Brazilië gaat uitstoot broeikasgassen versneld terugdringen
GLASGOW (ANP/RTR) - Brazilië gaat de uitstoot van broeikasgassen in het land versneld aanpakken. Tegen 2030 moet 50 procent zijn teruggedrongen in plaats van de 43 procent die eerder werd genoemd.
De Braziliaanse president Jair Bolsonaro zegt in een videoboodschap voor de COP26-klimaattop zijn milieuminister Pereira Leite toestemming te hebben gegeven voor het nieuwe klimaatdoel.
Bolsonaro is in tegenstelling tot vele andere regeringsleiders en staatshoofden niet naar Glasgow afgereisd voor de klimaattop. Andere grote afwezigen zijn de Russische president Vladimir Poetin en de Chinese president Xi Jinping.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
30 minuten geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
31 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
9 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
10 uur geleden