Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BREAKING: Speciekuip uit Schelde-Rijnkanaal bevat stoffelijke resten van vermiste loodgieter

BREAKING: Speciekuip uit Schelde-Rijnkanaal bevat stoffelijke resten van vermiste loodgieter

OUD-VOSSEMEER - In de speciekuip die vorige week ter hoogte van Oud-Vossemeer uit het Schelde-Rijnkanaal werd gehaald zitten stoffelijke resten van de vermiste loodgieter Johan van der Heyden. Dat heeft de politie vandaag bekend gemaakt. De familie van Van der Heyden is door de politie in kennis gesteld over de vondst. Het onderzoek in de zaak gaat door.

Sinds de avond van zondag 2 juni 2019 was niets meer vernomen van Johan van der Heyden uit het Belgische Lint. De politie ging er al langere tijd van uit dat hij niet meer in leven was. 

Een tijd terug werd ook al in het Schelde-Rijnkanaal gezocht, maar er werd toen niets gevonden. Ook op ander plaatsen werd al tevergeefs naar hem gezocht. Donderdag jongstleden was het wel raak. Er waren geruchten dat Van der Heyden in een beton zou zijn gegoten en in een speciekuip in het water gegooid. In het water werd donderdag om 15.00 uur inderdaad een speciekuip met beton aangetroffen. De kuip werd uit het water gehaald en naar het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) gebracht voor verder onderzoek. Daaruit is gebleken dat zich hierin de resten van de man bevonden. "Een ontzettend belangrijke vondst voor het onderzoeksteam en de familie van Johan, die duidelijkheid geeft over zijn lot", aldus woordvoerder Willem-Jan Uytdehage van de politie.

De 56-jarige loodgieter vertrok op zondag 2 juni vorige jaar vanuit België met zijn bestelwagen en keerde niet meer terug. De Belgische en Nederlandse politie hielden in oktober meerdere personen aan, waaronder prostituee Wanda van R. uit Zoersel. Ook haar vriend Nicky S. en haar twee zonen belandden in de cel. De twee jongens legden een gruwelijke verklaring af. Volgens hen maakten Wanda en Nicky een groot kampvuur en lieten daarin de lichaamsdelen van Van der Heyden één voor één verdwijnen. De getuigenverklaringen komen overeen met meldingen van een buurtbewoner uit het woonwagenkamp in Steenbergen.

In de zaak rond de vermiste loodgieter heeft de politie in de tussentijd zeven aanhoudingen verricht.

Doorbraak in onderzoek Johan van der Heyden: dankzij zorgvuldig onderzoek van @NedForInst stoffelijke resten gevonden in speciekuip. #Steenbergen https://t.co/B4hHLpBTIg pic.twitter.com/4LdEdDk7Nj

— PolitieRoosendaal eo (@Politie_Rdaal) January 28, 2020

Meer uit Tholen

Nieuwe dienstregeling Connexxion, extra rit tussen Poortvliet en Sommelsdijk

THOLEN - Wie met het openbaar vervoer in Zeeland reist, moet vanaf zondag rekening houden met een nieuwe dienstregeling. Busbedrijf Connexxion verandert een aantal buslijnen. Op Tholen komt er een extra rit voor scholieren tussen Poortvliet en Sommelsdijk.

2 uur geleden
Cees (71) is het meesterbrein achter het Stallandse volkslied ‘Altyt bet groeyende’

BERGEN OP ZOOM/SINT-ANNALAND - Cees van Broekhoven (71) is als rasechte Bergenaar al decennialang nauw verbonden met Sint-Annaland. De voormalige leerkracht en docent theater kent het dorp van binnenuit. "Het is een hechte gemeenschap, maar tegelijk open voor nieuwkomers."

18 uur geleden
Popkoor Voix en Cultikoor bundelen krachten voor gratis kerstconcert

OUD-VOSSEMEER/THOLEN - Popkoor Voix en Cultikoor organiseren samen een kerstconcert op zondag 14 december in de Rooms-Katholieke kerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer. Tijdens deze middag kunnen bezoekers genieten van een muzikale kerstsfeer vol bekende en verrassende liedjes.

21 uur geleden
Thoolse verenigingen ontvangen 1.500 euro extra van de Grote Clubactie

THOLEN - Voor het eerst sinds de oprichting in 1972 verhoogt de Grote Clubactie de afdrachtpercentage voor verenigingen van 80 naar 85 procent. Deze verhoging geldt meteen voor de actie van dit jaar. Voor elf Thoolse verenigingen betekent dit dat zij samen niet 23.868 euro, maar 25.359 euro ontvangen. 

1 dag geleden
Haringvlietbrug in slechte staat: Zware slijtage vraagt om extra maatregelen

WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug verkeert in slechte staat, dit komt door onverwacht snelle slijtage. Dat blijkt uit een kamerbrief die de Tweede Kamer donderdag heeft ontvangen van minister Tieman. Uit extra inspecties die sinds 2024 plaatsvinden, blijkt dat een deel van de lassen onder de rechterrijstrook richting het zuiden in slechtere staat verkeert dan gedacht. 

1 dag geleden
Komend weekend piek meteorenzwerm: tot 100 vallende sterren per uur

THOLEN - Volgend weekend bereikt de meteorenzwerm Geminiden zijn hoogtepunt. Waar eerdere zwermen dit jaar wat tegenvielen, liggen de verwachtingen voor deze editie hoog. Bij helder weer zijn tientallen vallende sterren per uur zichtbaar.

1 dag geleden
Tweede openbaar toiletgebouw met watertappunt geopend in Gorishoek

SCHERPENISSE - Wandelaars, fietsers, duikers en vissers hebben er een mooie voorziening bij. Dinsdag is in de gemeente Tholen het tweede openbare, zelfreinigende toilet met watertappunt geopend. Wethouder Hilde Moerland verrichtte de opening bij Gorishoek in Scherpenisse.

2 dagen geleden