Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brazilië wacht op Ancelotti en stelt tijdelijke bondscoach aan

Brazilië wacht op Ancelotti en stelt tijdelijke bondscoach aan

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalbond heeft Fernando Diniz aangesteld als nieuwe bondscoach. De 49-jarige Braziliaan heeft een contract voor een jaar gekregen. Volgens ingewijden neemt de Italiaan Carlo Ancelotti in de zomer van 2024 de functie over. De 64-jarige Ancelotti zou zijn komst al hebben toegezegd, maar wil eerst zijn contract bij Real Madrid uitdienen.

Ramon Menezes was de afgelopen maanden interim-bondscoach bij de vijfvoudig wereldkampioen. Hij nam eind vorig jaar de taken over van Tite, die opstapte na de uitschakeling van Brazilië in de kwartfinales van het WK in Qatar.

Diniz vertrekt als coach van Fluminense om tijdelijk bondscoach te worden. Hij zal de Seleção onder zijn hoede nemen in de komende kwalificatiewedstrijden voor het WK van 2026. Ancelotti zou in 2024 al de leiding kunnen hebben in de Copa América.

Juni 2026

"Fernando Diniz zal het Braziliaanse team een jaar lang leiden en ik weet zeker dat hij dat met grote bekwaamheid zal doen", zei voorzitter Ednaldo Rodrigues van de Braziliaanse voetbalbond in een publieke verklaring. Tegen de Braziliaanse zender Globo had Rodriguez zich laten ontvallen dat Ancelotti vanaf juni 2026 bondscoach zal zijn, maar dat de details in het contract nog moeten worden uitgewerkt.

Ancelotti won met Real Madrid en AC Milan de Champions League en veroverde als coach landstitels in de vijf grote Europese competities.

Diniz reageerde verheugd op zijn aanstelling, ook al is het maar voor een jaar. "Het is een droom, een eer en ik ben enorm trots dat ik het nationale team mag dienen."

Meer uit Voetbal

Noren kloppen Italië in Milaan en grijpen ticket voor WK voetbal

MILAAN (ANP) - Noorwegen heeft met een 4-1-zege op Italië kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar definitief op zak. De Noren sluiten de kwalificatiegroep zonder puntenverlies af met 24 punten, 6 meer dan de Italianen. Die moeten via de play-offs een ticket voor het WK proberen te veroveren.

9 uur geleden
Oekraïne ten koste van IJsland naar play-offs WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Door een 2-0-zege op IJsland maakt Oekraïne nog kans op deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Oleksandr Zoebkov en Oleksiy Goetsoelyak bezorgden hun vaderland de benodigde zege op de IJslanders in een rechtstreeks duel om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie achter Frankrijk.

14 uur geleden
Engeland rondt perfecte kwalificatie af met zege bij Albanië

TIRANA (ANP) - Engeland heeft ook de achtste en laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar gewonnen. In hoofdstad Tirana wonnen de Engelsen met 2-0 van Albanië door twee treffers van aanvoerder Harry Kane.

14 uur geleden
NAC gaat opnieuw schriftelijk in beroep tegen schorsing Holtby

BREDA (ANP) - Hoewel het beroep van NAC tegen de schorsing van Lewis Holtby afgelopen vrijdag door de tuchtcommissie werd afgewezen, gaat de Bredase club alsnog niet akkoord met het oordeel. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de Duitse middenvelder uitgesloten voor drie wedstrijden, waarvan één duel voorwaardelijk. NAC vindt de schorsing buitenproportioneel en tekent opnieuw schriftelijk beroep aan.

14 uur geleden
AZ-spits Parrott schiet Ierland naar play-offs WK voetbal

BOEDAPEST (ANP) - AZ-spits Troy Parrott heeft ervoor gezorgd dat Ierland zich in maart via de play-offs alsnog kan plaatsen voor het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van volgend jaar. In een rechtstreeks duel met Hongarije om de tweede plaats in groep F van de WK-kwalificatie bogen de Ieren in Boedapest een 2-1-achterstand om in een 3-2-overwinning. Parrott maakte alle drie de treffers, de laatste diep in de extra tijd.

17 uur geleden
Portugal verplettert Armenië en plaatst zich voor het WK voetbal

PORTO (ANP) - Portugal doet mee aan het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Roberto Martínez won zondag in Estádio do Dragão met 9-1 van Armenië. Portugal verzekerde zich door de overwinning in Porto van de winst van Groep F en plaatste zich rechtstreeks voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ierland gaat als tweede van de groep naar de play-offs.

17 uur geleden
Valente maakt maandag tegen Litouwen debuut voor Oranje

ZEIST (ANP) - Luciano Valente debuteert maandag in de thuiswedstrijd tegen Litouwen voor het Nederlands elftal. Dat viel zondag op te maken uit de woorden van bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

18 uur geleden