Brandweer schaalt verder af in Mariapeel
MARIAPEEL (ANP) - De brandweer heeft goede hoop dat de brand in Mariapeel in Limburg bij de Brabantse grens niet meer oplaait. "Het gaat de goeie kant op", zei een woordvoerder van de brandweer donderdagmiddag. Het alarmniveau voor het gebied wordt donderdag in de loop van de namiddag verder verlaagd.
Ook is één waterwagen uit het gebied weggehaald en naar een zeer grote bosbrand in Kessel gestuurd. Er blijven nog twee waterwagens en twee tankautospuiten achter in Mariapeel om het 40 hectare grote gebied in de gaten te houden.
Door de hogere temperaturen is veel rook opgetrokken, waardoor het gehalte aan koolmonoxide sterk is gedaald. Daardoor kunnen ook de loonwerkers met grote waterwagens achter tractoren weer het gebied in om te blussen. De loonwerkers zijn daar in opdracht van Staatsbosbeheer en hebben veel water bij zich, aldus de woordvoerder van de brandweer.
Droneteam
De blushelikopters die woensdag veel water hebben gedropt, worden niet meer ingezet in Mariapeel. Dat is niet meer nodig. Wel houdt een droneteam van industrieterrein Chemelot in Geleen het gebied in de gaten om oplaaiend vuur snel te ontdekken, waarna de brandweer het vuur in de kiem kan doven.
"Alles blijft binnen de stoplijnen die we hebben aangelegd om de brand tegen te houden", zei de woordvoerder. "Het vuur leek donderdagmiddag even op te laaien, maar we hebben het snel de kop ingedrukt met twee blusploegen."
Rook
Voor donderdagavond en -nacht, als de temperatuur gaat dalen, wordt meer rook verwacht. "Die blijft dan hangen", zei de woordvoerder. Dan kan Staatsbosbeheer in verband met de vorming van koolmonoxide niet verder blussen. Oplaaiend vuur wordt dan geblust door brandweerlieden met zuurstofmaskers.
De brand brak woensdagochtend vroeg uit. Vogelspotters maakten er om 06.30 uur melding van. Het ging toen nog om één hectare die in brand stond, maar het vuur greep snel om zich heen door de grote droogte in het anders natte Peelgebied.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
7 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
9 uur geleden