Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouw stikstoffabriek Gasunie hervat na conflict aannemers

Bouw stikstoffabriek Gasunie hervat na conflict aannemers

GRONINGEN (ANP) - De bouw van de stikstoffabriek van Gasunie in Zuidbroek wordt weer hervat en zal in de komende maanden worden afgerond. Volgens het staatsgasbedrijf is het conflict dat enige tijd geleden tussen de betrokken aannemers was ontstaan, bijgelegd en is voortzetting van de werkzaamheden weer mogelijk.

Extra personeel is aangetrokken om de fabriek, die voor ongeveer 90 procent gereed is, verder af te bouwen. Ruim 500 medewerkers, afkomstig uit heel Europa, moeten ervoor zorgen dat de fabriek in de Groningse plaats eind augustus klaar is. De eerste stikstofproductie vindt dan in oktober plaats. Eerder werd gehoopt dat de fabriek al in het eerste kwartaal van 2022 in gebruik kon worden genomen, maar dat werd door de coronapandemie al opgeschoven naar de zomer van dit jaar.

De nieuwe stikstoffabriek is nodig om de gaswinning in Groningen zo snel mogelijk terug te brengen naar nul. Gronings gas is namelijk anders van samenstelling dan het meeste geïmporteerde gas. Door stikstof toe te voegen wordt dat buitenlandse gas geschikt gemaakt voor gebruik in Nederland. Met de ingebruikname van de stikstofinstallatie in Zuidbroek kan jaarlijks maximaal tien miljard kubieke meter geïmporteerd gas op de gewenste kwaliteit worden gebracht.

De aangepaste planning heeft volgens Gasunie geen gevolgen voor de benodigde gaswinning uit het Groningenveld. Dit komt omdat de marktvraag naar aardgas ondertussen aanzienlijk is teruggelopen. Daarnaast heeft de overheid onlangs besloten om nog geen productielocaties van het Groningenveld definitief te sluiten vanwege de geopolitieke situatie rond de oorlog in Oekraïne. De andere bestaande stikstofinstallaties van Gasunie kunnen hierdoor voldoende productie leveren.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezolaanse olie-industrie

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.

24 minuten geleden
Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

1 uur geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

6 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

6 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

6 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

8 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

9 uur geleden