
Brabanders leven gemiddeld bijna een jaar korter als gevolg van luchtvervuiling
BRABANT - Uit onderzoek van de GGD blijkt dat we in Brabant gemiddeld bijna een jaar korter leven. Daarnaast is de luchtvervuiling ook een veroorzaker van astma, hart- en vaatziekten en van longkanker. De GGD roept de gemeenten en inwoners op extra maatregelen te nemen.
Volgens het onderzoek van de GGD woont niemand in Brabant op een plek met gezonde lucht. Gemiddeld gezien leven de inwoners van de provincie 358 dagen korter leven door de luchtvervuiling. Bij 1 op de 5 kinderen is luchtvervuiling de oorzaak van hun astma en bij 1 op de 5 volwassenen is het de oorzaak van een hartvaatziekte. De buitenlucht die inwoners inademen is zo slecht dat het vergelijkbaar is met de lucht die iemand zou inademen als die een huisgenoot heeft die elke dag 5 sigaretten binnenshuis rookt. Wegverkeer is de grootse oorzaak van luchtvervuiling in Brabant maar ook de industrie en houtstook zijn belangrijke bronnen.
MaatregelenÂ
De GGD roept de Brabantse provincie en gemeenten op om maatregelen te nemen. Een lagere blootstelling aan luchtverontreiniging levert volgens de GGD altijd gezondheidswinst op. Wanneer de blootstelling met 50 procent zou verminderen, nemen ook de negatieve gezondheidseffecten met ongeveer 50 procent af. Het is dus belangrijk om de luchtvervuiling omlaag te brengen. Ook moet er bij bouwplannen van gevoelige bestemmingen, zoals woningen, scholen en verzorgingshuizen, rekening gehouden worden met de afstand tot vervuilende bronnen. De GGD roept ook alle gemeenten op om zich aan te sluiten bij het Schone Lucht Akkoord en zo samen te werken aan schone lucht. In het Schone Lucht Akkoord werken het Rijk, provincies en gemeenten aan maatregelen en innovaties voor verbetering van de luchtkwaliteit.
Meer uit Tholen
THOLEN - De jaarlijkse herdenking op 4 mei in Tholen kent al jarenlang twee vaste vrijwilligers: Piet Withagen en Wim Deurloo. Afgelopen donderdag kregen ze een grote verrassing in het gemeentehuis. Burgemeester Marleen Sijbers overhandigde hen de zilveren erepenning van de gemeente Tholen als dank voor hun inzet.
6 uur geledenTHOLEN - Uit recent onderzoek van het RIVM blijkt dat de gezondheid van inwoners in de gemeente Tholen op de meeste punten beter wordt. Zo zijn meer mensen lichamelijk actief en neemt het aantal rokers af. Maar er zijn ook aandachtspunten: het aantal inwoners met ernstig overgewicht stijgt licht en steeds meer mensen ervaren psychische klachten.
13 uur geledenTHOLEN - Zwembad de Spetter bestaat precies 50 jaar en dat wordt groots gevierd. Van 25 tot en met 30 augustus organiseert het zwembad een feestweek vol activiteiten voor jong en oud. Voor een aantal momenten in die week worden nog enthousiaste vrijwilligers gezocht om te helpen.
1 dag geledenPOORTVLIET- Een man is zaterdagavond op de Geerweg door onbekende oorzaak ten val gekomen met zijn fiets. Een ambulance werd ter plaatse gestuurd om de man medische hulp te bieden. Gelukkig bleken zijn verwondingen mee te vallen. Hij hoefde niet overgebracht te worden naar het ziekenhuis en kon zelfstandig zijn weg vervolgen.
1 dag geledenTHOLEN - In de week van 14 tot en met 18 juli verandert de Oesterputten weer in een terrein vol spel, beweging en ontmoeting. Dan organiseert Athletes in Action opnieuw een sportweek voor kinderen en jongeren. Het evenement is gratis en voor iedereen toegankelijk. Opgeven is niet nodig.
2 dagen geledenPOORTVLIET - De automobilist die vrijdagavond werd aangehouden na een ernstig ongeluk waarbij een 21-jarige motorrijder om het leven kwam, blijft langer vastzitten. De 35-jarige bestuurder werd aangehouden omdat hij mogelijk onder invloed van alcohol was. Een test op het politiebureau heeft dat bevestigd.
2 dagen geledenTHOLEN - Bij een ongeluk op de Postweg (N286) is vrijdagavond een motorrijder om het leven gekomen. Het zou gaan om een 21-jarige man uit Tholen. De motorrijder kwam tussen Poortvliet en Tholen in aanrijding met een automobilist. De politie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeluk. Mogelijk had de automobilist, een 35-jarige man uit Scherpenisse, alcohol gebruikt. Hij is opgepakt.
2 dagen geleden