Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Branche: dramatisch tekort aan beveiligers in Nederland

Branche: dramatisch tekort aan beveiligers in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het tekort aan beveiligers in Nederland is "dramatisch". Dat zegt directeur Leon Vincken van branchevereniging Vbe NL naar aanleiding van het bericht dat een eventuele huldiging van Ajax woensdag niet op het Museumplein maar in het stadion moet plaatsvinden. Volgens burgemeester Femke Halsema van Amsterdam was het niet mogelijk om genoeg beveiligingspersoneel te vinden.

"Dat klopt helemaal en dat geldt voor heel Nederland", zegt Vincken daarover. "Het is mogelijk dat meer evenementen in de knel komen." Het kan ook dat evenementen kleiner of anders moeten worden ingericht vanwege het tekort. Volgens de directeur van de branchevereniging is het ook heel moeilijk om ad hoc een evenement of festival te organiseren waar honderden beveiligers voor nodig zijn.

Dat beaamt bestuurslid Mark Kramer van de Vereniging Erkende Beveiligingsbedrijven (VEB). "Er is geen bedrijf dat dit helemaal alleen kan doen." Volgens Kramer worden er ook veel beveiligers ingezet bij de opvang van Oekraïense vluchtelingen, waar 24 uur per dag iemand aanwezig moet zijn.

Flexwerkers

Vincken vertelt dat er voor de coronacrisis al sprake was van een tekort aan personeel in de sector. "Dat tekort is nu een heel groot." Evenementenbeveiliging heeft een hoge piekbelasting en hoge percentages flexwerkers. Die mensen hebben veelal elders werk gevonden tijdens de pandemie, zegt Vincken. Het vinden van nieuwe mensen is moeilijk en daarbij moeten nieuwe medewerkers worden gescreend en opgeleid.

Het Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen (UWV) meldde eerder dit jaar al dat beveiligingsbedrijven moeite hebben met het vinden van personeel. Genoeg mensen met de juiste opleiding zijn er niet. Wie dat wel heeft, kan ook aan de slag bij politie, defensie en andere beveiligingssectoren. Die concurrentie maakt het tekort nog groter. Daar komt bij dat het personeel in de sector aan het vergrijzen is.

Meer uit Binnenland

25-jarige man opgepakt op verdenking van voorbereiden aanslag

DEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.

14 minuten geleden
LHV: Huisartsen met ChipSoft moeten melding doen bij AP

DEN HAAG (ANP) - De Landelijke Huisartsen Vereniging adviseert huisartsen die met ChipSoft werken om een melding te doen bij de Autoriteit Persoonsgegevens. De vereniging schrijft op haar website dat dit volgens de AP moet na informatie die de toezichthouder tot nu toe heeft gekregen over de cyberaanval bij het bedrijf.

29 minuten geleden
OM eist tot 66 maanden cel in zaak kunstroof Assen

ASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot 5,5 jaar cel geëist tegen drie verdachten van de kunstroof uit het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar. De hoogste eis was voor de 35-jarige Bernhard Z. Hij heeft als enige van de drie verdachten geen deal gesloten met het OM. De andere twee, Jan B. (21) en Douglas Chesley W. (37), deden dat wel. Tegen hen eiste het OM 44 maanden cel. In ruil voor deze lagere strafeis hebben zij het grootste deel van de buit terugbezorgd. Het gaat daarbij om de wereldberoemde gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden. Een derde armband is vooralsnog spoorloos.

58 minuten geleden
Architect Stopera Cees Dam (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Architect Cees Dam is maandag op 93-jarige leeftijd overleden. Dit heeft Dam & Partners Architecten, waar hij oprichter van was, dinsdag bekendgemaakt. Hij overleed na een kort ziekbed.

1 uur geleden
Celstraf voor dakdekker na fatale koolmonoxidevergiftiging

LOOSDRECHT (ANP) - Een 46-jarige dakdekker uit Loosdrecht heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een taakstraf van 240 uur gekregen voor het veroorzaken van koolmonoxidevergiftiging, waardoor een ouder echtpaar (83 en 87 jaar) overleed.

1 uur geleden
Raad van State kritisch op financiële keuzes kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.

2 uur geleden
Demonstratie bij Eerste Kamer tegen voorgenomen asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag hebben enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion dinsdag gedemonstreerd. Ze betoogden tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.

2 uur geleden