Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer Westkapelle druk met blussen brandjes

Brandweer Westkapelle druk met blussen brandjes

WESTKAPELLE – De brandweerlieden van Westkapelle zijn afgelopen weekend meerdere keren ingezet voor buitenbrand in hun dorp, dat dit weekend de jaarlijkse kermis viert.

In de nacht van vrijdag op zaterdag was er brand in de berm-/bosschage langs de Rookstraat. Ter plaatse ontdekte de brandweer twee vuurhaarden, die snel onder controle waren. In de nacht van zaterdag op zondag werden de brandweerlieden rond 00.50 uur opgepiept voor een melding van een buitenbrand aan het Abraham Calandplein. Ter plaatse aangekomen, bleek dat er op de dijk een bankje in brand stond. Deze brand is geblust met een straal hogedruk. 

Een uur later werden de brandweerlieden opnieuw opgeroepen voor een buitenbrand. Ditmaal op de Zeedijk. Er stond hier een stuk van de dijk in brand. De brand was snel geblust een straal hogedruk. Tijdens deze blusactie werden de spuitgasten aangesproken door dorpsbewoners. Er was in de Kloosterstraat sprake van een flinke hoeveelheid dikke rook en een brandlucht. Ter plaatse was de rook al weg maar nog wel een brandlucht te ruiken. De exacte oorzaak is niet gevonden.

Meer uit Middelburg

Maandelijks koffie-uurtje in bibliotheek Middelburg voor mensen met Parkinson

MIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.

36 minuten geleden
Residence Coudekerke feestelijk geopend in Koudekerke

KOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.

5 uur geleden
Provincie stopt met bestrijden Aziatische hoornaar: ‘Uitroeien lukt niet meer’

MIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.

6 uur geleden
Zeeuwse gasten bij Prinsjesdag: Ria Geluk en Jan Lievens

ZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden. 

8 uur geleden
Kopje thee met Maartje Duin op Ter Hooge over haar podcast ‘Mina & Mevrouw’

MIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.

20 uur geleden
Historisch afstudeerproject brengt Lukas en Axel diploma, vriendschap en werk

ARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.

1 dag geleden
KNMI geeft code geel af voor maandagmiddag in verband met zware windstoten

MIDDELBURG- Het KNMI heeft voor maandagmiddag code geel afgekondigd voor de zuidwestelijke kustgebieden. Er kunnen daar dan zware windstoten voorkomen. Er zijn windstoten mogelijk van 80 km/uur. Ze komen uit een zuidwestelijke richting.

1 dag geleden