Branden in bosgebied bij Deurne vermoedelijk aangestoken
EINDHOVEN (ANP) - Een natuurbrand donderdag in een bosgebied bij Deurne is vermoedelijk aangestoken. De politie zegt uit te gaan van brandstichting en stelt een onderzoek in.
Het ging om zeker drie brandhaarden in het natuurgebied tussen Deurne en Helmond, die volgens de brandweer donderdagmiddag vlak na elkaar werden gemeld. Donderdag zei een woordvoerder van de brandweer al dit opvallend te vinden, en sloot de politie brandstichting niet uit.
De brandweer had twee branden snel onder controle, maar de derde bleek hardnekkiger. Nadat het sein brand meester was gegeven, was de brandweer nog enige tijd bezig met nablussen.
Brand houdt aan
Vrijdagmiddag rond 13.00 uur rukte de brandweer opnieuw uit naar dit gebied rond het Zandbos, omdat er meldingen waren van rookpluimen. "Mogelijk is het vuur weer opgelaaid", zei een woordvoerder van de brandweer.
Ook vrijdagmiddag moest de brandweer een brand blussen ten zuiden van Deurne bij de Galgenberg aan de Liesselseweg. Daar verwoestte het vuur een strook van 15 bij 40 meter. Door snel ingrijpen wist de brandweer erger te voorkomen. Het nablussen gaat nog enige tijd duren. De woordvoerder van de brandweer kon nog niets zeggen over de oorzaak van deze brand.
Rond Deurne woedde vorig jaar een enorme Peelbrand die 800 hectare natuur in de as legde. In de Limburgse Mariapeel ontstond woensdag een zeer grote brand, die zo'n veertig hectare natuur verwoestte. Het sein brand meester is daar nog steeds niet gegeven. Of de politie daar een onderzoek naar de oorzaak gaat instellen, kon een woordvoerster van de Limburgse politie vrijdag nog niet zeggen. "We kunnen het gebied nog niet in", zei ze.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - Bij een steekpartij in een woning aan de Peelhof in het Noord-Brabantse Helmond zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee personen gewond geraakt. Het gaat om een man en een vrouw, meldt de politie. Het incident vond rond 02.30 uur plaats.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een groot deel van het land, behalve in het westen, komt in de nacht van vrijdag op zaterdag en zaterdagochtend plaatselijk dichte mist voor. Het KNMI heeft daarom voor alle provincies, behalve Limburg, Zeeland en Zuid- en Noord-Holland, code geel afgekondigd. De waarschuwing geldt tot 11.00 uur.
5 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - In de haven van het Zeeuwse Terneuzen is vrijdagavond brand uitgebroken op een schip. De brandweer heeft opgeschaald en is met drie blusvoertuigen en een hoogwerker aanwezig. Ook zetten brandweerlieden een speciaal blussysteem in dat werkt met ultrahoge druk om het vuur onder controle te krijgen.
5 uur geledenROZENBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een man doodgeschoten in Rozenburg (gemeente Rotterdam). Dat gebeurde rond 18.00 uur in een woning aan de Ruygeplaat. Agenten kwamen op een melding af en werden daar "geconfronteerd" met een man met een mes, aldus de politie.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft celstraffen van elf jaar en tbs met dwangverpleging geëist in de zaak over de ernstige mishandeling van het Vlaardingse pleegmeisje (10). Het OM acht bewezen dat Johnny van den B. en Daisy W. hun pleegkind opzettelijk zwaar lichamelijk letsel hebben toegebracht. Dit zou zijn gebeurd tussen juni 2023 en 20 mei 2024, het moment waarop ze in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis belandde met tien botbreuken en hersenletsel.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen begint een onderzoek naar de gevolgen van het overheidsbeleid voor boeren. Het onderzoek richt zich op de afgelopen tien jaar en de ervaringen van boeren zullen centraal staan.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De boete voor de illegale verkoop van e-sigaretten is met 700 euro verhoogd tot 2040 euro voor een eerste overtreding, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Bij een volgende overtreding gaat de boete met 1000 euro omhoog naar 3060 euro.
16 uur geleden