Brasserie hanteert bezorg- en afhaalservice: 'Ik kan ook achter de geraniums gaan zitten'
SINT-ANNALAND - Brasserieën, cafetaria's, pizzeria's en tal van andere eetgelegenheden moeten in deze corona crisistijd op een andere manier hun klanten bedienen door de strenge voorschriften van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
Brasserie De Deu-Braek in Sint-Annaland hanteert sinds woensdag de bezorg- en afhaalservice. "Ik kan ook thuis achter de geraniums gaan zitten, maar daar wordt ik helemaal niet blij van", zegt eigenaar André van Ast.
Omzet
Voor de omzet die hij uit deze service haalt, hoeft hij het niet te doen. "Want die is misschien net tien procent van wat ik normaal draai. Dat komt mede omdat we een café hebben wat goed loopt, maar daar genereren we op dit moment natuurlijk geen omzet mee. Maar de mensen waarderen de bezorg- en afhaalservice wel enorm."
Steunmaatregelen
De regering heeft goede steunmaatregelen aangekondigd, waar Van Ast in elk geval vertrouwen uit put voor de toekomst. "Want het is duidelijk dat we heel veel inkomsten missen op deze manier. En dan is het nu gelukkig nog geen voorjaar met onder andere Pasen, Hemelvaart en Pinksteren. Dat zijn voor ons doorgaans helemaal topdagen. Hoewel het op dit moment nog verre van zeker is of we dan weer in de normale status zitten."
Meer uit Tholen
THOLEN - De Thoolse braderie zit er weer op. Vrijdag 28 en zaterdag 29 augustus stonden ruim tachtig kramen verspreid door het historische centrum van Tholen. Ondanks het wisselvallige en vooral natte weer kijkt organisator Ralph Damen terug op een geslaagde editie."Het was nat", blikt Damen realistisch terug. Waar de zomer afgelopen maanden vooral droog is verlopen, kregen bezoekers en standhouders tijdens de braderie flink wat regen te verduren. Toch waren er gelukkig ook droge momenten. "Op zich was het op momenten echt wel gezellig druk. Zaterdagochtend was het droog en toen was er veel volk. Daar mogen we niet over klagen."
10 uur geledenZEELAND - Wie voor werk afhankelijk is van de Westerscheldetunnel, krijgt vanaf januari te maken met beperkingen. De tunnel wordt vanaf 11 januari 2027 vier maanden lang aangepakt. Organisaties en instellingen die in die periode toch door de tunnel moeten, kunnen vanaf nu een ontheffing aanvragen.
12 uur geledenTHOLEN - Op verzoek van de Thoolse FVD- en ABT-fractie komt de gemeenteraad van Tholen op dinsdag 1 september a.s. om 20.00 uur bijeen voor een extra vergadering. Aanleiding voor de bijeenkomst is vragen over de lopende processen rondom MFA Poortvliet en de tijdelijke noodopvang aan Postweg in Tholen.
15 uur geledenTHOLEN- Op de Kaaij heeft zaterdagochtend een aanrijding plaatsgevonden tussen een voetganger met een rollator en een achteruitrijdende auto. De voetganger kwam hierbij ten val. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse in verband met mogelijk letsel. Gelukkig bleek de wandelaar niet gewond te zijn geraakt.
1 dag geledenFIJNAART - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Joop Gottmers van Stichting De Goede Aarde.
1 dag geledenPOORTVLIET- De brandweer is zaterdagmiddag uitgerukt naar een chalet op Vakantiepark De Striene aan de Van der Slikkeweg. Daar had bij het opstarten van de pelletkachel een kleine explosie plaatsgevonden. Bij aankomst van de hulpdiensten was van brand geen sprake meer. Vermoedelijk had er een stofexplosie plaatsgevonden bij het opstarten van de kachel die kort een felle vlam veroorzaakte. De brandweerlieden voerden diverse metingen uit. De resultaten waren dusdanig laag dat de bewoners veilig naar hun chalet konden terugkeren.
1 dag geledenTHOLEN / BRUINISSE - Van maandag 5 oktober tot en met zondag 22 november 2026 voert Rijkswaterstaat werkzaamheden uit aan de noordelijke kolk van de duwvaartsluis van het Krammersluizencomplex.
1 dag geleden