Brede School Sint-Annaland gaat afval scheiden!
SINT ANNALAND - Wethouder Corniel van Leeuwen heeft de aftrap gegeven voor het onderwijsproject ‘RONDOMM Afval Scheiden’. Dit deed hij op het schoolplein van de Brede School in Sint-Annaland.
Het project is ontwikkeld door het Natuurpodium, in opdracht van de gemeente Tholen, in samenwerking met de Natuurouderwerkgroep Tholen. De afkorting RONDOMM staat voor Recycle, Ontwerp, Natuur, Duurzaamheid, Onderwijs en Maatschappelijke Meerwaarde. Leerlingen van de bovenbouw van Obs De Casembroot en VCPOZ School met De bijbel krijgen een gastles van het Natuurpodium. Vervolgens gaan de leerlingen aan de slag met opdrachten en activiteiten over het scheiden en hergebruiken van (verpakkings)afval.
Klaar voor de toekomst
Voor het omgaan met afval geldt: jong geleerd, is oud gedaan. Met dit project leren de leerlingen hoe ze afval kunnen scheiden en waarom dit belangrijk is. Als afval goed gescheiden wordt ingeleverd kan het vaak worden hergebruikt. Grondstoffen worden zo hergebruikt om nieuwe producten te maken. De leerlingen ontdekken dat naast het scheiden van afval, ook het verminderen van afval in de school bijdraagt aan een beter milieu. Als kinderen leren dat ze verantwoordelijk zijn voor hun eigen afval, dan gaan ze later zorgvuldig om met afval. De opdrachten zijn onderwijskundig gebaseerd op 21-eeuwse vaardigheden en verschillende manieren van leren, waardoor ieder kind zich aangesproken voelt bij de verschillende opdrachten.
Meerdere scholen
Het ontdekkend leren duurt twee weken, waarna de scholen afval blijven scheiden in de klas. Vorig jaar startte de basisschool Sint Anthonius in Oud-Vossemeer als proef. Insteek is dat de komende jaren meerdere scholen in de gemeente Tholen vrijwillig starten met het afval scheiden in de klas.
Iedereen doet wat
Binnen de gemeente Tholen gaat iedereen aan de slag met duurzaamheid, waarbij er wordt aangesloten bij de landelijke campagne ‘Iedereen doet wat’. In Sint-Annaland gaan de scholen nu aan de slag met circulariteit.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een 28-jarige man uit Middelburg heeft vorige week in hoger beroep een lagere straf gekregen voor meerdere woninginbraken in Zeeland, waaronder in Tholen. Het gerechtshof heeft zijn celstraf verlaagd naar de tijd die hij in Nederland al heeft vastgezeten. De reden daarvoor is dat de man in Italië is veroordeeld tot 21 jaar cel voor een dodelijke brand in Milaan in september 2024. Daarbij kwamen drie mensen om het leven.
7 uur geledenTHOLEN - Luitiste Ciska Mertens geeft zaterdag 1 augustus om 15.30 uur een recital op de barokluit in het oude stadhuis van Tholen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten besteedt zij in de Vierschaar aandacht aan een repertoire uit de 18e eeuw.
11 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Kermisliefhebbers kunnen vanaf deze woensdag weer terecht in Sint-Maartensdijk. Op de Haven is vier dagen lang van alles te beleven met verschillende attracties en kramen.
1 dag geledenTHOLEN - Wie deze zomer een bezoek brengt aan een strandje of duikplek op Tholen, kan op negen plekken gebruikmaken van nieuwe mobiele toiletten. De toiletten hebben een opvallend uiterlijk en via een QR-code kunnen bezoekers meer ontdekken over de omgeving.
1 dag geledenTHOLEN - Nu de zomervakantie officieel is aangebroken, is het voor veel jongeren de vraag wat ze met al die extra vrije tijd moeten. Waar de een geen moeite heeft om zichzelf te vermaken, missen anderen de structuur en vrienden van school. Al meer dan 25 jaar is Athletes in Action (AiA) in de eerste week van de zomervakantie een betekenisvolle invulling van al die extra vrije tijd. Naast sport- en spel biedt het project jongeren de ruimte om met elkaar het gesprek aan te gaan over het christelijk geloof. Met op de afsluitende dag een kleine honderd jongeren op de Oesterputten mag de organisatie terugkijken op wederom een geslaagde editie.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - De brandweer van Sint Philipsland is in de nacht van zaterdag op zondag uitgerukt voor twee buitenbranden vlak na elkaar. De oorzaak van de branden is niet bekend.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden