Brandstofsector vreest impact consumenten in VS door heffingen
HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse branchevereniging voor brandstof- en petrochemische producenten AFPM vreest voor hogere prijzen in de Verenigde Staten als gevolg van de importheffingen die president Donald Trump heeft aangekondigd voor Canadese en Mexicaanse olie- en energieproducten. De organisatie hoopt daarom dat de tarieven niet te lang zullen gelden.
"We hopen dat er snel een oplossing kan worden bereikt met onze Noord-Amerikaanse buren, zodat ruwe olie, geraffineerde producten en petrochemische producten van de tarieflijst worden gehaald voordat consumenten de gevolgen merken", heeft de organisatie in een verklaring naar buiten gebracht.
De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag importheffingen aangekondigd voor producten uit Canada, Mexico en China. Het gaat om heffingen van 25 procent voor producten uit Canada en Mexico. Voor olie, gas en brandstof uit Canada geldt een heffing van 10 procent. De importheffingen betekenen dat bij het importeren van de betreffende producten een extra heffing betaald moet worden. Amerikaanse consumenten aan de pomp dreigen daarvan dus de dupe te worden.
Raffinagesnelheid
De tarieven kunnen de leveringen van de twee grootste buitenlandse olieleveranciers aan de VS inperken. Dat zou de benzineprijzen in het land tijdelijk kunnen opdrijven, hebben analisten van Goldman Sachs laten weten. Brandstofproducenten hebben ook gewaarschuwd dat de heffingen de raffinagewinsten zullen aantasten en de oliemarkt op zijn kop kunnen zetten. Amerikaanse fabrieken zouden de raffinagesnelheid kunnen verlagen als reactie hierop.
"Energiemarkten zijn sterk geïntegreerd, en vrije en eerlijke handel over onze grenzen heen is cruciaal om betaalbare en betrouwbare energie te leveren aan Amerikaanse consumenten", reageerde het American Petroleum Institute daarnaast. De organisatie benadrukte wel te zullen blijven samenwerken met de regering-Trump "aan volledige uitzonderingen die de betaalbaarheid van energie voor consumenten beschermen". Met die inspanningen wil de organisatie ook Amerikaanse werkgelegenheid proberen veilig te stellen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - In de Europese bankensector dreigen de komende jaren meer dan 200.000 banen te verdwijnen, doordat banken steeds meer gebruikmaken van kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van onderzoek door de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley. Ook gaan banken volgens het onderzoek door met het sluiten van vestigingen, omdat steeds meer online wordt gebankierd.
24 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China heeft een tijdelijke importheffing van 55 procent aangekondigd op rundvlees uit onder meer de Verenigde Staten, Brazilië en Australië. Het tarief geldt voor vers en bevroren rundvlees, zowel met als zonder botten. De maatregel geldt vanaf 1 januari drie jaar lang op importen die een bepaalde hoeveelheid overschrijden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een klein verlies begonnen aan de laatste dag van het bewogen beursjaar 2025, dat in het teken stond van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. De handelsvolumes zullen naar verwachting laag blijven, aangezien de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel en Parijs op oudejaarsdag al om 14.00 uur sluiten.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders uit het Japanse bedrijfsleven hebben een belangrijk jaarlijks bezoek aan China geschrapt door de diplomatieke spanningen tussen Japan en China over Taiwan. Bij dat bezoek in januari stond ook een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping op de planning.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Eurostar wil woensdag weer alle treinen van en naar Londen door de Kanaaltunnel laten rijden. Wel waarschuwt het bedrijf voor treinen die op het laatste moment worden geschrapt en opnieuw voor vertragingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarkten zijn steeds vaker open op nieuwjaarsdag. Tien jaar geleden was slechts een op de tien supermarkten open op 1 januari. Nu is dat 45 procent, iets meer dan vorig jaar toen het nog 43 procent was. Dat blijkt uit gegevens die het ANP van Openingstijden.nl ontving. Die site verzamelde gegevens van bijna 3700 supermarktvestigingen.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie haalt in 2025 de groeidoelstelling van 5 procent van de regering. Dat heeft de Chinese president Xi Jinping gezegd op een bijeenkomst van de Communistische Partij, aldus staatsmedia.
4 uur geleden