Bouwbedrijf BAM verliest op somber gestemd Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Bouwconcern BAM ging woensdag tijdens de ochtendhandel op het Damrak omlaag na het treinongeluk in Voorschoten dinsdag. De bouwkraan die betrokken was bij het ongeluk is afkomstig van het bouwbedrijf en bij het incident kwam ook een medewerker van BAM om. Of de kwestie nog verdere gevolgen heeft voor het bedrijf is nog niet bekend.
Aandelen BAM werden 3,3 procent lager gezet. Dinsdag verloor het bouwbedrijf al 1,5 procent.
De Europese aandelenmarkten deden woensdag een stap terug, in navolging van de verliezen op Wall Street dinsdag. De AEX-index stond tegen het middaguur 0,4 procent lager op 755,65 punten. De MidKap, de index van middelgrote fondsen, zakte 1,1 procent tot 932,93 De beurzen in Parijs en Frankfurt stonden tot 0,4 procent lager. Londen was de positieve uitzondering met een kleine plus van 0,2 procent.
Verliezen chipfabrikanten
De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI stonden onderaan bij de hoofdfondsen met verliezen variërend van 1 tot 2,5 procent. Banken en verzekeraars moesten de openingswinsten weer inleveren en koersten eveneens in het rood. De veiliger geachte 'defensieve' aandelen zoals Wolters Kluwer (plus 1,4 procent), Heineken (plus 1 procent) en RELX (plus 0,3 procent) waren wel in trek.
In Zwitserland koerste UBS 0,5 procent lager. Het bankconcern houdt woensdag zijn aandeelhoudersvergadering. Colm Kelleher, voorzitter van de Zwitserse bank, zei in aanloop naar de vergadering dat de samenvoeging van Credit Suisse met UBS jaren gaat duren. Ook zei hij dat de integratie van Credit Suisse een groot risico met zich meebrengt.
Lufthansa, euro- en oliekoers
Op de beurs in Duitsland werd Lufthansa 0,4 procent goedkoper. De luchtvaartmaatschappij heeft zijn cateringactiviteiten verkocht aan investeerde Aurelius Group.
De olieprijzen kozen de weg omlaag na twee dagen van flinke stijgingen. De OPEC+ maakte onlangs plannen bekend om de productie van olie met meer dan een miljoen vaten per dag te verlagen. Dat moet vanaf mei ingaan en is bedoeld om de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 80,53 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 84,82 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De olieproducerende landen van OPEC+ stemmen tijdens hun vergadering volgende week zondag waarschijnlijk in met een nieuwe verhoging van de productiequota vanaf september. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De oorlog in het Midden-Oosten belemmert sommige landen wel om meer olie op te pompen.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Chocoladefabrikant Lindt & Sprüngli is in de Verenigde Staten aangeklaagd door een activistisch advocatenkantoor. Het Zwitserse bedrijf wordt beschuldigd van het onterecht promoten van zijn inspanningen om kinderarbeid in Ghana en Ivoorkust te bestrijden. Lindt, dat ook in Nederland chocoladeproducten verkoopt, haalt zijn cacao uit deze twee landen.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Meerdere partijen hebben interesse getoond in een overname van het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis. Een van hen is de Canadese branchegenoot WSP Global. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag flink lager gesloten. Ook op andere Europese beurzen was de stemming negatief. Beleggers reageerden onder meer op de flinke stijging van de olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De prijs van Brentolie steeg daardoor naar boven de 100 dollar per vat.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) heeft donderdag de tien mogelijke ontwerpen voor het nieuwe eurobiljet gepresenteerd. Europeanen wordt nu gevraagd hun mening te geven over de verschillende opties. De raad van bestuur van de ECB neemt aan het eind van dit jaar een definitief besluit over het nieuwe ontwerp. De nieuwe eurobiljetten komen in de jaren daarna in omloop.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, en elektrische-autofabrikant Tesla stonden donderdag bij de dalers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Alphabet presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de sterke groei van zijn cloudactiviteiten. Het bedrijf kondigde echter aan nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Beleggers vragen zich af of de enorme investeringen in AI ook rendementen zullen opleveren.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verwacht dat de stijging van de energieprijzen de inflatie waarschijnlijk tot in de eerste helft van volgend jaar hoog houdt. Dat heeft ze donderdag gezegd in een toelichting op het besluit eerder op de dag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.
6 uur geleden