Brasserie hanteert bezorg- en afhaalservice: 'Ik kan ook achter de geraniums gaan zitten'
SINT-ANNALAND - Brasserieën, cafetaria's, pizzeria's en tal van andere eetgelegenheden moeten in deze corona crisistijd op een andere manier hun klanten bedienen door de strenge voorschriften van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
Brasserie De Deu-Braek in Sint-Annaland hanteert sinds woensdag de bezorg- en afhaalservice. "Ik kan ook thuis achter de geraniums gaan zitten, maar daar wordt ik helemaal niet blij van", zegt eigenaar André van Ast.
Omzet
Voor de omzet die hij uit deze service haalt, hoeft hij het niet te doen. "Want die is misschien net tien procent van wat ik normaal draai. Dat komt mede omdat we een café hebben wat goed loopt, maar daar genereren we op dit moment natuurlijk geen omzet mee. Maar de mensen waarderen de bezorg- en afhaalservice wel enorm."
Steunmaatregelen
De regering heeft goede steunmaatregelen aangekondigd, waar Van Ast in elk geval vertrouwen uit put voor de toekomst. "Want het is duidelijk dat we heel veel inkomsten missen op deze manier. En dan is het nu gelukkig nog geen voorjaar met onder andere Pasen, Hemelvaart en Pinksteren. Dat zijn voor ons doorgaans helemaal topdagen. Hoewel het op dit moment nog verre van zeker is of we dan weer in de normale status zitten."
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
18 uur geledenTHOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
22 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.
1 dag geledenSINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Vier weken lang gingen elf basisscholen in de Bevelanden en Tholen de strijd aan tegen gebruikt textiel. Op deze manier hebben ze 15.316 kilo gebruikt textiel terug in de kringloop gebracht, waardoor het opnieuw gebruikt of gerecycled kan worden. De winnaar is Basisschool De Eendracht uit Hansweert. In de gemeente Tholen won de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse de tweede prijs.
2 dagen geledenSCHERPENISSE - Schrijver en scenarist Ahmad Resh uit Scherpenisse heeft onlangs de Storyworld Publieksprijs gewonnen. Zijn graphic novel Bartje kreeg van het publiek de meeste stemmen. Binnenkort maakt Resh ook zijn televisiedebuut.
2 dagen geleden