Brand in kantoor Ozempic-maker Novo Nordisk onder controle
KOPENHAGEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De grote brand in een kantoor van farmaceut Novo Nordisk bij Kopenhagen is onder controle, laat de brandweer van de Deense hoofdstad weten. Het pand van de maker van afslankmiddel Ozempic vatte eerder op de dag vlam en kan niet meer worden gered.
Het gebouw maakt deel uit van het hoofdkantorencomplex van het bedrijf in de voorstad Bagsvaerd ten noorden van Kopenhagen. Er zijn geen gewonden gevallen en de rookwolken zijn volgens de brandweer niet giftig. Aanwezigen in omliggende gebouwen werden geëvacueerd nadat de brand woensdagochtend was uitgebroken. Het risico bestaat dat het kantoor instort, wat de bluswerkzaamheden volgens een woordvoerder van de brandweer bemoeilijkt.
Minder dan een week geleden brak ook brand uit bij een productievestiging in aanbouw van de Deense farmaceut, die de productie van zijn populaire afslankmiddelen Ozempic en Wegovy fors wil opvoeren. Dankzij die anti-obesitasmiddelen is Novo Nordisk het waardevolste beursgenoteerde bedrijf van Europa.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/RTR) - Oplichters hebben met AI-middelen 95 miljoen euro weten buit te maken bij de private tak van een van de Italiaanse grootbanken, Intesa Sanpaolo. Hoewel meer dan de helft van het verduisterde geld inmiddels terug is, is nog altijd circa 36 miljoen euro spoorloos.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie kampt met een energieprijscrisis door de gevolgen van de Iranoorlog voor de olie- en gasmarkten. Dat schrijft Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) vrijdag in een brief die is ingezien door persbureau Reuters. Hij roept lidstaten daarin op maatregelen te overwegen om de vraag naar energie te beperken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met plussen gesloten. De hoop op een einde aan de Iranoorlog en lagere olieprijzen zorgden voor optimisme op de beursvloeren.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Medeoprichter van Microsoft Bill Gates gelooft dat kunstmatige intelligentie tot de dood van een miljard mensen kan leiden. Dat zei hij vrijdag in een interview met nieuwszender NBC. Gates vindt dat de Verenigde Staten met wetgeving moeten komen om de risico's van de technologie te verminderen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic uitsluiten van opdrachten omdat de techonderneming een nationaal veiligheidsrisico zou vormen. Dat heeft een hof van beroep in Washington D.C. geoordeeld in een rechtszaak over het conflict tussen Anthropic en de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie geeft importeurs van olie en gas mogelijk een jaar langer de tijd om zich voor te bereiden op nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moet de invoer van fossiele brandstoffen in de Europese Unie voldoen aan monitoring- en rapportageregels, die zijn bedoeld om de methaanuitstoot te verminderen. Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) zei vrijdag dat de EU de invoering ervan mogelijk uitstelt tot 2028.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een plus de handel uitgegaan. De lagere olieprijzen hielpen het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de verliezers in de hoofdindex en zakten 0,9 procent en 1,9 procent.
12 uur geleden