Brabant haalt opgave opvangplekken spreidingswet niet
DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant haalt de opgave voor het aantal opvangplekken voor asielzoekers uit de spreidingswet niet. De provincie moest 14.689 plekken realiseren en komt op 1 juli volgend jaar tot 13.478 plekken. De provincie zegt in de laatste maanden veel plekken erbij te hebben gekregen.
De spreidingswet is bedoeld om asielzoekers eerlijker over het land te verdelen. De regering wil de wet het liefst zo snel mogelijk intrekken.
"In de eerste 10 maanden van dit jaar is het aantal asielopvangplekken in Brabant met ruim 900 gestegen: van 7332 naar 8241. Dat is een stijging van meer dan 10 procent. Dat laat zien dat de spreidingswet onder de gegeven omstandigheden effectief is", zegt commissaris van de Koning Ina Adema. "Ik roep de minister dan ook op de spreidingswet in stand te houden zolang dat nodig is. De provincie zegt dat er nog meer plekken bij kunnen komen de komende maanden.
Adema waardeert de inzet van de Brabantse gemeenten om zoveel mogelijk opvangplekken te regelen. "Ik realiseer mij zeer goed dat er veel is en wordt gevraagd van gemeenten. Het opvangdossier is bovendien complex en ingewikkeld. Mede daarom waardeer ik alle inspanningen die worden geleverd enorm en heb ik veel respect voor de inzet en het doorzettingsvermogen van gemeenten", zei Adema.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
2 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De politierechter in Assen heeft activist Jan H. (54) een celstraf van zes weken opgelegd, waarvan een maand voorwaardelijk, voor het oproepen tot grenscontroles door burgers. Deze controles hebben daarna ook daadwerkelijk plaatsgevonden. "Ik vind dat u hier over de grens bent gegaan", zei de rechter.
8 uur geleden