Braziliaanse remake van film Achtste-groepers huilen niet
AMSTERDAM (ANP) - De succesvolle Nederlandse film Achtste-groepers huilen niet uit 2012 krijgt een Braziliaanse remake. De opnames van de Zuid-Amerikaanse versie zijn afgelopen week van start gegaan, meldden de producenten Rinkel Film en Bijker Film & TV maandag.
De familiefilm, naar het gelijknamige boek van Jacques Vriens, gaat over de levenslustige Akkie (Hanna Obbeek) die wild is van voetbal. Klasgenoot Joep (Nils Verkooijen) vindt dat voetballen geen meidensport is, maar daar trekt ze zich niets van aan. Als Akkie leukemie krijgt, leeft de hele klas met haar mee en bedenkt Joep een plan zodat ze toch kan meedoen aan het schoolvoetbaltoernooi.
Achtste-groepers huilen niet trok negen jaar geleden 300.000 bezoekers naar de bioscopen en er werden 150.000 dvd's van verkocht. De film heeft op talloze internationale filmfestivals gedraaid en diverse internationale publieks- en juryprijzen gewonnen. In Nederland is de film onder andere onderscheiden met een Gouden Kalf Publieksprijs.
De originele film is verkocht aan diverse andere landen, zoals Turkije, Duitsland, Frankrijk, Polen, Israƫl en de film heeft al een remake in Noorwegen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.
1 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
7 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
14 uur geleden