Braziliaanse voetballers in Parijs veel te sterk voor Tunesië
PARIJS (ANP) - De Braziliaanse voetballers hebben in Parijs tegen Tunesië hun laatste oefeninterland voor het WK op overtuigende wijze gewonnen. De vijfvoudig wereldkampioen zegevierde in het Parc des Princes van Paris Saint-Germain met 5-1. Neymar, die bij PSG speelt, maakte op voor hem bekend terrein één doelpunt.
Bij rust stond de ploeg van bondscoach Tite al met 4-1 voor, via doelpunten van Raphinha (twee), Richarlison en een strafschop van Neymar. In de tweede helft scoorde alleen invaller Pedro nog. Oud-Ajacied Antony, voor bijna 100 miljoen euro verkocht aan Manchester United, viel na rust ook in bij de 'Seleção'. Tunesië speelde ruim een helft met tien man, na een rode kaart voor verdediger Dylan Bronn.
Uruguay won in de Slowaakse hoofdstad Bratislava met 2-0 van Canada, via doelpunten van Nicolás De La Cruz en Darwin Nuñez.
Meer uit Voetbal
CAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.
8 uur geledenGARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.
9 uur geledenGARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."
9 uur geleden