Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouw stikstoffabriek Gasunie hervat na conflict aannemers

Bouw stikstoffabriek Gasunie hervat na conflict aannemers

GRONINGEN (ANP) - De bouw van de stikstoffabriek van Gasunie in Zuidbroek wordt weer hervat en zal in de komende maanden worden afgerond. Volgens het staatsgasbedrijf is het conflict dat enige tijd geleden tussen de betrokken aannemers was ontstaan, bijgelegd en is voortzetting van de werkzaamheden weer mogelijk.

Extra personeel is aangetrokken om de fabriek, die voor ongeveer 90 procent gereed is, verder af te bouwen. Ruim 500 medewerkers, afkomstig uit heel Europa, moeten ervoor zorgen dat de fabriek in de Groningse plaats eind augustus klaar is. De eerste stikstofproductie vindt dan in oktober plaats. Eerder werd gehoopt dat de fabriek al in het eerste kwartaal van 2022 in gebruik kon worden genomen, maar dat werd door de coronapandemie al opgeschoven naar de zomer van dit jaar.

De nieuwe stikstoffabriek is nodig om de gaswinning in Groningen zo snel mogelijk terug te brengen naar nul. Gronings gas is namelijk anders van samenstelling dan het meeste geïmporteerde gas. Door stikstof toe te voegen wordt dat buitenlandse gas geschikt gemaakt voor gebruik in Nederland. Met de ingebruikname van de stikstofinstallatie in Zuidbroek kan jaarlijks maximaal tien miljard kubieke meter geïmporteerd gas op de gewenste kwaliteit worden gebracht.

De aangepaste planning heeft volgens Gasunie geen gevolgen voor de benodigde gaswinning uit het Groningenveld. Dit komt omdat de marktvraag naar aardgas ondertussen aanzienlijk is teruggelopen. Daarnaast heeft de overheid onlangs besloten om nog geen productielocaties van het Groningenveld definitief te sluiten vanwege de geopolitieke situatie rond de oorlog in Oekraïne. De andere bestaande stikstofinstallaties van Gasunie kunnen hierdoor voldoende productie leveren.

Meer uit Financieel

Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

6 minuten geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

56 minuten geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

1 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

1 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO: 1500 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.

2 uur geleden