Braziliaanse president kritisch over komst bondscoach Ancelotti
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse president Lula is niet erg enthousiast over de komst van Carlo Ancelotti als nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer volgt in de zomer van 2024 de tijdelijk aangestelde Fernando Diniz op.
"Ik houd van Ancelotti, maar hij is nooit bondscoach van Italië geweest. Als hij het probleem van Brazilië wil oplossen, waarom dan niet het probleem van Italië oplossen? Italië deed niet eens mee aan het laatste WK", zei Lula in een interview met de Braziliaanse nieuwszender SBT News.
Lula is wel fan van Diniz, die het bondscoachschap combineert met zijn baan als trainer van Fluminense. "Ik ben een fan van Diniz, ik houd van zijn creativiteit en zijn persoonlijkheid. Ik begrijp dat hij voor deze kans gaat."
Brazilië hoopt onder leiding van Ancelotti weer eens de wereldtitel te pakken. In 2002 gebeurde dat voor het laatst. Lula denkt dat het probleem ligt bij de afnemende kwaliteit van de spelers. "De jongens verlaten het land nu als ze 16 of 17 zijn en komen terug op 36-jarige leeftijd", aldus de president.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 dag geleden