Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer weer naar Sallandse Heuvelrug voor kleine brandjes

Brandweer weer naar Sallandse Heuvelrug voor kleine brandjes

ENSCHEDE (ANP) - In het heidegebied van de Sallandse Heuvelrug zijn maandagmorgen op sommige plekken opnieuw kleine brandjes opgelaaid. Brandweer Twente is op verzoek van de terreinbeheerders weer bezig met blussen in het natuurgebied. Zondag brak in de buurt van de Holterberg in Overijssel een flinke natuurbrand uit, die een gebied ter grootte van veertig voetbalvelden verwoestte.

De brandweer is maandagmorgen ook bezig met nablussen van het nog smeulende gebied. Door de harde wind kan vuur gemakkelijk opnieuw oplaaien. Later deze week gaan technici van onder andere de brandweer onderzoek doen naar de oorzaak van de brand, want daarover is nog niets bekend. Er waren ruim 150 brandweerlieden nodig om het vuur zondag te bestrijden.

In het hele land geldt fase 2 voor natuurbrandrisico. Dat betekent dat het erg droog is en dat een natuurbrand makkelijk uit kan breken. Brandweer en terreineigenaren zijn extra alert en zetten extra mensen en materieel in. Open vuur, zoals kampvuren en barbecuen, is vrijwel overal verboden. Dat geldt vaak ook voor het oplaten van wensballonnen, waarschuwt de brandweer.

Meer uit Binnenland

Veel rook bij brand in Westelijk Havengebied Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In het Westelijk Havengebied in Amsterdam woedt in de nacht van vrijdag op zaterdag een brand. Het zou gaan om het terrein van een recyclingbedrijf op de Kwadrantweg.

1 uur geleden
Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

10 uur geleden
LAKS ontvangt 26.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.

10 uur geleden
Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

14 uur geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

16 uur geleden
Van den Brink wil stoppen met controles aan de grens

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.

16 uur geleden
Hantavirus 'totaal niet te vergelijken' met corona, zegt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.

16 uur geleden