Brandweer bevrijdt gewonde kauw uit boom in Oud-Vossemeer
OUD-VOSSEMEER - Op woensdagavond heeft de brandweer een gewonde kauw uit een boom gered aan de Burgemeester Versluijsstraat in Oud-Vossemeer. Het vogeltje was vast komen te zitten in de boom en kon niet meer zelfstandig loskomen. Omstreeks 18:15 uur werden de hulpdiensten gealarmeerd door buurtbewoners.
Met behulp van een hoogwerker heeft een brandweervrouw de kauw losgemaakt, zodat deze uit de boom kon komen. De vogel vloog vervolgens in de lage onderbeplanting, waar een brandweerman hem kon pakken. Het dier heeft lichte verwondingen opgelopen, maar is gelukkig gered door de snelle actie van de brandweer.
Het is niet bekend hoelang de kauw al vastzat in de boom. Buurtbewoners zijn blij dat de brandweer snel ter plaatse was om het dier te redden. De brandweer van Oud-Vossemeer heeft laten weten dat zij blij zijn dat zij de kauw hebben kunnen helpen en dat zij altijd klaarstaan om dieren in nood te redden.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het NK Tegelwippen is voor de zevende en laatste keer van start gegaan. Tot 31 oktober gaat heel Nederland opnieuw aan de slag met het verwijderen van tegels uit de tuin en het vervangen ervan door planten, gras of bloemen. Tijdens deze sloteditie maken deelnemers kans om een uniek stukje gras te winnen.
2 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - In 29 Europese landen, waaronder Nederland en België, vindt op woensdag 15 april opnieuw de jaarlijkse flitsmarathon plaats. Tijdens deze grootschalige actie, officieel Operation Speed, wordt 24 uur lang extra gecontroleerd op snelheid om de verkeersveiligheid te vergroten en automobilisten bewuster te maken van hun rijgedrag.
22 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De politie heeft zaterdagochtend via een Burgernetmelding opgeroepen om uit te kijken naar een 7-jarige jongen die wordt vermist in de omgeving van de Plataanstraat. Hij heeft mogelijk een rood/blauwe skelter van het merk Mammoet bij zich. Wie de jongen gezien denkt te hebben, wordt verzocht contact op te nemen met 112.
1 dag geledenSINT-ANNALAND/SINT-MAARTENSDIJK - De School met de Bijbel in Sint-Annaland en De Rieburch in Sint-Maartensdijk hebben een voucher ontvangen om hun schoolplein te vergroenen. Met deze steun kunnen de scholen hun plein omtoveren tot een natuurrijke omgeving.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Vier weken lang gingen elf basisscholen in de Bevelanden en Tholen de strijd aan tegen gebruikt textiel. Op deze manier hebben ze 15.316 kilo gebruikt textiel terug in de kringloop gebracht, waardoor het opnieuw gebruikt of gerecycled kan worden. De winnaar is Basisschool De Eendracht uit Hansweert. In de gemeente Tholen won de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse de tweede prijs.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Schrijver en scenarist Ahmad Resh uit Scherpenisse heeft onlangs de Storyworld Publieksprijs gewonnen. Zijn graphic novel Bartje kreeg van het publiek de meeste stemmen. Binnenkort maakt Resh ook zijn televisiedebuut.
1 dag geledenZEELAND - Automobilisten die normaal door de Vlaketunnel rijden, kunnen tijdens de afsluiting in april met flinke korting de trein nemen. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de tunnel, waardoor deze van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 05.00 uur in beide richtingen dichtgaat voor al het verkeer.
1 dag geleden