
Brand in kassen speelpark aan Seispark
MIDDELBURG – In de kassen van het speelpark aan de Seispark in Middelburg is vannacht brand uitgebroken. Er werd door de brandweer opgeschaald naar middelbrand.
Rond 05.20 uur werd een brand opgemerkt en gemeld bij de alarmcentrale. De brand was in de kassen van het speelpark aan de Seispark Direct werden de brandweerlieden ter plaatse gestuurd. Omdat het in eerste instantie er op leek dat er meer brandweerlieden nodig waren, werd er opgeschaald naar middelbrand en werden ook meer brandweerlieden ter plaatse gestuurd. Deze konden echter onverrichter zaken terug.
Oorzaak
In het gebouw had een wasdroger vlam gevat waardoor de omgeving brand vatte. De brandweerlieden hebben de wasdroger naar buiten getrokken en geblust. Daarnaast zijn er in en om het gebouw diverse brandhaarden geblust. Bij de bluswerkzaamheden was het nodig om een gedeelte van de gevelbekleding te verwijderen.
Hoogerzael
Het vrijwilligersteam van Speelhof Hoogerzael schrijft op sociale media: “Lieve mensen, Afgelopen nacht is er een brand geweest in Speelhof Hoogerzael. De brand is vanochtend om 6u geblust, maar het paviljoen is grotendeels uitgebrand. Het is onbegaanbaar en compleet verloren gegaan. We willen je vriendelijk verzoeken niet te komen kijken omdat er nog onderzoek wordt gegaan hoe dit heeft kunnen gebeuren. De hekken zijn gesloten en je kan het terrein niet op. Waarschijnlijk zal de kerstboomverbranding niet doorgaan. We hebben wel genoeg vlammen gezien. Uiteraard houden we je hiervan op de hoogte, maar nu gaat al onze aandacht hier naar uit en om ons mooie paradijs weer op te bouwen. Want dat dat gaat gebeuren staat als een paal boven water.”
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond vonden in de gemeenten Middelburg en Veere meerdere Dodenherdenkingen plaats. Vanwege de zondagsrust is de plechtigheid in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, naar zaterdagavond verplaatst. In de gemeente Veere zijn ze allemaal zondag gehouden.
7 uur geledenVEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door de sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Erna Kooi den Hollander, secretaresse en beeldhouwer bij 'Beeld in Balans'.
8 uur geledenMIDDELBURG- In de Zandstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een auto uitgebrand. Brandweerlieden van brandweerpost Rooseveltlaan kwamen ter plaatse om het vuur te doven. Zij gebruikten hiervoor twee stralen hogedruk. Eén straal werd gebruikt om een geparkeerde auto naast het brandende voertuig te beschermen, de andere om de brand zelf te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend gemaakt.
1 dag geledenMIDDELBURG - Burgemeester Yvonne van Mastrigt van de gemeente Middelburg heeft zondag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert-Jan de Rooij. Hij is verrast met het lintje tijdens het 25-jarig jubileum van de jaarlijkse boekenmarkt op de Markt in Middelburg.
1 dag geledenGRIJPSKERKE - De 29e editie van het jaarlijkse festival Hrieps zit erop. Op het festivalterrein bij Grijpskerke genoten de duizende bezoekers vrijdag en zaterdag van optredens van meer dan 50 artiesten op zeven podia. Na een drukke en gezellige editie 2025 kan de organisatie zich opmaken voor de jubileumeditie voor volgend jaar.
1 dag geledenMIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.
1 dag geledenGRIJPSKERKE- Na het verlaten van het festivalterrein in Hrieps zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere fietsers gewond geraakt. Zij kwamen ongelukkig ten val na het gebruik van alcohol. De politie meldt dat meerdere personen doorverwezen moesten worden naar de huisartsenpost.
1 dag geleden