Bouwwerkzaamheden aan gaspijplijn Nord Stream 2 hervat
BERLIJN (ANP/DPA) - De bouwwerkzaamheden aan de omstreden gaspijplijn Nord Stream 2 van Rusland naar Duitsland zijn hervat, meldt een woordvoerder van het bedrijf dat over de pijpleiding gaat. Met Nord Stream 2 moet de capaciteit voor gasleveranties van Rusland aan Duitsland worden verdubbeld.
De pijpleiding, die door de Oostzee loopt, zou al voor meer dan 90 procent af zijn. De bouwwerkzaamheden werden vorig jaar opgeschort nadat de Verenigde Staten sancties instelden tegen partijen die betrokken zijn bij het project. Volgens de VS vormt Nord Stream 2 een bedreiging voor de veiligheid van de Europese Unie omdat die daardoor afhankelijker wordt van Rusland.
In december vorig jaar werden de bouwwerkzaamheden op het Deense eiland Bornholm stilgelegd nadat de Zwitserse eigenaar van twee bouwschepen het werk had neergelegd onder de Amerikaanse druk. In dezelfde maand voerden de VS een wet in die de meeste betrokken bedrijven 30 dagen de tijd geeft om zicht terug te trekken uit het project. Persbureau Bloomberg meldde vorige maand dat het Amerikaanse parlement, het Congres, het eens is geworden over sancties tegen bedrijven en investeerders die betrokken zijn bij de aanleg van de gaspijplijn.
Tegenstanders van de pijpleiding, waaronder de VS, Polen en Oekraïne, zeggen dat Nord Stream 2 Duitsland in een economische wurggreep van de Russen brengt. De Duitse regering stelt juist dat de gaspijplijn zorgt voor een directe en zekere energietoevoer.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Ook raakten twee agenten gewond, berichten Turkse media.
50 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
2 uur geledenNOEUX-LES-MINES (ANP) - Nabij het Noord-Franse Noeux-les-Mines, niet ver van Lille, is dinsdagochtend een hogesnelheidstrein in aanvaring gekomen met een voertuig. Daarbij is de machinist om het leven gekomen. Volgens BFMTV, dat zich ook baseert op hulpverleners, botste de trein op een transport van militaire voertuigen. Twee inzittenden zouden in kritieke toestand verkeren, aldus dat medium. Elf anderen zou het "relatief" slecht vergaan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische droneaanval op een stadsbus in de Oekraïense stad Nikopol heeft aan drie mensen het leven gekost, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Twaalf mensen raakten gewond.
3 uur geleden