden
BuZa: tot nu toe geen hulpverzoeken van Nederlanders in Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft tot nu toe geen hulpverzoeken gekregen van Nederlanders die in de problemen zijn gekomen in Venezuela. Ook van Nederlanders op de eilanden die deel uitmaken van het Nederlandse Koninkrijk heeft BuZa geen aanvragen gekregen voor consulaire hulp, waar mensen om kunnen vragen bij noodsituaties.

3 uur geleden
Opnieuw storingen en vertragingen op het spoor door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.

7 uur geleden
Code geel om gladheid zeker tot dinsdagochtend

DE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend. Aanvankelijk meldde het KNMI dat de waarschuwing tot 05.00 uur zou duren, maar inmiddels is de code geel tot dinsdag 10.00 uur van kracht. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.

9 uur geleden
Weeronline: al 10.592 dagen wachten op Elfstedentocht

HOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.

9 uur geleden