Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandstofverkoop vorig jaar naar laagste punt sinds 1989

Brandstofverkoop vorig jaar naar laagste punt sinds 1989

BUNNIK (ANP) - De verkoop van brandstof voor het wegvervoer is vorig jaar door de coronacrisis gezakt naar het laagste niveau sinds 1989, bijvoorbeeld omdat mensen veel meer thuis werkten en dus veel minder vaak naar het werk reden met de auto. Dat meldt autobranchevereniging BOVAG.

Volgens BOVAG werd vorig jaar iets meer dan 12 miljard liter diesel, benzine en lpg voor het wegvervoer getankt. Uit een analyse van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) door BOVAG gaat het daarmee om het laagste niveau sinds 1989, toen 10,5 miljard liter werd getankt. Vergeleken met 2019 daalde het aantal getankte liters met bijna 13 procent.

Doorgaans bedraagt de afzet van brandstof elke maand van het jaar ruimschoots meer dan een miljard liter, maar dat was in 2020 slechts vijf keer het geval. In april, toen de intelligente lockdown van kracht was, daalde de brandstofverkoop op jaarbasis met een derde tot 818 miljoen liter. De afzet van benzine kelderde die maand met 42 procent.

De verkoop van diesel daalde afgelopen jaar met ruim 11 procent tot 6,9 miljard liter. Omdat het vrachtvervoer grotendeels bleef rijden, bleef de dieselafzet nog enigszins op peil. Het aantal getankte liters benzine nam ten opzichte van 2019 met 14,5 procent af tot ruim 4,9 miljard. De verkoop van lpg bereikte vorig jaar met 202 miljoen liter een historisch dieptepunt; de afzet lag 15,5 procent onder het niveau van 2019. In 1990 werd er nog 1,7 miljard liter lpg getankt in Nederland.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

3 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

4 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

5 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

6 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

6 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

7 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

7 uur geleden