Brasserie hanteert bezorg- en afhaalservice: 'Ik kan ook achter de geraniums gaan zitten'
SINT-ANNALAND - Brasserieën, cafetaria's, pizzeria's en tal van andere eetgelegenheden moeten in deze corona crisistijd op een andere manier hun klanten bedienen door de strenge voorschriften van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
Brasserie De Deu-Braek in Sint-Annaland hanteert sinds woensdag de bezorg- en afhaalservice. "Ik kan ook thuis achter de geraniums gaan zitten, maar daar wordt ik helemaal niet blij van", zegt eigenaar André van Ast.
Omzet
Voor de omzet die hij uit deze service haalt, hoeft hij het niet te doen. "Want die is misschien net tien procent van wat ik normaal draai. Dat komt mede omdat we een café hebben wat goed loopt, maar daar genereren we op dit moment natuurlijk geen omzet mee. Maar de mensen waarderen de bezorg- en afhaalservice wel enorm."
Steunmaatregelen
De regering heeft goede steunmaatregelen aangekondigd, waar Van Ast in elk geval vertrouwen uit put voor de toekomst. "Want het is duidelijk dat we heel veel inkomsten missen op deze manier. En dan is het nu gelukkig nog geen voorjaar met onder andere Pasen, Hemelvaart en Pinksteren. Dat zijn voor ons doorgaans helemaal topdagen. Hoewel het op dit moment nog verre van zeker is of we dan weer in de normale status zitten."
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.
1 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
4 uur geledenTHOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.
21 uur geledenTHOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.
1 dag geledenTHOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
1 dag geledenTHOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
1 dag geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
2 dagen geleden