Brandweerman Arco Kunst: ‘Als de pieper gaat, dan ben je er.’
Arco Kunst is 57 jaar oud en woont in Sint Philipsland. Een groot deel van zijn leven staat in het teken van de brandweer. Hij werkt bij de brandweer Zeeland en is daar verantwoordelijk voor onder andere de opleidingen. Naast instructeur is hij ook docent.
Arco werd in 1977 lid van de jeugdbrandweer. Sindsdien heeft hij verschillende brandweerfuncties vervuld. Hij vindt het geen probleem om ook bij nacht en ontij uit bed geroepen te worden. “De drijfveer bij de brandweer is dat je mensen wilt helpen die in nood zitten en hulp nodig hebben. Als je die drijfveer hebt, dan is daar geen tijd aan gebonden. Als de pieper gaat, dan ben je er. Je stopt waarmee je bezig bent en gaat naar de kazerne of als officier direct richting het incident. Ik heb dit tot op heden niet als belemmerend of moeilijk ervaren. Als je ziet dat sommige ploegen in de gemeente Tholen na het gaan van de pieper in drie tot vier minuten de kazerne uitrijden zegt dat genoeg. In die paar minuten komen ze uit bed, kleden zicht aan, lopen, fietsen of gaan met de auto naar de kazerne”, zegt hij.
“Je weet dat je ieder moment een oproep kunt krijgen, maar loopt daar niet steeds mee in je gedachten, het is gewoon een deel van je leven. Zodra je opgepiept wordt, ga je al een beeld vormen door te denken: ken ik de locatie? Wat voor scenario kan ik verwachten? En kan ik dat met mijn ploeg behappen of moet er meer komen? Het mooie van het werk? Ik kan niet zeggen dat iets mooi is terwijl je bij personen staat die op een of andere manier gedupeerd zijn door brand of ongeval. Als je kan voorkomen dat een brand verder uitbreid of als je iemand moet bevrijden uit een voertuig en je ziet die later weer gezond rondlopen. Moeilijk is het als er slachtoffers zijn. Ook dat hoort bij de brandweer, maar als het teamverband goed aanwezig is, wat ook echt nodig is bij de brandweer, dan verwerk je dat samen.”
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER/NIEUW-VOSSEMEER - Ooit waren ze verbonden middels een pontje, toen kwam de Vossemeersebrug en nu komt er een derde verbindende factor tussen beide dorpen. Aan beide zijden van het Schelde-Rijnkanaal komen elementen die een nieuwe verbindende factor moeten vormen tussen de dorpen die al eeuwenlang worden gescheiden door water.
10 uur geledenTHOLEN - Het college wil in kaart brengen hoe toegankelijk de looproutes in de gemeente zijn. Dat schrijft het in antwoord op vragen van Algemeen Belang Tholen (ABT) over verzakte en slechte bestrating in de kernen.
13 uur geledenANNA JACOBAPOLDER - De gemeente Tholen houdt dinsdag 13 oktober een terugkomavond voor inwoners van Anna Jacobapolder in Dorpshuis Ons Dorpshuis. Het is het vervolg op het dorpsgesprek van 9 juni, waarin inwoners en gemeente van gedachten wisselden over het dorp.
17 uur geledenTHOLEN- FNV en CNV hebben een grootschalige staking binnen het streekvervoer aangekondigd. De actie volgt op het besluit van werkgeversvereniging VWOV, die heeft laten weten niet in te gaan op de eisen van de vakbonden. Op woensdag 14 oktober leggen medewerkers in de sector het werk 24 uur neer.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Kees de Mooij van De Mooij Fietsen.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN- Politie en gemeentelijke toezichthouders hebben op woensdag 7 en donderdag 8 oktober gezamenlijke controles uitgevoerd bij diverse locaties in gemeenten van district De Markiezaten. Met de controles willen de gemeenten inzicht krijgen op illegale prostitutie vanuit woningen en bedrijfspanden, de achterliggende netwerken en mogelijke misstanden waaronder seksuele uitbuiting. In totaal werden 12 sekswerkers gecontroleerd.
2 dagen geleden