Brandweer schaalt verder af in Mariapeel
MARIAPEEL (ANP) - De brandweer heeft goede hoop dat de brand in Mariapeel in Limburg bij de Brabantse grens niet meer oplaait. "Het gaat de goeie kant op", zei een woordvoerder van de brandweer donderdagmiddag. Het alarmniveau voor het gebied wordt donderdag in de loop van de namiddag verder verlaagd.
Ook is één waterwagen uit het gebied weggehaald en naar een zeer grote bosbrand in Kessel gestuurd. Er blijven nog twee waterwagens en twee tankautospuiten achter in Mariapeel om het 40 hectare grote gebied in de gaten te houden.
Door de hogere temperaturen is veel rook opgetrokken, waardoor het gehalte aan koolmonoxide sterk is gedaald. Daardoor kunnen ook de loonwerkers met grote waterwagens achter tractoren weer het gebied in om te blussen. De loonwerkers zijn daar in opdracht van Staatsbosbeheer en hebben veel water bij zich, aldus de woordvoerder van de brandweer.
Droneteam
De blushelikopters die woensdag veel water hebben gedropt, worden niet meer ingezet in Mariapeel. Dat is niet meer nodig. Wel houdt een droneteam van industrieterrein Chemelot in Geleen het gebied in de gaten om oplaaiend vuur snel te ontdekken, waarna de brandweer het vuur in de kiem kan doven.
"Alles blijft binnen de stoplijnen die we hebben aangelegd om de brand tegen te houden", zei de woordvoerder. "Het vuur leek donderdagmiddag even op te laaien, maar we hebben het snel de kop ingedrukt met twee blusploegen."
Rook
Voor donderdagavond en -nacht, als de temperatuur gaat dalen, wordt meer rook verwacht. "Die blijft dan hangen", zei de woordvoerder. Dan kan Staatsbosbeheer in verband met de vorming van koolmonoxide niet verder blussen. Oplaaiend vuur wordt dan geblust door brandweerlieden met zuurstofmaskers.
De brand brak woensdagochtend vroeg uit. Vogelspotters maakten er om 06.30 uur melding van. Het ging toen nog om één hectare die in brand stond, maar het vuur greep snel om zich heen door de grote droogte in het anders natte Peelgebied.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wens van de Tweede Kamer om verliezen uit sparen en beleggen te verrekenen met inkomsten uit eerdere jaren, kost in de eerste vijf jaar 3,4 miljard euro. Dat schrijft staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) in een Kamerbrief. Een motie die hierom vroeg, werd vorige week aangenomen met steun van coalitiepartij VVD.
12 uur geleden