Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branche: dramatisch tekort aan beveiligers in Nederland

Branche: dramatisch tekort aan beveiligers in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het tekort aan beveiligers in Nederland is "dramatisch". Dat zegt directeur Leon Vincken van branchevereniging Vbe NL naar aanleiding van het bericht dat een eventuele huldiging van Ajax woensdag niet op het Museumplein maar in het stadion moet plaatsvinden. Volgens burgemeester Femke Halsema van Amsterdam was het niet mogelijk om genoeg beveiligingspersoneel te vinden.

"Dat klopt helemaal en dat geldt voor heel Nederland", zegt Vincken daarover. "Het is mogelijk dat meer evenementen in de knel komen." Het kan ook dat evenementen kleiner of anders moeten worden ingericht vanwege het tekort. Volgens de directeur van de branchevereniging is het ook heel moeilijk om ad hoc een evenement of festival te organiseren waar honderden beveiligers voor nodig zijn.

Dat beaamt bestuurslid Mark Kramer van de Vereniging Erkende Beveiligingsbedrijven (VEB). "Er is geen bedrijf dat dit helemaal alleen kan doen." Volgens Kramer worden er ook veel beveiligers ingezet bij de opvang van Oekraïense vluchtelingen, waar 24 uur per dag iemand aanwezig moet zijn.

Flexwerkers

Vincken vertelt dat er voor de coronacrisis al sprake was van een tekort aan personeel in de sector. "Dat tekort is nu een heel groot." Evenementenbeveiliging heeft een hoge piekbelasting en hoge percentages flexwerkers. Die mensen hebben veelal elders werk gevonden tijdens de pandemie, zegt Vincken. Het vinden van nieuwe mensen is moeilijk en daarbij moeten nieuwe medewerkers worden gescreend en opgeleid.

Het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV) meldde eerder dit jaar al dat beveiligingsbedrijven moeite hebben met het vinden van personeel. Genoeg mensen met de juiste opleiding zijn er niet. Wie dat wel heeft, kan ook aan de slag bij politie, defensie en andere beveiligingssectoren. Die concurrentie maakt het tekort nog groter. Daar komt bij dat het personeel in de sector aan het vergrijzen is.

Meer uit Binnenland

Turkije heeft broer van Bolle Jos uitgeleverd aan Nederland

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Rotterdam The Hague Airport en aangehouden.

27 minuten geleden
Voetbaltrainer krijgt 5 jaar cel voor filmen in kleedkamers

MIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.

5 uur geleden
OM eist vier keer levenslang in hoger beroep moordproces Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.

5 uur geleden
Aanhoudingen bij demonstraties Vriezenveen en Wijk bij Duurstede

DEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.

5 uur geleden
Japanse keizer naar Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen

DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.

7 uur geleden
Nederlanders vervolgd voor gijzelingsplan Belgische minister

BRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.

7 uur geleden
VS waarschuwen Nederlandse WK-fans: plan extra reistijd in

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.

8 uur geleden