Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bravis ziekenhuis rookvrij per 31 mei 2019

Bravis ziekenhuis rookvrij per 31 mei 2019

ROOSENDAAL - Op vrijdag 31 mei (Wereld niet roken dag) is het zover. Vanaf die datum is het Bravis ziekenhuis volledig rookvrij. Er mag er niet meer gerookt worden in de gebouwen en op de buitenterreinen. De rookfaciliteiten zijn verdwenen en met borden en tegels wordt de rookvrije zone gemarkeerd.

Bianka Mennema, lid Raad van Bestuur, licht toe: "In het Bravis ziekenhuis zetten we ons continu in om ziekte te bestrijden en gezondheid te bevorderen. We vragen aandacht voor preventie en stimuleren een gezonde leefstijl. We voelen ons met elkaar verantwoordelijk voor een gezonde en schone omgeving en hebben ook zelf een voorbeeldfunctie. Wij vinden dat roken daar niet meer bij past. Want actief én passief roken is schadelijk voor de gezondheid; van rokers, van omstanders en van het ongeboren kind. Met het rookvrij beleid ondersteunen wij de landelijke beweging naar een rookvrije generatie en dragen we bij aan een gezonde start."

Geen uitzondering
Het rookverbod geldt voor alle rookwaar en voor iedereen: voor patiënten, bezoekers, medewerkers, leveranciers, externe medewerkers en iedereen die het terrein van het Bravis ziekenhuis betreedt.

OndersteuningHet Bravis ziekenhuis stimuleert en adviseert patiënten zoveel mogelijk om te stoppen met roken en biedt daar ondersteuning bij aan, zowel tijdens opname als daarna. In het ziekenhuis werken twee rookstopcoaches. Dat zijn speciaal opgeleide longverpleegkundigen. Buiten hun opname kunnen patiënten individueel of in een groep meedoen met het stoppen-met-roken-programma van Zorggroep West Brabant. 
Ook medewerkers worden gestimuleerd om te stoppen. "Onlangs hebben we voor onze rokende collega's en hun partners een cursus stoppen-met-roken georganiseerd. De aula zat vol. Het is mooi om te zien hoe iedereen zijn best doet een bijdrage te leveren aan het rookvrij beleid en daarmee ook het goede voorbeeld te geven," aldus Bianka.

Nieuwe bestemming voor abri's
Vooruitlopend op vrijdag 31 mei zijn woensdag alle rookfaciliteiten binnen en buiten verwijderd, waaronder de rookabri's. Deze abri's worden gereinigd en krijgen binnenkort een gezonde en sportieve nieuwe bestemming bij hockeyclub  De Pelikaan in Roosendaal en Jeu de Boulesvereniging Petangeske in Bergen op Zoom. 

Opstekertje
In het rood gehulde complimentenmeisjes deelden woensdag 29 mei attenties en een persoonlijk complimentje uit aan patiënten en bezoekers. Met deze leuke opstekertjes vestigden ze zo ook de aandacht op Bravis Rookvrij. "We kregen alleen maar positieve reacties," vertelt een van hen. "Iedereen vindt het eigenlijk wel logisch dat je in en om een ziekenhuis niet mag roken."

Meer uit Tholen

Vier afstanden tijdens tiende editie van jaarlijkse wandeltocht Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De jaarlijkse wandeltocht van Sint Philipsland wordt komende zaterdag voor de tiende keer gelopen. Deelnemers kunnen kiezen uit vier afstanden en kunnen achteraf genieten van een kommetje snert of een pannenkoek.

5 uur geleden
Thoolse wethouders zien af van raadszetel en maken plaats voor andere kandidaten

THOLEN - De wethouders Peter Hoek, Corniel van Leeuwen en Hilde Moerland zien af van een zetel in de gemeenteraad van Tholen. Ze vinden de combinatie van hun functie als wethouder en raadslid onwenselijk en maken daarom plaats voor andere raadsleden.

10 uur geleden
Jarige Accelerando houdt jubileumconcert in april: ‘De rode draad is een muzikale tijdlijn’

SINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar. Dat vieren de Setallandse muzikanten met verschillende activiteiten. Op zaterdagavond 11 april organiseren ze een jubileumconcert in de sportzaal van De Wellevaete. Het publiek wordt getrakteerd op een muzikale terugblik van het verleden naar het heden.

1 dag geleden
Lijsttrekkers SGP en FvD meest populair onder Thoolse kiezers: Dit is de top tien

THOLEN - Peter Hoek (SGP) trok bij de Thoolse gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen, gevolgd door Liesje van der Zande (FvD). In de top tien van populairste kandidaten staan drie partijen met elk twee vertegenwoordigers. Deze raadsleden kwamen het hoogst uit de bus bij de kiezers.

1 dag geleden
WHS speelt opnieuw gelijk, Stavenisse profiteert van rode kaart tegenstander [SPEELRONDE 17/19]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 21 maart allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 19 in de Derde Klasse en speelronde 17 in de Vierde en Vijfde Klasse.

1 dag geleden
Gemeente grijpt voorlopig niet in bij groen rondom wooncomplex Buitenhof

THOLEN - Het Thoolse college ziet voorlopig geen reden om in te grijpen bij het groen rondom wooncomplex Buitenhof. Bewoners van het complex hadden eerder dit jaar hun zorgen geuit over het onderhoud van de elzen en wilgen voor hun ramen. Zij vinden dat er te weinig gesnoeid wordt, maar het college kijkt hier anders tegenaan.

2 dagen geleden
Voorjaarskermis strijkt weer vier dagen lang neer aan de Thoolse haven

THOLEN - De voorjaarskermis staat deze week weer opgesteld in Tholen. Vier dagen lang kan jong en oud genieten van verschillende attracties langs de haven aan de Contre Escarpe.

2 dagen geleden