Brabant haalt opgave opvangplekken spreidingswet niet
DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant haalt de opgave voor het aantal opvangplekken voor asielzoekers uit de spreidingswet niet. De provincie moest 14.689 plekken realiseren en komt op 1 juli volgend jaar tot 13.478 plekken. De provincie zegt in de laatste maanden veel plekken erbij te hebben gekregen.
De spreidingswet is bedoeld om asielzoekers eerlijker over het land te verdelen. De regering wil de wet het liefst zo snel mogelijk intrekken.
"In de eerste 10 maanden van dit jaar is het aantal asielopvangplekken in Brabant met ruim 900 gestegen: van 7332 naar 8241. Dat is een stijging van meer dan 10 procent. Dat laat zien dat de spreidingswet onder de gegeven omstandigheden effectief is", zegt commissaris van de Koning Ina Adema. "Ik roep de minister dan ook op de spreidingswet in stand te houden zolang dat nodig is. De provincie zegt dat er nog meer plekken bij kunnen komen de komende maanden.
Adema waardeert de inzet van de Brabantse gemeenten om zoveel mogelijk opvangplekken te regelen. "Ik realiseer mij zeer goed dat er veel is en wordt gevraagd van gemeenten. Het opvangdossier is bovendien complex en ingewikkeld. Mede daarom waardeer ik alle inspanningen die worden geleverd enorm en heb ik veel respect voor de inzet en het doorzettingsvermogen van gemeenten", zei Adema.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na een oproep eerder deze week heeft "een recordaantal" mensen zich aangemeld als burgerhulpverlener, meldt de Hartstichting. Burgerhulpverleners zijn mensen met een reanimatiecertificaat die na een oproep in een landelijk netwerk direct naar een slachtoffer kunnen voor de eerste hulp.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een van de verdachten in de Friese soevereinenzaak is op vrije voeten. De 39-jarige Harm S. mag de inhoudelijke behandeling van de strafzaak onder voorwaarden in vrijheid afwachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gratis rechtshulp via het Juridisch Loket (JL) voor mensen met een laag inkomen levert de samenleving per geïnvesteerde euro 3 tot 5 euro aan maatschappelijke baten op. Dat blijkt uit een analyse van SEO Economisch Onderzoek in opdracht van het JL die donderdag is gepubliceerd.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Wegens mogelijke gladheid door sneeuwval is ook voor de provincies Flevoland en Noord-Holland code geel afgegeven door het KNMI. De sneeuwbuien trekken van het zuiden van het land richting het noorden. Code geel was al gegeven voor Utrecht, Gelderland, Limburg, Noord-Brabant en Zuid-Holland en geldt vanaf de nacht tot het begin van de donderdagmiddag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) wil weten waarom de Technische Universiteit Delft de namen van klimaatactivisten heeft doorgegeven aan de politie. De privacytoezichthouder heeft de universiteit en de politie om uitleg gevraagd. Dat bevestigt de waakhond na een bericht van het Hoger Onderwijs Persbureau.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De Provinciale Staten van Friesland steunen het plan om het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen in 2030 naar schaatsstadion Thialf te halen. De Friese politiek nam een voorstel aan dat het provinciebestuur oproept de lobby voor Thialf breed te ondersteunen. Ook staan de Staten open voor een financiële bijdrage vanuit de provincie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft woensdag een 26-jarige man, verdacht van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten, op vrije voeten gesteld. Dinsdag eiste het Openbaar Ministerie nog tien jaar gevangenisstraf tegen de man. De advocaat van de verdachte, Willem van Vliet, bevestigt een bericht van Crimesite over de vrijlating.
18 uur geleden