Bouwer Heijmans fors hoger op positief gestemd Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Bouwer Heijmans was vrijdag een uitblinker op de Amsterdamse aandelenbeurs dankzij jaarcijfers die goed werden ontvangen door beleggers. Het algehele sentiment op het Damrak was eveneens positief na de forse koersverliezen een dag eerder.
Heijmans was koploper in de MidKap-index voor middelgrote bedrijven in Amsterdam met een stijging van meer dan 15 procent. Het bouwbedrijf zag de winst vorig jaar flink stijgen en verwacht daarnaast dat de "sterke" financiële prestaties in 2026 aanhouden. Branchegenoot BAM liftte mee in de MidKap met een winst van ruim 4 procent.
De AEX-index eindigde 0,6 procent hoger op 993,82 punten, na het verlies van ruim 2 procent een dag eerder. De MidKap steeg 0,8 procent tot 1004,15 punten. De CAC 40 in Parijs verloor 0,4 procent, maar de beurzen in Frankfurt en Londen boekten winsten tot 0,4 procent.
Magnum
In de AEX won ijsbedrijf Magnum 1,6 procent na de koersval van 16 procent op donderdag door tegenvallende cijfers. Adyen zakte nog eens 0,7 procent. De betalingsverwerker kelderde donderdag bijna 22 procent na een verlaging van de omzetverwachting voor dit jaar.
Wolters Kluwer en RELX namen de leiding in de hoofdgraadmeter op Beursplein 5 met plussen tot 10,4 procent. De afgelopen tijd leden de informatieleveranciers grote verliezen op de beurs door zorgen bij beleggers dat kunstmatige intelligentie een grote concurrent kan worden voor dit soort bedrijven.
MidKap
Verzekeraar NN Group sloot de rij bij de hoofdfondsen met een min van 3,5 procent na de winst een dag eerder door meevallende jaarresultaten. UMG zakte 0,3 procent. Het muziekbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles mag van de Europese Commissie het Amerikaanse platenlabel Downtown overnemen.
In de MidKap bleef de koers van PostNL onveranderd. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de eerdere overname van rivaal Sandd door PostNL. Over het samengaan van de postbedrijven wordt al jaren juridisch gesteggeld.
In Parijs stond het Franse cosmeticaconcern L'Oréal bij de dalers met een verlies van bijna 5 procent door een tegenvallende omzet in 2025. Computerspellenbedrijf Ubisoft Entertainment steeg juist meer dan 12 procent dankzij beter dan verwachte resultaten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
15 uur geleden