Brandweer schaalt verder af in Mariapeel
MARIAPEEL (ANP) - De brandweer heeft goede hoop dat de brand in Mariapeel in Limburg bij de Brabantse grens niet meer oplaait. "Het gaat de goeie kant op", zei een woordvoerder van de brandweer donderdagmiddag. Het alarmniveau voor het gebied wordt donderdag in de loop van de namiddag verder verlaagd.
Ook is één waterwagen uit het gebied weggehaald en naar een zeer grote bosbrand in Kessel gestuurd. Er blijven nog twee waterwagens en twee tankautospuiten achter in Mariapeel om het 40 hectare grote gebied in de gaten te houden.
Door de hogere temperaturen is veel rook opgetrokken, waardoor het gehalte aan koolmonoxide sterk is gedaald. Daardoor kunnen ook de loonwerkers met grote waterwagens achter tractoren weer het gebied in om te blussen. De loonwerkers zijn daar in opdracht van Staatsbosbeheer en hebben veel water bij zich, aldus de woordvoerder van de brandweer.
Droneteam
De blushelikopters die woensdag veel water hebben gedropt, worden niet meer ingezet in Mariapeel. Dat is niet meer nodig. Wel houdt een droneteam van industrieterrein Chemelot in Geleen het gebied in de gaten om oplaaiend vuur snel te ontdekken, waarna de brandweer het vuur in de kiem kan doven.
"Alles blijft binnen de stoplijnen die we hebben aangelegd om de brand tegen te houden", zei de woordvoerder. "Het vuur leek donderdagmiddag even op te laaien, maar we hebben het snel de kop ingedrukt met twee blusploegen."
Rook
Voor donderdagavond en -nacht, als de temperatuur gaat dalen, wordt meer rook verwacht. "Die blijft dan hangen", zei de woordvoerder. Dan kan Staatsbosbeheer in verband met de vorming van koolmonoxide niet verder blussen. Oplaaiend vuur wordt dan geblust door brandweerlieden met zuurstofmaskers.
De brand brak woensdagochtend vroeg uit. Vogelspotters maakten er om 06.30 uur melding van. Het ging toen nog om één hectare die in brand stond, maar het vuur greep snel om zich heen door de grote droogte in het anders natte Peelgebied.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
10 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
15 uur geleden