Boze Trump: het Hooggerechtshof heeft ons in de steek gelaten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voelt zich in de steek gelaten door het Hooggerechtshof. Dat weigerde een zaak in behandeling te nemen die door Texas was aangespannen. Die staat klaagde dat vier belangrijke staten waar de Democraat Joe Biden won in de fout waren gegaan bij het wijzigen van verkiezingsprocedures.
Het besluit van het Hooggerechtshof is een grote tegenvaller voor Trump, die zelf drie van de negen hoge rechters heeft benoemd. "Het Hooggerechtshof heeft ons echt in de steek gelaten. Geen wijsheid. Geen moed", concludeerde hij op Twitter.
Trump zei dat hij een recordaantal stemmen heeft gekregen voor een zittende president, maar dat het hof toch besloot de zaak "in een oogwenk" te verwerpen. Hij klaagde ook dat het hof niet inhoudelijk heeft gekeken "naar de vele redenen" dat de zaak was aangespannen.
Texas had betoogd dat de autoriteiten en rechtbanken in Georgia, Michigan, Pennsylvania en Wisconsin op illegale wijze verkiezingsprocedures hadden gewijzigd. Dat gebeurde bijvoorbeeld om het makkelijker te maken om tijdens de coronacrisis per post te stemmen.
De Texaanse autoriteiten stelden dat alleen de parlementen van staten bevoegd zijn om dergelijke procedures aan te passen. De zuidelijke staat wilde daarom via het hooggerechtshof voorkomen dat kiesmannen uit de staten worden toegewezen aan Joe Biden.
De president heeft volgehouden dat hij door fraude de verkiezingen heeft verloren, maar het lukte zijn advocaten herhaaldelijk niet om dat hard te maken voor de rechter. "Een gemanipuleerde verkiezing", schreef Trump, die ook opriep "verder te strijden". Twitter waarschuwde bij dat bericht dat de beweringen van Trump over fraude worden betwist.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.
1 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het karkas van bultrug Timmy blijft waarschijnlijk langer dan voorzien op het Deense eiland Anholt. Het voor donderdag of vrijdag geplande transport is voor onbepaalde tijd uitgesteld, meldt de veerdienst.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Het staakt-het-vuren waar Libanon en Israël afspraken over hebben gemaakt, zal binnen 24 uur ingaan nadat alle betrokken partijen goedkeuring hebben verleend, zegt de Libanese president Joseph Aoun in gesprek met journalisten. Hij lijkt daarmee te verwijzen naar Hezbollah. Die groepering moet volgens de overeenkomst meewerken, maar was zelf niet bij de onderhandelingen betrokken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider beschuldigt de vijanden van zijn land van een poging verdeeldheid te zaaien in Iran, nu ze volgens hem de oorlog hebben verloren. Mojtaba Khamenei riep zijn landgenoten op tot eenheid om dat "sinistere complot" te bestrijden.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest wordt niet langer vervolgd voor zijn betrokkenheid bij het organiseren van een mars voor de lhbti-gemeenschap in 2025. Aanklagers maakten donderdag bekend dat ze de aanklachten intrekken.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De opvangregeling voor Oekraïners die vanwege de oorlog naar EU-landen vluchten, wordt naar alle waarschijnlijkheid verlengd. Wel is de kans groot dat daar verdere beperkingen aan worden gekoppeld, zo werd donderdag duidelijk in Luxemburg. Daar bespreken de EU-ministers van Binnenlandse Zaken de verlenging van de Richtlijn Tijdelijke Bescherming (RTB). Eurocommissaris Magnus Brunner (Binnenlandse Zaken) en diverse ministers spraken voor het begin van de vergadering hun steun uit voor verlenging, maar niet meer voor iedereen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Frans-Iraanse kunstenares Marjane Satrapi is op 56-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar omgeving donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP. Satrapi werd wereldwijd bekend met het stripboek Persepolis en de verfilming daarvan.
2 uur geleden