Braderie in Sint Philipsland op zaterdag 25 juni
SINT PHILIPSLAND - De braderie staat weer voor de deur! Zaterdag 25 juni vormt het hartje van Sint Philipsland het decor van dit succesvolle evenement. Van de Voorstraat, Kerkring en de Schoolstraat tot aan de Achterstraat kun je niet om de braderie van Flipland heen.
Traditiegetrouw wordt altijd in juni de braderie van Sint Philipsland gehouden. Helaas door Corona de laatste twee keer niet. Deze braderie brengt honderden mensen op de been. Tientallen kramen vormen een bont lint door het dorp. Van sieraden tot snoep en van kleding tot hobby artikelen.
Gevarieerd aanbod
Met wederom zo’n zestig kramen en een zeer gevarieerd aanbod. Veel deelnemers zijn inmiddels bekende gezichten, zij komen al jaren op deze braderie, aldus de contactpersoon Niek Jansen.
Ook dit jaar zal de Jeugdbrandweer weer van de partij zijn. Zij organiseren vanaf twee uur in de Achterstraat nabij de kazerne een Spuitspel voor de jeugd. En opgepast ! Er zal weer water aan te pas komen. De Brandweer zelf zal actief bezig zijn om nieuwe vrijwilligers te werven.. En trek in een kopje koffie of thee met zelfgebakken taart ? Dat kan weer bij het verenigingsgebouw van de Hervormde Kerk.
Dat deze braderie veel gezelligheid uitstraalt weten we allemaal. Het is dan ook een jaarlijkse ontmoetingsplaats voor heel veel oud Fliplanders.
Langs het muurtje van de Kerkring vindt van 9.00 uur tot 13.00 uur de Kinderbraderie plaats. Hier kunnen jongens en meisjes tot 12 jaar hun overtollige spulletjes verkopen voor een zakcentje en een opgeruimde kamer. Voor de goede orde: het is wel de bedoeling dat deze jonge verkopers na afloop geen restanten achterlaten!
Parkeren
De braderie wordt zaterdag vanaf 6.00 uur opgebouwd en is van 9.00 tot 18.00 uur te bezoeken. De organisatie verzoekt de bewoners het parcours vanaf Voorstraat tot aan Achterstraat vanaf vrijdagavond autovrij te maken. Zo ook de parkeerplaatsen bij de Brandweer kazerne en de Achterstraat tot aan de Korte Schoolstraat. Het Havenplateau is weer beschikbaar als parkeergelegenheid en ook het parkeerterrein bij de voetbal is een goed alternatief. “Als nu het weer een beetje mee wil spelen verwachten wij weer een leuke en gezellige braderie zoals we al vele jaren gewend zijn”, besluit Niek Jansen.[n]
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
15 uur geledenSINT-ANNALAND - Stichting Corazon is begonnen met de Caritas-koffieactie, een initiatief waarmee inwoners kunnen bijdragen aan een warmere en eerlijkere samenleving. Het idee: door een pak Fairtrade biologische koffie te bestellen, steun je niet alleen duurzame landbouw, maar ook mensen in de eigen omgeving.
19 uur geledenSINT-ANNALAND - Sinds 2021 organiseert het bestuur van de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland speciale welkomstbijeenkomsten voor nieuwe inwoners van Sint-Annaland. Voor wie hier net zijn komen wonen of die wachten op de oplevering van hun nieuwe woning. Deze avonden zijn een ludieke vorm van inburgering in het dorp aan de Krabbenkreek.
1 dag geledenTHOLEN - Een groepje Tholenaren organiseren op Tweede Kerstdag een speciaal kerstdiner voor mensen die kerst anders alleen zouden doorbrengen. Zij willen ervoor zorgen dat niemand tijdens de feestdagen eenzaam hoeft te zijn.
1 dag geledenTHOLEN - De meteorologische winter start dit jaar zacht, met temperaturen die regelmatig boven normaal uitkomen. Volgens Weeronline blijft het in de eerste helft van december nat, somber en onstuimig, zonder kans op echt winterweer. Richting kerst neemt de kans op winterse neerslag iets toe, waardoor de kans op een witte kerst stijgt naar 10 à 15 procent.
1 dag geledenTHOLEN - Jongeren kunnen op dinsdag 16 en donderdag 18 december terecht bij verschillende locaties in de gemeente voor een kop warme chocomel. Jongerenwerkers en buurtsportcoaches van het team Jij op Tholen nodigen hen uit om even langs te komen voor een praatje en gezellig samenzijn.
2 dagen geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 29 november allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 10.
2 dagen geleden