Brazilië hoopt in WK-kwalificatie op geblesseerde Neymar
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Neymar is geblesseerd, maar de aanvaller van Paris Saint-Germain moet zich komende week toch melden bij de nationale ploeg. De medische staf van de 'Seleção' hoopt Neymar op tijd te kunnen klaarstomen voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Uruguay, op 17 november. De duurste voetballer ter wereld blijft vier dagen eerder sowieso aan de kant tegen Venezuela.
"We denken dat hij met een intensieve week vol behandelingen op tijd fit kan zijn voor de tweede wedstrijd", zei teamarts Rodrigo Lasmar. Neymar viel vorige week geblesseerd uit tijdens het gewonnen Champions Leagueduel met Basaksehir (0-2). De Braziliaan liep een spierblessure op en staat sindsdien aan de kant.
Trainer Thomas Tuchel van de Franse kampioen hoopte dat Neymar in Parijs zou blijven om te herstellen. Brazilië heeft de vleugelspits echter toch opgeroepen. Tuchel mist zaterdag in de competitiewedstrijd tegen Stade Rennes niet alleen Neymar, maar ook Kylian Mbappé, Mauro Icardi, Marco Verratti, Julian Draxler, Presnel Kimpembe en doelman Keylor Navas. Ze zijn allemaal geblesseerd.
Meer uit Voetbal
GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
4 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
1 dag geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 dag geleden