Branchevereniging: revalidatiecentra in financiële problemen
UTRECHT (ANP) - De revalidatiecentra in Nederland hebben moeite om overeind te blijven, waarschuwt hun overkoepelende organisatie, Revalidatie Nederland. De branchevereniging zegt dat bijna alle centra verlies draaien, onder meer door de hoge energieprijzen en stijgende personeelskosten. "Zonder oplossing op korte termijn loopt de zorg aan kwetsbare patiënten gevaar", aldus Revalidatie Nederland.
In de revalidatiecentra kunnen mensen op krachten komen na bijvoorbeeld een aandoening of een ongeluk. De centra behandelen naar eigen zeggen "steeds vaker complexe patiënten, met ernstige aandoeningen op lichamelijk, cognitief en psychisch vlak". Om die mensen te helpen, zijn relatief veel zorgverleners nodig, maar de centra vinden dat ze te weinig vergoeding krijgen voor hun werk.
Revalidatie Nederland roept zorgverzekeraars daarom op "een eerlijke prijs te betalen voor de zorg die de medisch specialistische revalidatie biedt".
Henri Plagge, bestuurslid van de branchevereniging en bestuursvoorzitter van de Limburgse revalidatiegroep Adelante, zegt dat de sector op jaarbasis ongeveer 95 miljoen euro extra nodig heeft. De totale begroting van de branche zou met zo'n 13 procent moeten stijgen, van bijna 700 miljoen euro naar bijna 800 miljoen euro. "Dat is nodig om op het niveau van zorg van voor 2022 te blijven. En wat er na 2023 nodig is, weet nog niemand. Revalidatiecentra hebben grote ruimtes en zwembaden, die kosten veel energie. Je kunt de temperatuur van het zwemwater wel een graadje lager zetten, maar dat zet geen zoden aan de dijk. Mensen met spierziektes kun je niet in koud water laten zwemmen. En we hebben nog geen nieuwe cao, dat is potentieel ook een grote kostenstijging", aldus Plagge.
Meer uit Binnenland
DIEMEN (ANP) - Voorlopig komen alleen mensen met zeer zwaar overgewicht mogelijk in aanmerking voor vergoeding van obesitasmedicijnen Wegovy en Mounjaro door de zorgverzekering. Dat maakte het Zorginstituut woensdag bekend. Het gaat om mensen met een Body Mass Index vanaf 30 met ziektes die daarmee samenhangen en om mensen met een BMI van meer dan 35.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder de Surinaamse president Ronald Venetiaan werden de banden tussen Suriname en Nederland sterker, aldus demissionair premier Dick Schoof. Het presidentschap van Venetiaan was "een periode waarin de relatie met Nederland verder verdiepte, gebaseerd op wederzijdse betrokkenheid tussen beide landen".
4 uur geledenTEXEL (ANP) - De gemeenteraad van Texel wil niet langer dat studenten van het Utrechtsch Studenten Werkkamp (USW) in de zomer de stranden bewaken. Negen raadsleden stemden voor het plan van GroenLinks, PvdA, CDA en D66, en zes tegen.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een verpleegkundige die vorig jaar is veroordeeld in een zedenzaak, heeft van het tuchtcollege in Den Bosch een algeheel beroepsverbod voor de zorg gekregen. De zorgverlener heeft een ernstig beperkte vrouw van 71 seksueel misbruikt. Dat gebeurde in de privésfeer, maar het tuchtcollege vindt de zaak dermate ernstig dat een beroepsverbod passend is.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bob Vylan is het Openbaar Ministerie dankbaar dat het de uitlatingen van het duo tijdens een optreden in Paradiso in september niet strafbaar achtte. Dat schrijft de Britse formatie woensdagavond op Instagram.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft voor het eerst de NS Publieksprijs gewonnen. De schrijfster kreeg met haar boek De verwarde cavia - Terug op kantoor de meeste stemmen van het publiek, werd bekendgemaakt in het programma EenVandaag op NPO 1.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Basisscholen moeten vanaf 2030 de norm halen voor digitale veiligheid van de leersystemen. Demissionair staatssecretaris Koen Becking (basisonderwijs) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de scholen daarvoor in 2027 duidelijk moeten hebben hoe het met de digitale veiligheid is gesteld.
9 uur geleden