Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouwend Nederland: bouwvak staat herstel Limburg niet in de weg

Bouwend Nederland: bouwvak staat herstel Limburg niet in de weg

ZOETERMEER (ANP) - De aanstaande bouwvak staat het herstel van de waterschade in Limburg niet in de weg. Ook zijn er geen signalen dat bouwbedrijven in de regio het herstel niet aankunnen, zegt brancheorganisatie Bouwend Nederland. De schade aan huizen betreft vaak stuc- of schilderwerk en herstel van vloeren. Dat is volgens de vereniging "relatief goed op te lossen" en wordt ook vaak door specialisten en zzp'ers gedaan.

Zzp'ers houden zich volgens de organisatie ook niet aan de bouwvak, de voorheen verplichte vakantieperiode van de bouwsector. De bouwvak bestaat eigenlijk niet meer, maar de branchevereniging geeft nog wel een jaarlijks advies over de periodes waarin de branche bedrijven kan sluiten. Dit jaar is dat voor de zuidelijke regio vanaf maandag 9 augustus.

Bouwend Nederland heeft geen cijfers over de hoeveelheid werk die bouwbedrijven in Limburg krijgen door de schade, maar schat in dat de schade "organisch" opgelost zal worden. "Als een huis echt schade heeft en mensen slecht kunnen wonen, krijgt dat herstel prioriteit boven het plaatsen van een dakkapel", aldus een woordvoerder.

Drukte

Volgens hem heeft de bouw het weliswaar heel druk, maar dat zou al een tijd zo zijn, mede door aanhoudend personeelstekort en het grote aantal woningen dat de komende jaren bijgebouwd moet worden. Volgens de zegsman zullen er waarschijnlijk ook bouwbedrijven uit andere regio's, zoals Brabant, komen helpen in Limburg. Verzekeraars hebben vaak ook hun eigen netwerk aan bouwbedrijven waar ze op contractuele basis mee samenwerken. Hoe lang het schadeherstel zal duren, durft Bouwend Nederland niet aan te geven.

Het aandeel van Limburg in de Nederlandse bouwproductie komt volgens de vereniging uit op bijna 6 procent. Daar valt nieuwbouw onder, maar ook verbouw, herstel en onderhoud van woningen, kantoren en overheidsgebouwen en de grond-, weg- en waterbouw.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

2 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

3 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

3 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

4 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

5 uur geleden
Alle pakketjes van buiten de EU worden 3 euro duurder

BRUSSEL (ANP) - Het wordt duurder om pakketjes van buiten de EU te kopen. Op elk pakketje dat bij onder meer Chinese webshops wordt gekocht, moeten consumenten vanaf juli 3 euro aan invoertarief betalen. Dat hebben de EU-ministers van Financiën vrijdag besloten. Nu hoeven consumenten pas invoerrechten te betalen als het gaat om een pakket van minimaal 150 euro.

7 uur geleden
Wennink: boodschap uit rapport is bij politieke partijen geland

DEN HAAG (ANP) - Peter Wennink zegt dat veel politieke partijen zijn waarschuwingen over de toekomstige welvaart van Nederland serieus nemen. De voormalige topman van chipmachinemaker ASML stelde in een rapport dat de komende tien jaar minstens 150 miljard euro extra moet worden geïnvesteerd om productiever te worden en de economische groei op peil te houden. Daarvoor zijn snelle ingrepen en moeilijke keuzes nodig, schreef Wennink.

7 uur geleden