Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brandstofsector vreest impact consumenten in VS door heffingen

Brandstofsector vreest impact consumenten in VS door heffingen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse branchevereniging voor brandstof- en petrochemische producenten AFPM vreest voor hogere prijzen in de Verenigde Staten als gevolg van de importheffingen die president Donald Trump heeft aangekondigd voor Canadese en Mexicaanse olie- en energieproducten. De organisatie hoopt daarom dat de tarieven niet te lang zullen gelden.

"We hopen dat er snel een oplossing kan worden bereikt met onze Noord-Amerikaanse buren, zodat ruwe olie, geraffineerde producten en petrochemische producten van de tarieflijst worden gehaald voordat consumenten de gevolgen merken", heeft de organisatie in een verklaring naar buiten gebracht.

De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag importheffingen aangekondigd voor producten uit Canada, Mexico en China. Het gaat om heffingen van 25 procent voor producten uit Canada en Mexico. Voor olie, gas en brandstof uit Canada geldt een heffing van 10 procent. De importheffingen betekenen dat bij het importeren van de betreffende producten een extra heffing betaald moet worden. Amerikaanse consumenten aan de pomp dreigen daarvan dus de dupe te worden.

Raffinagesnelheid

De tarieven kunnen de leveringen van de twee grootste buitenlandse olieleveranciers aan de VS inperken. Dat zou de benzineprijzen in het land tijdelijk kunnen opdrijven, hebben analisten van Goldman Sachs laten weten. Brandstofproducenten hebben ook gewaarschuwd dat de heffingen de raffinagewinsten zullen aantasten en de oliemarkt op zijn kop kunnen zetten. Amerikaanse fabrieken zouden de raffinagesnelheid kunnen verlagen als reactie hierop.

"Energiemarkten zijn sterk geïntegreerd, en vrije en eerlijke handel over onze grenzen heen is cruciaal om betaalbare en betrouwbare energie te leveren aan Amerikaanse consumenten", reageerde het American Petroleum Institute daarnaast. De organisatie benadrukte wel te zullen blijven samenwerken met de regering-Trump "aan volledige uitzonderingen die de betaalbaarheid van energie voor consumenten beschermen". Met die inspanningen wil de organisatie ook Amerikaanse werkgelegenheid proberen veilig te stellen.

Meer uit Financieel

Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

1 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

3 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

3 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

3 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

4 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

5 uur geleden
Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

6 uur geleden