Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brancheorganisatie: droogte leidt niet tot barbecueverbod camping

Brancheorganisatie: droogte leidt niet tot barbecueverbod camping

DEN HAAG (ANP) - De droogte is geen reden voor een landelijk barbecueverbod voor campings. Dat zegt HISWA-RECRON, de brancheorganisatie voor onder meer campingbeheerders. "Dat is aan de ondernemer zelf", zegt een woordvoerder. Wel benadrukt hij dat "campingeigenaren en recreanten extra alert moeten zijn".

Daarmee verwijst hij naar de huidige fase twee op Natuurbrandrisico.nl, de website van Brandweer Nederland die het risico op natuurbranden in kaart brengt. Fase twee is de hoogste fase. Deze geldt als het al langer droog is in de natuur en er daardoor een verhoogd risico is op een natuurbrand. "Een natuurbrand kan zich in droge periodes snel en onvoorspelbaar ontwikkelen, zeker bij harde wind. Terreineigenaren, natuurbeheerders en hulpdiensten zijn in deze periode extra alert, maar vragen ook uw medewerking om de gevolgen van natuurbrand te voorkomen of te beperken", valt op de site te lezen.

"Open vuur kan echt niet bij fase twee", zegt de woordvoerder van de brancheorganisatie. Maar de lokale situatie geldt, zegt hij, "want een camping ligt niet altijd bij een natuurgebied".

De meeste campingondernemers zijn goed op de hoogte van de regels voor natuurbranden, zegt de organisatie. "Ondernemers zijn doorgaans geabonneerd op meldingen van de veiligheidsregio's over natuurbrandrisico's. Mocht het misgaan, dan hebben ondernemers ook ontruimingsplannen. Veel ondernemers hangen meldingen op met 'geen vuurkorven' en 'geen barbecues'."

De woordvoerder wijst ook nog op hoog gras als risico voor een natuurbrand bij een camping. "Als hete auto's erop parkeren, kan verschroeiing ontstaan."

Meer uit Binnenland

Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

3 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

4 uur geleden
Duizenden mensen applaudisseren luid voor overleden Jade Kops

NAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.

4 uur geleden
Brandweer wil sneller blussen bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.

5 uur geleden
Twee Chinook-helikopters ingezet bij natuurbrand 't Harde

'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.

7 uur geleden
Ook onderzoek naar brand militair terrein Ederheide op 21 april

DEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.

7 uur geleden