Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bretly D. naast moord Rotterdam verdacht van wurgen man in Zutphen

Bretly D. naast moord Rotterdam verdacht van wurgen man in Zutphen

ROTTERDAM (ANP) - Bretly D. (24) uit Rotterdam wordt naast het doodschieten van de Rotterdamse psychiater Jean van Griensven aangeklaagd voor een poging tot doodslag, omdat hij in Zutphen heeft geprobeerd een man te wurgen en met een mes te verwonden. De advocaat van het Zutphense slachtoffer bevestigt in aanloop naar de eerste inleidende zitting volgende week dat haar cliënt onder andere in een wurggreep is genomen waarbij met kracht zijn keel is dichtgeknepen.

Bretly D. wist in oktober vorig jaar dagenlang uit de handen van de politie te blijven, die zijn volledige naam met foto's had verspreid. Hij werd uiteindelijk op 25 oktober gearresteerd bij een hotel aan de Prins Hendrikkade in Amsterdam, vier dagen nadat de 32-jarige man in Zutphen alarm sloeg.

Tijdens de jacht op de vuurwapengevaarlijke D. omschreef de politie het incident in Zutphen alleen als een steekincident, vermoedelijk bij een uit de hand gelopen ruzie, en werd niet over een poging tot verwurging gesproken. "Mijn cliënt is slachtoffer van een heel ernstig feit. Hij beseft achteraf dat hij van geluk mag spreken dat hij het heeft overleefd", zegt advocaat Petra Breukink.

Zware mishandeling

De man uit Zutphen is in zijn been gestoken, wat justitie beschouwt als een poging tot zware mishandeling. In zijn woning zijn tal van spullen vernield. "De impact van de gebeurtenissen op mijn cliënt is heel groot", zegt zijn raadsvrouw. "Hij is zelf slachtoffer, maar moet ook laveren met de wetenschap dat er in Rotterdam een moord is gepleegd en hoe dit moet zijn voor de nabestaanden. Die kennis is voor hem ingewikkeld, want hoewel hij zich óók slachtoffer voelt, staat het in contrast met wat er met de psychiater is gebeurd. En tegelijk beseft hij 'hoe had het mij kunnen aflopen?'"

De man uit Zutphen zal woensdag niet aanwezig zijn bij start van het proces in rechtbank in Rotterdam, waar de stand van het onderzoek wordt besproken. "Uit bescherming voor zichzelf. Hij is ongewild slachtoffer en ongewild in een zeer heftige zaak betrokken."

Schietincident

Advocaat Sébas Diekstra staat de nabestaanden bij van psychiater Van Griensven. Hij laat weten dat de nabestaanden voor de zitting nog worden geïnformeerd door het OM en benadrukt dat het voor zijn cliënten "een enorm verlies is". Van Griensven overleed op 13 oktober in zijn woning aan het Handelsplein in Rotterdam als gevolg van een schietincident. Hij werd na een brand door de brandweer gevonden.

De advocaat van D. wil voorafgaande aan de start van het proces niets kwijt. In november zei raadsman Errol Jobse wel dat D. geshockeerd was, omdat hij dagenlang te boek stond als most wanted, maar dat hij alles ontkent en zich verder beroept op zijn zwijgrecht.

Meer uit Binnenland

Minder treinen tussen Utrecht en Den Haag om defecte bovenleiding

UTRECHT (ANP) - Tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal rijden dinsdag de hele ochtend veel minder treinen door een defecte bovenleiding, meldt de NS.

22 minuten geleden
Bob Vylan bedankt poppodium Doornroosje voor doorgaan optreden

NIJMEGEN (ANP) - Bobby Vylan van punkrapduo Bob Vylan heeft Doornroosje bedankt voor het laten doorgaan van hun optreden. Dat zei hij tijdens hun concert maandagavond in het Nijmeegse poppodium. Een medewerker van Doornroosje kwam hierbij op het podium en het publiek applaudisseerde.

6 uur geleden
Zevende arrestatie rond onrust Beverwijk en Heemskerk

BEVERWIJK (ANP) - De politie in Noord-Holland heeft rond de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem een zevende arrestatie verricht. De persoon wordt verdacht van het plaatsen van "oproepen tot aanzetten tot geweld" op sociale media, meldt de politie. De identiteit en woonplaats van de verdachte zijn niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
Extra toezichthouders op station en bussen bij Ter Apel

EMMEN (ANP) - Qbuzz zet tijdelijk twee extra toezichthouders in rond station Emmen. Dat doet de vervoerder naar aanleiding van incidenten op de buslijnen 73 en 74 die tussen Emmen en Ter Apel rijden, waar het aanmeldcentrum voor asielzoekers zit. Vakbonden uitten hun zorgen over de situatie en die neemt Qbuzz "zeer serieus".

8 uur geleden
Steel met mes gevonden op plaats delict dode man in Herkenbosch

HERKENBOSCH (ANP) - De Limburgse politie heeft op de plek waar maandagochtend een man gedood werd een zelfgemaakt voorwerp gevonden met een mes erop. De man uit Herkenbosch kwam rond 08.10 uur om het leven op de Van der Landelaan. De verdachte sloeg op de vlucht.

9 uur geleden
Onstuimig tijdens Prinsjesdag, dinsdagochtend windkracht 6

DEN HAAG (ANP) - Het weer blijft onstuimig op Prinsjesdag. Dinsdagochtend waait het nog steeds hard in Den Haag met windkracht 6, meldt Weeronline. In de loop van de ochtend neemt de windkracht iets af, maar er kunnen nog steeds windstoten tot 70 kilometer per uur voorkomen.

10 uur geleden
Zes jaar cel geëist tegen ouders van dode baby Helvoirt

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar celstraf geëist tegen de ouders van een overleden baby uit Helvoirt (Noord-Brabant). Het jongetje, 17 dagen oud, overleed door ondervoeding. Volgens het OM kreeg hij onvoldoende geschikt voedsel van zijn ouders. Hun dieet bestond voornamelijk uit paddenstoelen.

11 uur geleden