Brancheorganisatie: droogte leidt niet tot barbecueverbod camping
DEN HAAG (ANP) - De droogte is geen reden voor een landelijk barbecueverbod voor campings. Dat zegt HISWA-RECRON, de brancheorganisatie voor onder meer campingbeheerders. "Dat is aan de ondernemer zelf", zegt een woordvoerder. Wel benadrukt hij dat "campingeigenaren en recreanten extra alert moeten zijn".
Daarmee verwijst hij naar de huidige fase twee op Natuurbrandrisico.nl, de website van Brandweer Nederland die het risico op natuurbranden in kaart brengt. Fase twee is de hoogste fase. Deze geldt als het al langer droog is in de natuur en er daardoor een verhoogd risico is op een natuurbrand. "Een natuurbrand kan zich in droge periodes snel en onvoorspelbaar ontwikkelen, zeker bij harde wind. Terreineigenaren, natuurbeheerders en hulpdiensten zijn in deze periode extra alert, maar vragen ook uw medewerking om de gevolgen van natuurbrand te voorkomen of te beperken", valt op de site te lezen.
"Open vuur kan echt niet bij fase twee", zegt de woordvoerder van de brancheorganisatie. Maar de lokale situatie geldt, zegt hij, "want een camping ligt niet altijd bij een natuurgebied".
De meeste campingondernemers zijn goed op de hoogte van de regels voor natuurbranden, zegt de organisatie. "Ondernemers zijn doorgaans geabonneerd op meldingen van de veiligheidsregio's over natuurbrandrisico's. Mocht het misgaan, dan hebben ondernemers ook ontruimingsplannen. Veel ondernemers hangen meldingen op met 'geen vuurkorven' en 'geen barbecues'."
De woordvoerder wijst ook nog op hoog gras als risico voor een natuurbrand bij een camping. "Als hete auto's erop parkeren, kan verschroeiing ontstaan."
Meer uit Binnenland
ZEVENBERGEN (ANP) - Dat Moerdijk ook wordt genoemd in een onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale in Noord-Brabant leidde woensdag tijdens een informatieavond tot vragen van bewoners. Afgelopen weken werd bekend dat het dorp mogelijk moet verdwijnen ten behoeve van een ander energieproject: Powerport. Het onderzoek naar locaties voor een kleine kerncentrale viel daar "bijzonder ongelukkig" mee samen, zei gedeputeerde Wilma Dirken van de provincie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schrijver Anja Meulenbelt krijgt de P.C. Hooft-prijs 2026 voor haar beschouwend proza. Ze krijgt 60.000 euro, die hoort bij de belangrijke literaire oeuvreprijs voor een Nederlandse schrijver.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander hebben woensdag in de rechtbank toegegeven dat zij onjuiste informatie hebben opgenomen in gebruikershandleidingen. Zo schreven zij dat de elektrische bolderkar voldeed aan Europese veiligheidsrichtlijnen, terwijl dit niet klopte. Ook in een aanvraag bij het ministerie van Infrastructuur meldden zij volgens het Openbaar Ministerie ten onrechte dat de Stint voldeed aan de benodigde veiligheidseisen. Het OM verdenkt de bedrijven van het tweetal van onder meer valsheid in geschrifte.
12 uur geledenUITWIJK (ANP) - In het dorpje Uitwijk in de gemeente Altena is vogelgriep vastgesteld op een vleeskuikenbedrijf. Alle kuikens op de locatie in Noord-Brabant worden gedood.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale omroepen zijn vanaf 2026 live te volgen op NPO Start, de streamingdienst van de publieke omroep. Minister Gouke Moes (Media, BBB) heeft hiertoe besloten, omdat hij het belangrijk vindt dat regionale publieke omroepen "voor iedereen beter vindbaar en zichtbaar zijn". De demissionaire bewindsman gaat daarom ook de Mediawet aanpassen, schrijft hij in een Kamerbrief.
13 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Iets meer dan 2,25 miljoen mensen hebben dit najaar een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De opkomst is iets lager dan vorig jaar, toen er ruim 2,5 miljoen prikken werden gezet tijdens de najaarsronde. Het jaar daarvoor, in 2023, kregen ruim 2,7 miljoen mensen een coronavaccinatie.
13 uur geledenHOORN (ANP) - Acteur en komiek Hans Otjes is overleden. Hij stierf maandag op 78-jarige leeftijd in zijn woonplaats Hoorn, heeft zijn familie woensdag bekendgemaakt.
14 uur geleden