Brandweer weer naar Sallandse Heuvelrug voor kleine brandjes
ENSCHEDE (ANP) - In het heidegebied van de Sallandse Heuvelrug zijn maandagmorgen op sommige plekken opnieuw kleine brandjes opgelaaid. Brandweer Twente is op verzoek van de terreinbeheerders weer bezig met blussen in het natuurgebied. Zondag brak in de buurt van de Holterberg in Overijssel een flinke natuurbrand uit, die een gebied ter grootte van veertig voetbalvelden verwoestte.
De brandweer is maandagmorgen ook bezig met nablussen van het nog smeulende gebied. Door de harde wind kan vuur gemakkelijk opnieuw oplaaien. Later deze week gaan technici van onder andere de brandweer onderzoek doen naar de oorzaak van de brand, want daarover is nog niets bekend. Er waren ruim 150 brandweerlieden nodig om het vuur zondag te bestrijden.
In het hele land geldt fase 2 voor natuurbrandrisico. Dat betekent dat het erg droog is en dat een natuurbrand makkelijk uit kan breken. Brandweer en terreineigenaren zijn extra alert en zetten extra mensen en materieel in. Open vuur, zoals kampvuren en barbecuen, is vrijwel overal verboden. Dat geldt vaak ook voor het oplaten van wensballonnen, waarschuwt de brandweer.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.
6 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.
13 uur geleden