Brazilië verslaat Colombia (1-0) en gaat naar WK voetbal in Qatar
SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Zuid-Amerikaanse land dat zich heeft geplaatst voor het WK voetbal in Qatar in 2022 na de winst op Colombia: 1-0. Lucas Paquetá was in São Paulo ruim een kwartier voor tijd trefzeker voor de Brazilianen, die elf kwalificatieduels in eigen huis op rij hebben gewonnen, een record in Zuid-Amerika.
De 24-jarige Paquetá schoot raak nadat hij in het zestienmetergebied door Neymar was bediend. De Colombiaanse keeper David Ospina zat nog aan de bal, maar kon de inzet van de speler van Olympique Lyonnais niet pareren.
Bij Brazilië viel Ajacied Antony na ruim een uur in. Hij verving Raphinha.
Door de nipte zege verzekerde Brazilië zich met nog zes duels te spelen van een plek bij de eerste vier. Seleçao heeft na twaalf duels 34 punten. Argentinië is met 25 punten uit elf duels ook hard op weg naar plaatsing. De Argentijnen nemen het in deze speelronde op tegen Uruguay.
Vijfvoudig wereldkampioen Brazilië voegt zich bij Duitsland, Denemarken en gastland Qatar, de drie andere landen die al zeker zijn van deelname.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
2 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
6 uur geleden