Braziliaanse president kritisch over komst bondscoach Ancelotti
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse president Lula is niet erg enthousiast over de komst van Carlo Ancelotti als nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer volgt in de zomer van 2024 de tijdelijk aangestelde Fernando Diniz op.
"Ik houd van Ancelotti, maar hij is nooit bondscoach van Italië geweest. Als hij het probleem van Brazilië wil oplossen, waarom dan niet het probleem van Italië oplossen? Italië deed niet eens mee aan het laatste WK", zei Lula in een interview met de Braziliaanse nieuwszender SBT News.
Lula is wel fan van Diniz, die het bondscoachschap combineert met zijn baan als trainer van Fluminense. "Ik ben een fan van Diniz, ik houd van zijn creativiteit en zijn persoonlijkheid. Ik begrijp dat hij voor deze kans gaat."
Brazilië hoopt onder leiding van Ancelotti weer eens de wereldtitel te pakken. In 2002 gebeurde dat voor het laatst. Lula denkt dat het probleem ligt bij de afnemende kwaliteit van de spelers. "De jongens verlaten het land nu als ze 16 of 17 zijn en komen terug op 36-jarige leeftijd", aldus de president.
Meer uit Voetbal
LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
13 minuten geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
14 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
1 dag geleden