Brede School Sint-Annaland gaat afval scheiden!
SINT ANNALAND - Wethouder Corniel van Leeuwen heeft de aftrap gegeven voor het onderwijsproject ‘RONDOMM Afval Scheiden’. Dit deed hij op het schoolplein van de Brede School in Sint-Annaland.
Het project is ontwikkeld door het Natuurpodium, in opdracht van de gemeente Tholen, in samenwerking met de Natuurouderwerkgroep Tholen. De afkorting RONDOMM staat voor Recycle, Ontwerp, Natuur, Duurzaamheid, Onderwijs en Maatschappelijke Meerwaarde. Leerlingen van de bovenbouw van Obs De Casembroot en VCPOZ School met De bijbel krijgen een gastles van het Natuurpodium. Vervolgens gaan de leerlingen aan de slag met opdrachten en activiteiten over het scheiden en hergebruiken van (verpakkings)afval.
Klaar voor de toekomst
Voor het omgaan met afval geldt: jong geleerd, is oud gedaan. Met dit project leren de leerlingen hoe ze afval kunnen scheiden en waarom dit belangrijk is. Als afval goed gescheiden wordt ingeleverd kan het vaak worden hergebruikt. Grondstoffen worden zo hergebruikt om nieuwe producten te maken. De leerlingen ontdekken dat naast het scheiden van afval, ook het verminderen van afval in de school bijdraagt aan een beter milieu. Als kinderen leren dat ze verantwoordelijk zijn voor hun eigen afval, dan gaan ze later zorgvuldig om met afval. De opdrachten zijn onderwijskundig gebaseerd op 21-eeuwse vaardigheden en verschillende manieren van leren, waardoor ieder kind zich aangesproken voelt bij de verschillende opdrachten.
Meerdere scholen
Het ontdekkend leren duurt twee weken, waarna de scholen afval blijven scheiden in de klas. Vorig jaar startte de basisschool Sint Anthonius in Oud-Vossemeer als proef. Insteek is dat de komende jaren meerdere scholen in de gemeente Tholen vrijwillig starten met het afval scheiden in de klas.
Iedereen doet wat
Binnen de gemeente Tholen gaat iedereen aan de slag met duurzaamheid, waarbij er wordt aangesloten bij de landelijke campagne ‘Iedereen doet wat’. In Sint-Annaland gaan de scholen nu aan de slag met circulariteit.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Op zaterdag 6 december organiseert wandelsportvereniging Oosterscheldestappers voor de 14e keer de Snerttocht. Er zijn vier afstanden waaruit gekozen kan worden, namelijk 6, 10, 15 en 25 kilometer.
11 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 22 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 9.
18 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren zoveel mogelijk speelplekken aanpassen zodat kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. Er zijn al veel stappen gezet, maar er valt ook nog volop te leren. Wethouder Corniel van Leeuwen licht toe wat er de komende tijd te wachten staat.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft vogelvereniging Vogelvreugd haar bijzondere tentoonstelling gehouden in de Wellevaete te Sint-Annaland. Ruim veertig vogelliefhebbers uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland hadden gezamenlijk zeshonderd vogels ingeschreven.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenTHOLEN - Ineke Schippers is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang Tholen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Fractievoorzitter Han van 't Hof neemt een stapje terug naar plek twee op de kieslijst.
3 dagen geleden