Bouwbedrijf Heijmans onderzoekt omgang met data na blunder
ROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans is een onderzoek begonnen naar de manier waarop intern wordt omgesprongen met gevoelige data. Dit doet het concern nadat door een blunder een lijst met persoonlijke gegevens van meer dan 1100 geïnteresseerden in een nieuwbouwproject in Zevenhuizen per e-mail is rondgegaan.
Een woordvoerster bevestigt eerdere berichtgeving door het AD over de datablunder. Heijmans verstuurde maandagavond een e-mail met een bijgevoegd Excel-bestand waarin onder andere gegevens over de inkomens van mensen met interesse in nieuwbouwproject Koningskwartier stonden. Daarnaast bevatte de lijst adressen en namen van gegadigden. De e-mail was gericht aan alle inschrijvers die waren uitgeloot.
Heijmans wil nu nagaan hoe de fout heeft kunnen gebeuren. Volgens de zegsvrouw gaat het bedrijf normaal gesproken juist zorgvuldig om met gevoelige gegevens. Het onderzoek richt zich vooral op de omgang met data bij samenwerkingsverbanden als het Koningskwartier, waar bijvoorbeeld ook verzekeraar ASR en gebiedsontwikkelaar AM aan meewerken.
Excuses
"We hebben onze excuses aangeboden. We vinden het ontzettend vervelend voor de mensen bij wie dit is gebeurd en voor de collega die dit is overkomen", aldus Heijmans. Het bedrijf benadrukt normaal gesproken helemaal geen bestanden te beheren over inkomens van mensen. Bij het lotingsproces voor de nieuwbouwwijk was dit echter van belang om te bepalen of mensen in aanmerking komen voor sociale woningbouw.
Nadat de fout werd ontdekt, kon het bedrijf een deel van e-mails nog intrekken maar bij geopende berichten was dit niet meer mogelijk. Heijmans heeft dinsdagochtend de fout gemeld bij de privacywaakhond Autoriteit Persoonsgegevens. Daarnaast verzocht het bouwbedrijf de onbedoelde ontvangers van de informatie deze zo snel mogelijk te wissen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
7 uur geleden