Boze Trump: het Hooggerechtshof heeft ons in de steek gelaten
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voelt zich in de steek gelaten door het Hooggerechtshof. Dat weigerde een zaak in behandeling te nemen die door Texas was aangespannen. Die staat klaagde dat vier belangrijke staten waar de Democraat Joe Biden won in de fout waren gegaan bij het wijzigen van verkiezingsprocedures.
Het besluit van het Hooggerechtshof is een grote tegenvaller voor Trump, die zelf drie van de negen hoge rechters heeft benoemd. "Het Hooggerechtshof heeft ons echt in de steek gelaten. Geen wijsheid. Geen moed", concludeerde hij op Twitter.
Trump zei dat hij een recordaantal stemmen heeft gekregen voor een zittende president, maar dat het hof toch besloot de zaak "in een oogwenk" te verwerpen. Hij klaagde ook dat het hof niet inhoudelijk heeft gekeken "naar de vele redenen" dat de zaak was aangespannen.
Texas had betoogd dat de autoriteiten en rechtbanken in Georgia, Michigan, Pennsylvania en Wisconsin op illegale wijze verkiezingsprocedures hadden gewijzigd. Dat gebeurde bijvoorbeeld om het makkelijker te maken om tijdens de coronacrisis per post te stemmen.
De Texaanse autoriteiten stelden dat alleen de parlementen van staten bevoegd zijn om dergelijke procedures aan te passen. De zuidelijke staat wilde daarom via het hooggerechtshof voorkomen dat kiesmannen uit de staten worden toegewezen aan Joe Biden.
De president heeft volgehouden dat hij door fraude de verkiezingen heeft verloren, maar het lukte zijn advocaten herhaaldelijk niet om dat hard te maken voor de rechter. "Een gemanipuleerde verkiezing", schreef Trump, die ook opriep "verder te strijden". Twitter waarschuwde bij dat bericht dat de beweringen van Trump over fraude worden betwist.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
30 minuten geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
7 uur geleden