Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brabant haalt opgave opvangplekken spreidingswet niet

Brabant haalt opgave opvangplekken spreidingswet niet

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant haalt de opgave voor het aantal opvangplekken voor asielzoekers uit de spreidingswet niet. De provincie moest 14.689 plekken realiseren en komt op 1 juli volgend jaar tot 13.478 plekken. De provincie zegt in de laatste maanden veel plekken erbij te hebben gekregen.

De spreidingswet is bedoeld om asielzoekers eerlijker over het land te verdelen. De regering wil de wet het liefst zo snel mogelijk intrekken.

"In de eerste 10 maanden van dit jaar is het aantal asielopvangplekken in Brabant met ruim 900 gestegen: van 7332 naar 8241. Dat is een stijging van meer dan 10 procent. Dat laat zien dat de spreidingswet onder de gegeven omstandigheden effectief is", zegt commissaris van de Koning Ina Adema. "Ik roep de minister dan ook op de spreidingswet in stand te houden zolang dat nodig is. De provincie zegt dat er nog meer plekken bij kunnen komen de komende maanden.

Adema waardeert de inzet van de Brabantse gemeenten om zoveel mogelijk opvangplekken te regelen. "Ik realiseer mij zeer goed dat er veel is en wordt gevraagd van gemeenten. Het opvangdossier is bovendien complex en ingewikkeld. Mede daarom waardeer ik alle inspanningen die worden geleverd enorm en heb ik veel respect voor de inzet en het doorzettingsvermogen van gemeenten", zei Adema.

Meer uit Binnenland

Halsema over Barend: Amsterdammer in hart en nieren heengegaan

AMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."

27 minuten geleden
Tv-icoon Sonja Barend (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.

4 uur geleden
Boten Global Sumud Flotilla met Nederlanders onderweg naar Gaza

BARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.

5 uur geleden
Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

9 uur geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.

1 dag geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

1 dag geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden