Braziliaanse remake van film Achtste-groepers huilen niet
AMSTERDAM (ANP) - De succesvolle Nederlandse film Achtste-groepers huilen niet uit 2012 krijgt een Braziliaanse remake. De opnames van de Zuid-Amerikaanse versie zijn afgelopen week van start gegaan, meldden de producenten Rinkel Film en Bijker Film & TV maandag.
De familiefilm, naar het gelijknamige boek van Jacques Vriens, gaat over de levenslustige Akkie (Hanna Obbeek) die wild is van voetbal. Klasgenoot Joep (Nils Verkooijen) vindt dat voetballen geen meidensport is, maar daar trekt ze zich niets van aan. Als Akkie leukemie krijgt, leeft de hele klas met haar mee en bedenkt Joep een plan zodat ze toch kan meedoen aan het schoolvoetbaltoernooi.
Achtste-groepers huilen niet trok negen jaar geleden 300.000 bezoekers naar de bioscopen en er werden 150.000 dvd's van verkocht. De film heeft op talloze internationale filmfestivals gedraaid en diverse internationale publieks- en juryprijzen gewonnen. In Nederland is de film onder andere onderscheiden met een Gouden Kalf Publieksprijs.
De originele film is verkocht aan diverse andere landen, zoals Turkije, Duitsland, Frankrijk, Polen, Israël en de film heeft al een remake in Noorwegen.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
8 uur geleden