Brabantia ziet omzet licht dalen, ondanks forse prijsverhogingen
VALKENSWAARD (ANP) - Brabantia, bekend van onder andere prullenbakken, keukengerei en broodtrommels, heeft de inkomsten over 2022 licht zien dalen als gevolg van forse kostenstijgingen. De omzet ging met ongeveer 4 procent omlaag tot 162 miljoen euro. De winst is wel "beduidend lager", zegt directeur Tijn van Elderen, de vierde generatie van het Brabantse familiebedrijf.
De omzetdaling kon niet voorkomen worden met prijsverhogingen van 10 tot 20 procent. "De kosten zijn veel harder gestegen dan wij onze prijzen konden verhogen, met 30 tot 35 procent. De kosten van grondstoffen, energie, personeel en transport zijn allemaal enorm gestegen in het afgelopen jaar", zegt Van Elderen.
Toch is hij niet ontevreden. "We hebben echt een goede prestatie geleverd onder ingewikkelde marktomstandigheden. En we hebben het veel beter gedaan dan onze beursgenoteerde concurrenten die de omzet veel harder zagen dalen", stelt de topman.
Bijna 200 nieuwe producten
Waar de winst over 2022 precies op uitgekomen is wil hij niet kwijt. Het is in ieder geval een stuk lager dan de behaalde winst van 16 miljoen in 2021.
Het meer dan 100 jaar oude familiebedrijf, met hoofdvestiging in Valkenswaard, heeft ongeveer 1100 mensen in dienst. Daarvan werken er zo'n 100 in Nederland. Brabantia haalt het grootste deel van zijn omzet in het Verenigd Koninkrijk en Nederland, gevolgd door Frankrijk, Spanje en Duitsland.
Volgens Van Elderen heeft de onderneming zijn assortiment vorig jaar uitgebreid met bijna 200 nieuwe producten. Het gaat om onder meer om waterflessen, lunchboxen, soepbekers en besteksets. Ook kwamen er nieuwe badkamercollecties bij.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
8 uur geleden