Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Braziliaanse president kritisch over komst bondscoach Ancelotti

Braziliaanse president kritisch over komst bondscoach Ancelotti

RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse president Lula is niet erg enthousiast over de komst van Carlo Ancelotti als nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer volgt in de zomer van 2024 de tijdelijk aangestelde Fernando Diniz op.

"Ik houd van Ancelotti, maar hij is nooit bondscoach van Italië geweest. Als hij het probleem van Brazilië wil oplossen, waarom dan niet het probleem van Italië oplossen? Italië deed niet eens mee aan het laatste WK", zei Lula in een interview met de Braziliaanse nieuwszender SBT News.

Lula is wel fan van Diniz, die het bondscoachschap combineert met zijn baan als trainer van Fluminense. "Ik ben een fan van Diniz, ik houd van zijn creativiteit en zijn persoonlijkheid. Ik begrijp dat hij voor deze kans gaat."

Brazilië hoopt onder leiding van Ancelotti weer eens de wereldtitel te pakken. In 2002 gebeurde dat voor het laatst. Lula denkt dat het probleem ligt bij de afnemende kwaliteit van de spelers. "De jongens verlaten het land nu als ze 16 of 17 zijn en komen terug op 36-jarige leeftijd", aldus de president.

Meer uit Voetbal

Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Senegal vecht besluit ontnomen Afrika Cup-titel aan bij CAS

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.

2 uur geleden
Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

3 uur geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

11 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

12 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

12 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

12 uur geleden