Brandstofsector vreest impact consumenten in VS door heffingen
HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse branchevereniging voor brandstof- en petrochemische producenten AFPM vreest voor hogere prijzen in de Verenigde Staten als gevolg van de importheffingen die president Donald Trump heeft aangekondigd voor Canadese en Mexicaanse olie- en energieproducten. De organisatie hoopt daarom dat de tarieven niet te lang zullen gelden.
"We hopen dat er snel een oplossing kan worden bereikt met onze Noord-Amerikaanse buren, zodat ruwe olie, geraffineerde producten en petrochemische producten van de tarieflijst worden gehaald voordat consumenten de gevolgen merken", heeft de organisatie in een verklaring naar buiten gebracht.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag importheffingen aangekondigd voor producten uit Canada, Mexico en China. Het gaat om heffingen van 25 procent voor producten uit Canada en Mexico. Voor olie, gas en brandstof uit Canada geldt een heffing van 10 procent. De importheffingen betekenen dat bij het importeren van de betreffende producten een extra heffing betaald moet worden. Amerikaanse consumenten aan de pomp dreigen daarvan dus de dupe te worden.
Raffinagesnelheid
De tarieven kunnen de leveringen van de twee grootste buitenlandse olieleveranciers aan de VS inperken. Dat zou de benzineprijzen in het land tijdelijk kunnen opdrijven, hebben analisten van Goldman Sachs laten weten. Brandstofproducenten hebben ook gewaarschuwd dat de heffingen de raffinagewinsten zullen aantasten en de oliemarkt op zijn kop kunnen zetten. Amerikaanse fabrieken zouden de raffinagesnelheid kunnen verlagen als reactie hierop.
"Energiemarkten zijn sterk geïntegreerd, en vrije en eerlijke handel over onze grenzen heen is cruciaal om betaalbare en betrouwbare energie te leveren aan Amerikaanse consumenten", reageerde het American Petroleum Institute daarnaast. De organisatie benadrukte wel te zullen blijven samenwerken met de regering-Trump "aan volledige uitzonderingen die de betaalbaarheid van energie voor consumenten beschermen". Met die inspanningen wil de organisatie ook Amerikaanse werkgelegenheid proberen veilig te stellen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.
3 uur geleden