Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BREAKING: Speciekuip uit Schelde-Rijnkanaal bevat stoffelijke resten van vermiste loodgieter

BREAKING: Speciekuip uit Schelde-Rijnkanaal bevat stoffelijke resten van vermiste loodgieter

OUD-VOSSEMEER - In de speciekuip die vorige week ter hoogte van Oud-Vossemeer uit het Schelde-Rijnkanaal werd gehaald zitten stoffelijke resten van de vermiste loodgieter Johan van der Heyden. Dat heeft de politie vandaag bekend gemaakt. De familie van Van der Heyden is door de politie in kennis gesteld over de vondst. Het onderzoek in de zaak gaat door.

Sinds de avond van zondag 2 juni 2019 was niets meer vernomen van Johan van der Heyden uit het Belgische Lint. De politie ging er al langere tijd van uit dat hij niet meer in leven was. 

Een tijd terug werd ook al in het Schelde-Rijnkanaal gezocht, maar er werd toen niets gevonden. Ook op ander plaatsen werd al tevergeefs naar hem gezocht. Donderdag jongstleden was het wel raak. Er waren geruchten dat Van der Heyden in een beton zou zijn gegoten en in een speciekuip in het water gegooid. In het water werd donderdag om 15.00 uur inderdaad een speciekuip met beton aangetroffen. De kuip werd uit het water gehaald en naar het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) gebracht voor verder onderzoek. Daaruit is gebleken dat zich hierin de resten van de man bevonden. "Een ontzettend belangrijke vondst voor het onderzoeksteam en de familie van Johan, die duidelijkheid geeft over zijn lot", aldus woordvoerder Willem-Jan Uytdehage van de politie.

De 56-jarige loodgieter vertrok op zondag 2 juni vorige jaar vanuit België met zijn bestelwagen en keerde niet meer terug. De Belgische en Nederlandse politie hielden in oktober meerdere personen aan, waaronder prostituee Wanda van R. uit Zoersel. Ook haar vriend Nicky S. en haar twee zonen belandden in de cel. De twee jongens legden een gruwelijke verklaring af. Volgens hen maakten Wanda en Nicky een groot kampvuur en lieten daarin de lichaamsdelen van Van der Heyden één voor één verdwijnen. De getuigenverklaringen komen overeen met meldingen van een buurtbewoner uit het woonwagenkamp in Steenbergen.

In de zaak rond de vermiste loodgieter heeft de politie in de tussentijd zeven aanhoudingen verricht.

Doorbraak in onderzoek Johan van der Heyden: dankzij zorgvuldig onderzoek van @NedForInst stoffelijke resten gevonden in speciekuip. #Steenbergen https://t.co/B4hHLpBTIg pic.twitter.com/4LdEdDk7Nj

— PolitieRoosendaal eo (@Politie_Rdaal) January 28, 2020

Meer uit Tholen

Nieuw onderzoek zet duurzaamheidsdebat in ander licht: Drukwerk verdient eerlijke herwaardering

Een paginagrote advertentie in de krant deze week laat weinig aan duidelijkheid te wensen over: "Papieren reclamefolders gebruiken tot 5x minder CO2 dan digitale folders." Een boodschap die voor sommigen wellicht verrassend klinkt, maar die gebaseerd is op onderzoek van het gerenommeerde Duitse Öko-Institut.

39 minuten geleden
Slaakbrug vijf weken dicht deze zomer én nog vier nachtafsluitingen voor onderhoud

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - Rijkswaterstaat voert dit jaar tot en met september onderhoud uit aan de Slaakbrug (N257). Tijdens deze periode vinden werkzaamheden plaats. In juli en augustus is de brug vijf weken lang volledig afgesloten voor autoverkeer.

17 uur geleden
VVD Tholen: ‘We willen bouwen aan een sterke, ondernemende en leefbare gemeente’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 2: VVD Tholen.

18 uur geleden
SGP Tholen: ‘We staan voor een stabiel en betrouwbaar bestuur’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 1: SGP Tholen.

21 uur geleden
Tholense Boys start onderzoek naar vermeende racisme naar speler WHS

THOLEN - Tholense Boys start een onderzoek naar een incident langs de zijlijn waarbij supporters van de club en een speler van WHS betrokken waren. De speler van WHS zou zaterdagmiddag tijdens de streekderby racistisch zijn bejegend. De scheidsrechter besloot na overleg met beide trainers en aanvoerders de wedstrijd definitief te staken.

1 dag geleden
Is de gemeente Tholen goed voorbereid op een ramp of crisis? SGP stelt vragen

THOLEN - Hoe goed is de gemeente Tholen voorbereid op rampen en grootschalige incidenten? Kees Knulst (SGP) heeft hierover schriftelijke vragen ingediend bij het college. Hij wil onder meer inzicht in de gemeentelijke crisisorganisatie en de bescherming van kwetsbare groepen.

1 dag geleden
Reünie van Winter Vol Liefde: Hoe het nu gaat met Hans en Thea

THOLEN - Een moment waar veel mensen op hebben gewacht, de reünie van Winter Vol Liefde, was donderdag te zien op televisie. En zoals de oplettende kijker misschien weet, deed er dit seizoen een Thoolse kandidaat mee. Thea was de laatste vrouw die langs ging bij Hans, een 73-jarige man woonachtig in Noorwegen. Door de klik die tussen hen ontstond, was er lange tijd goede hoop op een liefdesmatch. Maar de grote vraag was of, een jaar na de opnames van het programma, de gevoelens zich hadden ontwikkeld tot liefde.

1 dag geleden