Bravis ziekenhuis rookvrij per 31 mei 2019
ROOSENDAAL - Op vrijdag 31 mei (Wereld niet roken dag) is het zover. Vanaf die datum is het Bravis ziekenhuis volledig rookvrij. Er mag er niet meer gerookt worden in de gebouwen en op de buitenterreinen. De rookfaciliteiten zijn verdwenen en met borden en tegels wordt de rookvrije zone gemarkeerd.
Bianka Mennema, lid Raad van Bestuur, licht toe: "In het Bravis ziekenhuis zetten we ons continu in om ziekte te bestrijden en gezondheid te bevorderen. We vragen aandacht voor preventie en stimuleren een gezonde leefstijl. We voelen ons met elkaar verantwoordelijk voor een gezonde en schone omgeving en hebben ook zelf een voorbeeldfunctie. Wij vinden dat roken daar niet meer bij past. Want actief én passief roken is schadelijk voor de gezondheid; van rokers, van omstanders en van het ongeboren kind. Met het rookvrij beleid ondersteunen wij de landelijke beweging naar een rookvrije generatie en dragen we bij aan een gezonde start."
Geen uitzondering
Het rookverbod geldt voor alle rookwaar en voor iedereen: voor patiënten, bezoekers, medewerkers, leveranciers, externe medewerkers en iedereen die het terrein van het Bravis ziekenhuis betreedt.
OndersteuningHet Bravis ziekenhuis stimuleert en adviseert patiënten zoveel mogelijk om te stoppen met roken en biedt daar ondersteuning bij aan, zowel tijdens opname als daarna. In het ziekenhuis werken twee rookstopcoaches. Dat zijn speciaal opgeleide longverpleegkundigen. Buiten hun opname kunnen patiënten individueel of in een groep meedoen met het stoppen-met-roken-programma van Zorggroep West Brabant.
Ook medewerkers worden gestimuleerd om te stoppen. "Onlangs hebben we voor onze rokende collega's en hun partners een cursus stoppen-met-roken georganiseerd. De aula zat vol. Het is mooi om te zien hoe iedereen zijn best doet een bijdrage te leveren aan het rookvrij beleid en daarmee ook het goede voorbeeld te geven," aldus Bianka.
Nieuwe bestemming voor abri's
Vooruitlopend op vrijdag 31 mei zijn woensdag alle rookfaciliteiten binnen en buiten verwijderd, waaronder de rookabri's. Deze abri's worden gereinigd en krijgen binnenkort een gezonde en sportieve nieuwe bestemming bij hockeyclub De Pelikaan in Roosendaal en Jeu de Boulesvereniging Petangeske in Bergen op Zoom.
Opstekertje
In het rood gehulde complimentenmeisjes deelden woensdag 29 mei attenties en een persoonlijk complimentje uit aan patiënten en bezoekers. Met deze leuke opstekertjes vestigden ze zo ook de aandacht op Bravis Rookvrij. "We kregen alleen maar positieve reacties," vertelt een van hen. "Iedereen vindt het eigenlijk wel logisch dat je in en om een ziekenhuis niet mag roken."
Meer uit Tholen
THOLEN - Vijf culturele en erfgoedprojecten in de gemeente Tholen ontvangen in 2026 subsidie uit de Regioarrangementen. De Zeeuwse gemeenten en de Provincie Zeeland ondersteunen hiermee initiatieven die bijdragen aan een levendig cultureel aanbod en maatschappelijke meerwaarde. De vijf subsidies zijn in januari 2026 toegekend en gelden voor activiteiten die plaatsvinden in de gemeente Tholen.
19 uur geledenSINT-ANNALAND - Diverse koren zingen komende zaterdag 31 januari in de dorpskerk van Sint-Annaland voor Moldavië. De opbrengst van de avond gaat naar Stichting Caritate, die hulp biedt aan dit land.
22 uur geledenTHOLEN - De natuur in de Oosterschelde staat onder druk. Er zijn steeds minder plekken voor vogels om voedsel te zoeken en voor zeehonden om uit te rusten. Daarom werkt Rijkswaterstaat aan een nieuw beheerplan om leefgebieden te herstellen en de natuurkwaliteit te verbeteren. De Commissie voor de milieueffectrapportage (mer) heeft vandaag advies gegeven over de inhoud van het milieueffectrapport.
1 dag geledenTHOLEN - Het hoogste cijfer van de klas is niet voor iedereen weggelegd, maar de gemeente Tholen krijgt het wel. Accountsbureau BDO houdt elk jaar de meerjarenbegrotingen van alle gemeenten in Nederland tegen het licht en geeft Tholen voor het jaar 2024 een topbeoordeling. In haar inwonerscategorie staat de gemeente zelfs in de top drie van financieel meest gezond.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst, gecombineerd met een Eucharistieviering in de Quirinuskerk van Parochie Sint Christoffel (actief in Halsteren, Lepelstraat, Tholen en Oud-Vossemeer), stonden dankbaarheid en vertrouwen in de toekomst afgelopen week centraal.
1 dag geledenPOORTVLIET - Het activiteitencomité van Poortvliet organiseert komende vrijdag 30 januari weer een lichtjesoptocht door het dorp. Eerder communiceerde het bestuur dat de start en finish bij voetbalvereniging SPS zou zijn. Inmiddels is deze verplaatst naar 't Ouwe Raed'uus.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Drie zelfmoorden in de familie, een ongeneeslijk zieke moeder en woorden die niet uitgesproken worden. In haar nieuwe roman vertelt de 41-jarige Inge Duine in een fictief verhaal het stilzwijgen rond familiegeheimen. Iets wat zij van dichtbij heeft gezien. "Het gaat over zwijgen, woorden opsluiten in je lichaam en dat van generatie op generatie doorgeven."
2 dagen geleden