Brandstofverkoop vorig jaar naar laagste punt sinds 1989
BUNNIK (ANP) - De verkoop van brandstof voor het wegvervoer is vorig jaar door de coronacrisis gezakt naar het laagste niveau sinds 1989, bijvoorbeeld omdat mensen veel meer thuis werkten en dus veel minder vaak naar het werk reden met de auto. Dat meldt autobranchevereniging BOVAG.
Volgens BOVAG werd vorig jaar iets meer dan 12 miljard liter diesel, benzine en lpg voor het wegvervoer getankt. Uit een analyse van cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) door BOVAG gaat het daarmee om het laagste niveau sinds 1989, toen 10,5 miljard liter werd getankt. Vergeleken met 2019 daalde het aantal getankte liters met bijna 13 procent.
Doorgaans bedraagt de afzet van brandstof elke maand van het jaar ruimschoots meer dan een miljard liter, maar dat was in 2020 slechts vijf keer het geval. In april, toen de intelligente lockdown van kracht was, daalde de brandstofverkoop op jaarbasis met een derde tot 818 miljoen liter. De afzet van benzine kelderde die maand met 42 procent.
De verkoop van diesel daalde afgelopen jaar met ruim 11 procent tot 6,9 miljard liter. Omdat het vrachtvervoer grotendeels bleef rijden, bleef de dieselafzet nog enigszins op peil. Het aantal getankte liters benzine nam ten opzichte van 2019 met 14,5 procent af tot ruim 4,9 miljard. De verkoop van lpg bereikte vorig jaar met 202 miljoen liter een historisch dieptepunt; de afzet lag 15,5 procent onder het niveau van 2019. In 1990 werd er nog 1,7 miljard liter lpg getankt in Nederland.
Meer uit Financieel
NEEDHAM (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde verkoop van smartphones daalt dit jaar door tekorten aan geheugenchips met bijna 13 procent. Dat voorspelt marktonderzoeker International Data Corporation (IDC), die daarmee veel pessimistischer is dan enkele maanden geleden. Grote fabrikanten van geheugenchips zetten hun productiecapaciteit volop in voor geavanceerdere chips die data opslaan voor AI-toepassingen. Dat gaat ten koste van de productie van eenvoudigere geheugenchips voor apparaten zoals smartphones.
1 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - Een Duitse rechtbank heeft de oliewinning uit het grootste olieveld van Duitsland geblokkeerd. Decennialang pompte het Mittelplate-platform olie op in het oostelijke deel van de Waddenzee. Een rechter oordeelde dat dit tot nader order moet stoppen, omdat een verplichte analyse van de impact op de natuur ontbreekt. De Duitse milieubeweging spreekt van een historische uitspraak.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens, de toezichthouder voor privacy, wil van Odido weten of het bedrijf te lang gegevens van voormalige klanten heeft bewaard. De telecomprovider is getroffen door een dataroof. Ook data van mensen die al jaren geen abonnement meer hadden, kwamen daardoor op straat te liggen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De uitbreiding van windenergie op zee blijft ver achter bij die op land in Europa, blijkt uit cijfers van brancheorganisatie WindEurope. De toename van capaciteit van windenergie op land is het hoogst in de afgelopen tien jaar. Aan de andere kant ligt de toename op zee op het laagste niveau in negen jaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Chipbedrijven trokken de AEX-index omlaag na de presentatie van de kwartaalcijfers van Nvidia. Die ontwikkelaar van AI-chips overtrof de verwachtingen rondom de omzetgroei. Maar het bedrijf wist twijfels op de financiële markten over de houdbaarheid van de gigantische investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie niet weg te nemen.
4 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo sluit niet uit dat het ooit schade zal verhalen op Frits van Eerd. De voormalige topman van het bedrijf werd vorig jaar tot twee jaar cel veroordeeld voor omkoping, valsheid in geschrifte en witwassen. De rechter stelde in het vonnis dat Van Eerd ook Jumbo benadeelde bij die strafbare feiten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Financiën wil de Zwitserse bank MBaer Merchant Bank toegang tot het Amerikaanse financiële systeem ontzeggen. Het ministerie beschuldigt de bank ervan diensten te hebben verleend aan illegale partijen die verbonden zijn met Iran en Rusland.
5 uur geleden