Brand meester voor grote brand in Vlissingen
VLISSINGEN - De grote brand in de flat aan de Schaepmanstraat in Vlissingen is onder controle. De brandweer kon maandag rond 7.45 uur het sein brand meester geven. Er zijn geen gewonden. Wel moeten zeven bewoners tijdelijk hun huis uit.
Het vuur werd rond 5.30 uur ontdekt en ontstond volgens de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) in een meterkast op de onderste bouwlaag van het complex. Al snel kwam het trappenhuis vol rook te staan en trok de rook omhoog langs de appartementen in de flat.
Meerdere tankautospuiten, een hoogwerker en ladderwagen kwamen in actie voor de grote brand. Met behulp van de hoogwerker en de ladderwagen zijn bewoners in veiligheid gebracht. Een ambulanceteam heeft meerdere personen behandeld vanwege rookinhalatie. Er zijn zeven mensen uit de woningen gehaald. Drie personen worden opgevangen in wijkgebouw De Combinatie, de anderen logeren bij familie.
De bewoners uit het portiek waar de brand is ontstaan kunnen voorlopig niet terug naar hun woning. De bewoners uit het naastgelegen portiek kunnen wel terug naar huis.
Bij de brand ontstond volgens de VRZ ook een gaslek. Bij enkele woningen is de gasvoorziening uit voorzorg afgesloten.
Het nablussen is nog in volle gang. Stichting Salvage helpt bewoners bij het afhandelen van de schade. De straat is voorlopig afgezet.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
21 uur geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
1 dag geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
1 dag geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
2 dagen geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
4 dagen geleden