Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandstofsector vreest impact consumenten in VS door heffingen

Brandstofsector vreest impact consumenten in VS door heffingen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse branchevereniging voor brandstof- en petrochemische producenten AFPM vreest voor hogere prijzen in de Verenigde Staten als gevolg van de importheffingen die president Donald Trump heeft aangekondigd voor Canadese en Mexicaanse olie- en energieproducten. De organisatie hoopt daarom dat de tarieven niet te lang zullen gelden.

"We hopen dat er snel een oplossing kan worden bereikt met onze Noord-Amerikaanse buren, zodat ruwe olie, geraffineerde producten en petrochemische producten van de tarieflijst worden gehaald voordat consumenten de gevolgen merken", heeft de organisatie in een verklaring naar buiten gebracht.

De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag importheffingen aangekondigd voor producten uit Canada, Mexico en China. Het gaat om heffingen van 25 procent voor producten uit Canada en Mexico. Voor olie, gas en brandstof uit Canada geldt een heffing van 10 procent. De importheffingen betekenen dat bij het importeren van de betreffende producten een extra heffing betaald moet worden. Amerikaanse consumenten aan de pomp dreigen daarvan dus de dupe te worden.

Raffinagesnelheid

De tarieven kunnen de leveringen van de twee grootste buitenlandse olieleveranciers aan de VS inperken. Dat zou de benzineprijzen in het land tijdelijk kunnen opdrijven, hebben analisten van Goldman Sachs laten weten. Brandstofproducenten hebben ook gewaarschuwd dat de heffingen de raffinagewinsten zullen aantasten en de oliemarkt op zijn kop kunnen zetten. Amerikaanse fabrieken zouden de raffinagesnelheid kunnen verlagen als reactie hierop.

"Energiemarkten zijn sterk geïntegreerd, en vrije en eerlijke handel over onze grenzen heen is cruciaal om betaalbare en betrouwbare energie te leveren aan Amerikaanse consumenten", reageerde het American Petroleum Institute daarnaast. De organisatie benadrukte wel te zullen blijven samenwerken met de regering-Trump "aan volledige uitzonderingen die de betaalbaarheid van energie voor consumenten beschermen". Met die inspanningen wil de organisatie ook Amerikaanse werkgelegenheid proberen veilig te stellen.

Meer uit Financieel

Chipbedrijf Broadcom onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Broadcom is donderdag hard onderuitgegaan na de opening van de beurzen in New York. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers. Het aandeel werd ruim 14 procent lager gezet. Dat is het grootste dagverlies voor Broadcom in ruim een jaar.

15 minuten geleden
173 bedrijven in Zeeland krijgen ruimte op het volle stroomnet

MIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.

1 uur geleden
Zweden draagt Russisch 'schaduwschip' mogelijk over aan Oekraïne

STOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.

1 uur geleden
Koninklijke Horeca Nederland richt meldpunt op na datalek sector

WOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.

1 uur geleden
Groene stroom is wel echt groen, zeggen leveranciers na rapport

ROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.

1 uur geleden
Eurostar-topvrouw: Nederland belangrijk voor onze groeiambities

AMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.

1 uur geleden
Amazon investeert 10 miljard euro in Europa, 25.000 extra banen

SEATTLE (ANP) - Amazon gaat de komende jaren meer investeren in Europa. Daardoor neemt het aantal medewerkers van het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern in Europa naar verwachting met 25.000 toe. Op dit moment heeft Amazon 230.000 mensen in dienst in Europa.

2 uur geleden