Brazilië verslaat Colombia (1-0) en gaat naar WK voetbal in Qatar
SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Zuid-Amerikaanse land dat zich heeft geplaatst voor het WK voetbal in Qatar in 2022 na de winst op Colombia: 1-0. Lucas Paquetá was in São Paulo ruim een kwartier voor tijd trefzeker voor de Brazilianen, die elf kwalificatieduels in eigen huis op rij hebben gewonnen, een record in Zuid-Amerika.
De 24-jarige Paquetá schoot raak nadat hij in het zestienmetergebied door Neymar was bediend. De Colombiaanse keeper David Ospina zat nog aan de bal, maar kon de inzet van de speler van Olympique Lyonnais niet pareren.
Bij Brazilië viel Ajacied Antony na ruim een uur in. Hij verving Raphinha.
Door de nipte zege verzekerde Brazilië zich met nog zes duels te spelen van een plek bij de eerste vier. Seleçao heeft na twaalf duels 34 punten. Argentinië is met 25 punten uit elf duels ook hard op weg naar plaatsing. De Argentijnen nemen het in deze speelronde op tegen Uruguay.
Vijfvoudig wereldkampioen Brazilië voegt zich bij Duitsland, Denemarken en gastland Qatar, de drie andere landen die al zeker zijn van deelname.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
5 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
9 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
13 uur geleden