Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandweer schaalt verder af in Mariapeel

Brandweer schaalt verder af in Mariapeel

MARIAPEEL (ANP) - De brandweer heeft goede hoop dat de brand in Mariapeel in Limburg bij de Brabantse grens niet meer oplaait. "Het gaat de goeie kant op", zei een woordvoerder van de brandweer donderdagmiddag. Het alarmniveau voor het gebied wordt donderdag in de loop van de namiddag verder verlaagd.

Ook is één waterwagen uit het gebied weggehaald en naar een zeer grote bosbrand in Kessel gestuurd. Er blijven nog twee waterwagens en twee tankautospuiten achter in Mariapeel om het 40 hectare grote gebied in de gaten te houden.

Door de hogere temperaturen is veel rook opgetrokken, waardoor het gehalte aan koolmonoxide sterk is gedaald. Daardoor kunnen ook de loonwerkers met grote waterwagens achter tractoren weer het gebied in om te blussen. De loonwerkers zijn daar in opdracht van Staatsbosbeheer en hebben veel water bij zich, aldus de woordvoerder van de brandweer.

Droneteam

De blushelikopters die woensdag veel water hebben gedropt, worden niet meer ingezet in Mariapeel. Dat is niet meer nodig. Wel houdt een droneteam van industrieterrein Chemelot in Geleen het gebied in de gaten om oplaaiend vuur snel te ontdekken, waarna de brandweer het vuur in de kiem kan doven.

"Alles blijft binnen de stoplijnen die we hebben aangelegd om de brand tegen te houden", zei de woordvoerder. "Het vuur leek donderdagmiddag even op te laaien, maar we hebben het snel de kop ingedrukt met twee blusploegen."

Rook

Voor donderdagavond en -nacht, als de temperatuur gaat dalen, wordt meer rook verwacht. "Die blijft dan hangen", zei de woordvoerder. Dan kan Staatsbosbeheer in verband met de vorming van koolmonoxide niet verder blussen. Oplaaiend vuur wordt dan geblust door brandweerlieden met zuurstofmaskers.

De brand brak woensdagochtend vroeg uit. Vogelspotters maakten er om 06.30 uur melding van. Het ging toen nog om één hectare die in brand stond, maar het vuur greep snel om zich heen door de grote droogte in het anders natte Peelgebied.

Meer uit Binnenland

Spaans koningspaar volgt situatie Tenerife 'op de voet'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.

33 minuten geleden
Hondius in haven van Granadilla, gaat voor anker

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.

1 uur geleden
Hondius aangekomen bij Tenerife

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.

1 uur geleden
Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

9 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

12 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

13 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

14 uur geleden