Brand asielopvangschip Zaandam ontstaan in accu elektrische fiets
ZAANDAM (ANP) - De brand die in de nacht van woensdag op donderdag ontstond op een opvangschip voor asielzoekers in Zaandam is ontstaan in de accu van een elektrische fiets. Dat bevestigen de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland en het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) na berichtgeving door NH Nieuws. Door de brand moesten de ongeveer driehonderd bewoners van het schip worden geëvacueerd, de meesten konden donderdagochtend weer terugkeren naar hun kamer.
Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio kon de brand beperkt blijven, onder andere door de sprinklerinstallatie in de ruimte waar de brand uitbrak. "Een accubrand is altijd heel heftig, die blijft steeds opnieuw ontvlammen. Maar de sprinklerinstallatie heeft heel goed gewerkt en het vuur eigenlijk al zo goed als geblust. Ondertussen brachten de beveiligers de bewoners in veiligheid."
Een woordvoerder van het COA laat weten dat de asielzoekers naar verwachting allemaal op de opvangboot kunnen blijven, niemand hoeft naar een andere locatie.
Meer uit Binnenland
PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
1 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geleden