Braderie Oud-Vossemeer helemaal terug van weggeweest!
OUD-VOSSEMEER - Het was afgelopen zaterdag een drukte van belang in het hartje van Oud-Vossemeer. Café de Hoop organiseerde samen met Huys van Roosevelt een evenementen dag waarbij zowel de braderie als het dweilbandfestival als het MontMartje werd georganiseerd. Het weer was prachtig en ook veel mensen wisten de braderie te vinden.
DOOR JACOLINE DE BOER
Het Huys van Roosevelt organiseert dit jaar voor de derde keer het MontMartje. Dit idee is drie jaar geleden ontstaan toen de braderie niet doorging. Het was zo een succes dat het een jaar later weer werd georganiseerd, helaas kon het toen vanwege organisatorische redenen niet gelijk plaatsvinden met de braderie. Dit jaar dus wel en dat was te zien. Op het MontMartje stonden veel verschillen stands van de lokale bevolking die hun kunsten daar vertoonden. Er waren onder andere handgemaakte kaarten en schilderijen te koop.
Houtbranden
Lianne van de Kooy stond daar met haar bedrijfje Woodwork bij Lianne. Zij staat nu voor de derde keer op het MontMartje met haar mooie hout gebrande spulletjes. Kinderen konden ook bij haar terecht om tegen een kleine vergoeding hout te branden. De gehele opbrengst van de verkoop van deze dag was voor Choice 4 life, een stichting die hulp biedt aan tienermoeders.
Ijsjes
Ook Bea Mosch stond op het MontMartje voor de tweede keer met haar gerestylde woonaccessoires. Ze vertelt: "Ik vind het heel leuk om met verf te klodderen. Nu ik hier op het MontMartje sta kan ik meer bekend maken dat ik dit doe en zo hoop ik ook wat meer te verkopen". Mascha Snellens van de Vier Verleidingen was deze zaterdag speciaal de hele dag open. Het terras buiten was al snel gevuld en ook binnen wisten mensen onder andere de lekkere ijsjes van de Vier Verleidingen te vinden." Het is een leuk initiatief en ik denk zeker dat goed is dat nu alles op één dag georganiseerd is", vertelt Mascha. Haar man vult aan: "Doordat dit alles bij elkaar georganiseerd is krijg je meer publiek die kennis maakt met het gezellige Oud-Vossemeer."
Braderie
De braderie werd zoals alle voorgaande jaren georganiseerd door Café de Hoop. Er waren zaterdag maar liefs 56 kraampjes waar voor ieder wat wils te vinden was. Van kleding tot pannen, van sieraden tot telefoonhoesjes, er was werkelijk voor iedereen wel wat interessants. Rien Vaders van Café de Hoop zorgde 's morgens om half zes al voor koffie voor de opbouwers van de Braderie. Rien vertelt: "Ik ben blij dat we het weer op dezelfde dag hebben kunnen organiseren als met de Zevendorpentocht en het MontMartje. De datums voor de komende jaren staan vast zodat het echt een evenementen dag blijft." Rond twee uur 's middags toen ook het dweilbandfestival begon was het volle bak bij het café. Mensen stonden buiten in het zonnetje te genieten van de muziek. Er speelden deze dag maar liefst zeven dweilbands verdeeld over drie verschillende plekken op de braderie. Overal waar je liep werd je verrast door de gezellige muziek. Onder andere dweilbands uit Breda, Roosendaal en Nieuw-Vossemeer verleende hun medewerking. Al waren natuurlijk de dweilbands uit Oud-Vossemeer ook aanwezig waaronder Bentje Betoetert. Zij zorgde van twee tot vijf uur 's middags voor de muzikale gezelligheid. 's Avonds werd het feest nog verder gevierd met het Duo de Buren in Café de Hoop.
Muzikaal koffieconcert
Zaterdagochtend om tien uur bij de opening van de braderie werden bezoekers al getrakteerd op een koffieconcert van de Oud-Vossemeerse muziekvereniging. Jong en oud speelde op hun muziekinstrument om er zo al vroeg een gezellig sfeertje in te brengen. De tienjarige Matthew Bolier uit Oud-Vossemeer speelde ook mee. Hij drumt en bespeelt de tamboerijn. Matthew vertelt: "Ik vond het erg leuk om op te treden", waarna hij snel zijn weg vervolgde om een rondje over de braderie te maken. Rond vijf uur was de braderie afgelopen en zowel de horeca als de enthousiaste standhouders spreken van een zeer geslaagde dag. Op naar volgend jaar!
Meer uit Tholen
THOLEN - De stichting Zomerconcerten Tholen zoekt optredens voor de concerten van juni tot en met oktober. Tijdens deze zaterdagmiddagen krijgen muzikanten een podium. Solo, met een ensemble of koor; alles is welkom.
14 uur geledenSINT ANNALAND / OUD VOSSEMEER / SINT PHILIPSLAND - Er zijn oplichters actief in meerdere dorpen op Tholen. Daarvoor waarschuwt de Zeeuwse politie.
18 uur geledenTHOLEN - Raadslid Han van 't Hof (ABT) snapt niet waarom het college meewerkt aan een vergunning voor de huisvesting van arbeidsmigranten aan de Slabbecoornweg in Tholen. Een eerder besluit staat verblijf van gastarbeiders op Thoolse bedrijventerreinen niet toe, maar het college wil dit omzeilen via een zogeheten BOPA-procedure. In schriftelijke vragen aan het bestuur verzoekt Van 't Hof om onderbouwing.
20 uur geledenTHOLEN - De ChristenUnie Tholen heeft maandagmiddag het verkiezingsprogramma voor de verkiezingen in maart gepresenteerd. Onder de leus 'Opstaan voor een mooi Tholen' kijkt de partij vooruit op de komende vier jaar. De ChristenUnie maakt inmiddels al twaalf jaar deel uit van het dagelijks bestuur van de gemeente.
1 dag geledenTHOLEN - In de bibliotheek van de Brede School in Tholen zijn woensdagochtend vier nieuwe leesmeterfietsen in gebruik genomen. Oussama, Chayenne, Noah en Kees mochten de eerste leesmeters maken.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De medewerker die eerder op non-actief was gesteld door Schutse Zorg na mogelijk seksueel wangedrag bij bewoners, is op staande voet ontslagen. Volgens een onafhankelijk onderzoek heeft hij 'professionele en persoonlijke grenzen' overschreden.
2 dagen geledenTHOLEN - Een veilige en betaalbare oplossing voor Thoolse feestvierders die met Vastenavond de oversteek maken naar Bergen op Zoom. Dat is waar Christian Taalman uit Tholen zich deze dagen voor inzet. Hij pleit voor de terugkeer van de Leutbus: een nachtbus die elke carnavalsavond het eiland Tholen met de Brabantse stad verbindt.
2 dagen geleden