Braziliaanse voetballers in Parijs veel te sterk voor Tunesië
PARIJS (ANP) - De Braziliaanse voetballers hebben in Parijs tegen Tunesië hun laatste oefeninterland voor het WK op overtuigende wijze gewonnen. De vijfvoudig wereldkampioen zegevierde in het Parc des Princes van Paris Saint-Germain met 5-1. Neymar, die bij PSG speelt, maakte op voor hem bekend terrein één doelpunt.
Bij rust stond de ploeg van bondscoach Tite al met 4-1 voor, via doelpunten van Raphinha (twee), Richarlison en een strafschop van Neymar. In de tweede helft scoorde alleen invaller Pedro nog. Oud-Ajacied Antony, voor bijna 100 miljoen euro verkocht aan Manchester United, viel na rust ook in bij de 'Seleção'. Tunesië speelde ruim een helft met tien man, na een rode kaart voor verdediger Dylan Bronn.
Uruguay won in de Slowaakse hoofdstad Bratislava met 2-0 van Canada, via doelpunten van Nicolás De La Cruz en Darwin Nuñez.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
2 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
2 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
3 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
4 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
5 uur geleden